Чверть земельного банку Фонд держмайна є "проблемним"

18.05.2024 15:15 | Економічна правда

Близько 100 тис га землі у користуванні Фонду державного майна обтяжені судами та кримінальними провадженнями.
Про це йдеться у розслідуванні ЕП з посиланням на презентацію Фонду з даними останньої інвентаризації державних земель.

В одному із слайдів презентації зазначається, що з усієї державної землі, яка перебуває в управлінні фонду, 98 тис га обтяжені судами та кримінальними провадженнями.

Крім того, ЕП надіслала запити усім правоохоронним органам, які можуть розслідувати справи щодо діяльності НААН та її підрозділів.

Відповіді засвідчили, що НАБУ розслідує 11 кримінальних справ (шахрайство, привласнення та заволодіння майном, хабарництво), СБУ - 6 справ (підозра в пособництві державі-агресору, шахрайство, привласнення майна та зловживання службовим становищем).

Нацполіція відмовилася відповідати на запит, проте у звіті ТСК з питань розслідування фактів корупції в НААН зазначається, що на 2023-й рік там розслідували 251 кримінальну справу.
ДБР також відмовилось надавати інформацію, а у звіті ТСК за 2023 рік йшлося про 1 кримінальну справу, відкриту бюро.

У Фонді державного майна наразі є 386 тис га землі, з них 210 тис га - це господарства, які передала НААН.
Читайте більше у матеріалі: "Депутати з "академіками" роками заробляли на державній землі десятки мільйонів доларів.
Розслідування ЕП".

Нагадуємо:
У державній власності залишається близько 800 тис гектарів землі - найбільше землі у Фонду державного майна.
На початок 2023 року майже 100 тис га земель Національної академії наук перебувало під російською окупацією.

Додати коментар

Користувач:
email:





Золото у тренді,
Для купівлі не потрібно
Золотого стану.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - АЗС збільшили сплату авансових податків за 4 місяці: як платять компанії та ФОПи
16:58 - Уряд виділить 3,5 мільярда з резервного фонду на ремонт основних місцевих доріг
15:55 - НБУ повідомив, яка частка проблемних кредитів у банках України
14:50 - Депутат за $10 тисяч хабаря бронював ухилянта "під ключ": знайшов "критичне" підприємство
13:45 - Найдовший інтернет-блекаут в Ірані добиває приватний бізнес
12:30 - Газовози пішли на прорив через Ормуз – ринок сподівається на повернення СПГ
11:20 - США вдарили санкціями по супутникових компаніях Китаю через допомогу Ірану
10:10 - Насіров програв у суді 11 мільйонів "Укргазвидобуванню"
08:00 - "Я все перевіряю на собі". Історія засновника винарні CHARA & GARRA
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:20 - Денис Шмигаль провів засідання ЕнергоШтабу
21:00 - Новини 8 травня: Україна атакувала НПЗ московія, у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
20:55 - OnlyFans продав 16% бізнесу після смерті власника
20:25 - Нафта відреагувала на новий обмін ударами США та Ірану
19:55 - Біля головного нафтового хабу Ірану помітили розлив нафти
19:25 - Саудівці й ОАЕ почали таємно возити нафту через Ормуз попри загрози Ірану
18:50 - Фіктивна робота у "критичній" компанії: у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
18:25 - США вдарили ще по двох суднах під іранським прапором
18:00 - Частка NPL у банківському секторі далі зменшується
17:56 - Видатки на оборону зростуть на 1,5 трильйона. Проте на збільшення грошового забезпечення коштів поки нема
17:55 - На АЗС почали знижуватися ціни на дизпальне після зростання
17:46 - Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету за 2025 рік
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 11 травня
17:10 - Проєкти енергонезалежності університетів: уряд спрямує понад мільярд
17:03 - Міжвідомча робоча група з підготовки публічних інвестиційних проектів
17:00 - Тарас Висоцький: Відновлена грантова програма на сади та теплиці вже профінансувала проєкти на 70 млн грн
17:00 - На внутрішньому ринку України впав попит на вживані авто: які моделі купують найчастіше
16:49 - Засідання Комісії
16:40 - Страховий та перестраховий брокер виключений з Реєстру страхових посередників


Більше новин