Федоров пояснив, чому ІТ-спеціалісти повинні бути заброньовані

17.05.2024 18:21 | Економічна правда

Спеціалісти технологічних та інноваційних бізнесів, важливих для економіки підприємств, мають бути заброньовані, щоб компанії продовжували наповнювати бюджет нашої країни.
Про це повідомив міністр Михайло Федоров у своєму телеграмканалі.

За його даними, в Україні 700 тисяч заброньованих людей, з яких 4 тисячі - з ІТ-компаній.
"Частка ІТ у ВВП країни майже 5%.
Торік від сфери до держбюджету надійшло 20,8 млрд гривень податків.
Це на 3,1 млрд гривень більше, ніж у 2022 році.
Один ІТ-спеціаліст, який працює, створює та зберігає майже три робочі місця в економіці", - розповів міністр, додавши, що в сфері IT працює понад 300 тисяч співробітників, з них заброньовано тільки 1,5%.
Він також сказав, що компанії, які Мінцифра подає на бронювання, згідно з постановою Кабміну, отримали статус критично важливих для економіки, бо відповідають мінімум трьом з критеріїв:
середня зарплата на підприємстві не менша, ніж середня зарплата по регіону за IV квартал 2021 року; відсутність заборгованості з ЄСВ; понад 1,5 млн євро податків, сплачених до державного та місцевого бюджету протягом року, крім митних платежів; понад 32 млн євро надходжень за останній рік, не враховуючи кредити та позики; статус резидента Дія.City; важливість для національної економіки - так званий галузевий критерій.
Для ІТ-компаній це: належність до IT-індустрії + розмір середньої зарплати працівників за останній квартал - не менше, ніж еквівалент €1200 за курсом НБУ + середньооблікова кількість працівників за останній квартал - не менше 9 осіб. "За наказом подано до бронювання всього 54 IT-спеціалісти.
Це не курʼєри чи ігорка, це спеціалісти топрівня: архітектори, розробники, девопси.
Саме інженери - основа Дія.City і саме інженери - наш стратегічний ресурс", - повідомив Федоров, вказавши, про які компанії і кількість заброньованих йде мова.
ТОВ "КОРТ" - 6 осіб ТОВ "Віза Україна" - 15 осіб ТОВ "Гловоапп Україна" - 11 осіб Дочірнє підприємство "ССМ" - 6 осіб ТОВ "Агрі Чейн" - 1 особа ТОВ "ФАВБЕТ ТЕК" - 15 осіб Нагадаємо:
16 травня перша віцепрем"єр-міністерка України - міністерка економіки України Юлія Свириденко скасувала наказ про бронювання працівників Glovo, Favbet Tech та інших з огляду на суспільний резонанс.

Додати коментар

Користувач:
email:





Ціна акцій росте,
Інвестиції приносять,
Багатство розквітає.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:21 - Путін пригрозив Євросоюзу завчасно припинити поставки газу на тлі війни в Ірані
21:00 - Новини 4 березня: зліт бензину та реакція АМКУ
20:36 - Шість компаній претендують на купівлю "Мотор-Банку" та PINbank – ЗМІ
20:22 - Свириденко пообіцяла ямковий ремонт на усіх трасах до літа
20:15 - Уряд схвалив проєкт закону про корпоратизацію «СхідГЗК»
20:07 - Відключення світла 5 березня триватимуть усю добу
19:59 - Німеччина передала "Укрзалізниці" перші 13 автівок
19:54 - Трафік суден у Ормузькій протоці знизився на 94% з початку війни в Ірані
19:25 - Антимонопольний комітет почав перевіряти АЗС, на яких різко зросли ціни
19:23 - Всі провінції Іраку занурились у блекаут
18:55 - Проєкт Трудового кодексу отримав підтримку комітетів Верховної Ради
18:42 - Ворог атакував транспортну та енергетичну інфраструктуру на Одещині
18:37 - Інтерв’ю Сергія Ніколайчука про ситуацію в економіці та банківській системі на п’ятий рік повномасштабної війни, євроінтеграцію та підготовку до повоєнного відновлення
18:37 - В уряду пропонують зміни до зарплат вчителів
18:36 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
18:36 - "Зимова підтримка": Свириденко пояснила затримку частини виплат
18:22 - У Франції на тлі нафтової кризи хочуть врегулювати ціни на АЗС
18:21 - Проєкт наказу Мінекономіки «Про внесення змін до форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря»
17:58 - Надходження до бюджету: у лютому податківці та митники перевиконали план
17:52 - Повідомлення про оголошення конкурсу з вибору керуючої компанії індустріального парку "Коростень-Подільський"
17:52 - АРМА розповіло, коли в Україну почнуть повертати розшукані за кордоном гроші
17:46 - Аграрні ноти, сек’юритизація та зелені облігації: НКЦПФР та IFC обговорили нові фінансові інструменти для бізнесу
17:35 - На тлі ажіотажу у Великобританії "лягла" система моніторингу цін на пальне
17:31 - Інтерес покупців до російської нафти в Азії зростає, але ціни залишаються низькими
17:26 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за лютий 2026 р.
17:11 - Курс долара встановить черговий історичний рекорд щодо гривні
17:07 - Ключові рішення НКЦПФР від 04.03.2026
17:05 - В Україні обсяг ринку землі сягнув мільйона гектарів: яка вартість
17:02 - Німецьку дочку "Роснефти" хочуть на необмежений термін вивести з під санкцій


Більше новин