Заволодіння майном аеропорту "Одеса": НАБУ завершило слідство проти Кауфмана і Боруховича

20.05.2024 15:55 | Економічна правда

фото: цтс НАБУ і САП завершили розслідування і оновили підозри у справі про заволодіння майном КП "Міжнародний аеропорт "Одеса" вартістю 118 млн грн та доходом від його діяльності на понад 2,5 млрд грн.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
Так, 17 травня одеським бізнесменам (Борису Кауфману та Олександру Боруховичу (Грановському)) і ексмеру Одеси (Олексію Костусєву) повідомили про нову підозру у наданні хабаря у вигляді двоповерхового пентхауса посадовцю в центрі Одеси площею 700 кв.
м.

"Бізнесменам також інкримінують два епізоди легалізації майна аеропорту, серед якого близько 100 будівель і споруд, 84 транспортних засоби та склад паливно-мастильних матеріалів", - йдеться у повідомленні.
Нагадаємо:
29 серпня 2023 року правоохоронці повідомили про підозру у заволодінні майновим комплексом стратегічного об"єкту - КП "Міжнародний аеропорт "Одеса" та 2,5 млрд грн доходу від його діяльності 5 особам.
Серед них колишній Одеський міський голова (Костусєв), його заступник, керівник одного з ТОВ та 2 відомих в регіоні бізнесмени (Кауфман і Борухович (Грановський)).
Слідство встановило, що у 2011 році підозрювані реалізували злочинну схему, в результаті якої аеропорт перейшов з власності територіальної громади у спільну власність міста та так званих приватних інвесторів.
В результаті подальших дій учасників схеми місто повністю втратило будь-який контроль над вказаним об"єктом та не отримувало від його діяльності жодного прибутку.

Натомість, особи які отримали контроль над аеропортом роками привласнювали дохід від його діяльності.
Для того аби аеропорт було неможливо повернути у власність міста, усе його майно заставили у банк для отримання кредиту, який не погашали.
Внаслідок таких дій місцевий бюджет отримав понад 2,5 млрд грн збитку.
Читайте детальніше: Як Костусєв позбувся одеського аеропорту
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Фінансові ринки,
Де золото, де нафта –
Звичайні зміни.

- Fin.Org.UA

Новини

12:22 - «TAX Control» – новий дієвий цифровий інструмент для виявлення порушень у сфері торгівлі, послуг та громадського харчування
12:20 - ФОП на загальній системі оподаткування: витрати на страхування, що пов’язані з веденням господарської діяльності
12:18 - Донарахування ПДФО резиденту Дія Сіті при порушенні критерію щодо частки кваліфікованого доходу
12:17 - Про дату складання розрахунку коригування при зміні ціни за договорами з постоплатою
12:16 - Способи інформування платника про анулювання реєстрації платника ПДВ за рішенням контролюючого органу
12:12 - Податковий календар на 28 січня 2026 року
12:11 - Розбудова принципів безбар’єрності та інклюзії у ГУ ДПС: послуги сурдоперекладу для громадян з порушенням зору
12:09 - Рентна плата за видобування нафти: платники Дніпропетровщини спрямували до місцевих бюджетів майже 3 млн гривень
12:08 - Плата за землю: фізичні особи Дніпропетровщини направили до місцевих бюджетів майже 715,6 млн гривень
12:07 - Дайджест «Події тижня»
12:05 - Податківці Дніпропетровщини роз’яснили бізнесу ключові аспекти декларування плати за землю
12:04 - Новації податкового законодавства з ПДВ у 2026 році
12:03 - Сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Застосування суб’єктами господарювання РРО/ПРРО»
11:49 - Податкова Дніпропетровщини стала майданчиком для захисту магістерських робіт майбутніх фахівців з податкового регулювання
11:48 - «Податок на Google»: понад 14,4 млрд грн до бюджету за 2025 рік
11:36 - В селі на Львівщині фіксують перевищення рівня оксиду вуглецю: голова ОВА надав рекомендації
11:28 - Підприємці реструктуризували та погасили мільярд гривень кредитів збанкрутілим банкам
11:00 - Ворог наніс "колосальні" руйнування енергооб’єкту в Одесі
10:45 - У семи областях знеструмлення через негоду
10:35 - ЄБРР надасть Україні 85 мільйонів євро на додатковий обсягу газу – Шмигаль
10:30 - Дія City 2.0: Мінцифра готує "індивідуальні" умови для проривних галузей
10:05 - Скільки коштує блефаропластика та ТОП-3 фактори, що впливають на ціну
10:00 - Колонка Сергія Ніколайчука «Страховий ринок 2.0»
09:59 - На Львівщині після російської атаки загорілися нафтопродукти
09:37 - На Херсонщині росіяни поцілили у готель та стільникову вежу
09:29 - Індія та ЄС уклали історичну торговельну угоду
09:15 - Оновлено вимоги до банків щодо управління ризиками
09:00 - Низка потягів затримуються через обриви і обледеніння ліній електропередач – УЗ
08:30 - Як реалізуються арештовані судна
08:00 - Великий прекрасний податковий закон. Що хочуть проголосувати в Раді в обмін на гроші від МВФ


Більше новин