Північнокорейці оманом працювали в американських техкомпаніях, щоб фінансувати розробку ядерної зброї

17.05.2024 12:51 | Економічна правда

Видаючи себе за американців, північнокорейські техпрацівники уклали контракти на віддалену роботу з 300 американських компаній в рамках схеми, спрямованої на фінансування незаконних програм Пхеньяна з розробки ядерної зброї та ракет.
Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на дані уряду США.
Протягом трьох років, починаючи з жовтня 2020 року, громадянка США на ім"я Крістіна Чепмен з Арізони допомогла трьом північнокорейським ІТ-спеціалістам отримати "незаконне працевлаштування на дистанційній роботі", використовуючи особистість громадян США, заробивши близько 6,8 мільйона доларів, повідомив Державний департамент.
Понад 300 американських компаній були ошукані в результаті цих дій, повідомив Департамент юстиції в окремому релізі, оголосивши про звинувачення проти Чепмен та інших ймовірних співучасників змови.
"Звинувачення описують багаторічну кампанію північнокорейського уряду з проникнення на американські ринки праці за допомогою шахрайства з метою збільшення доходів для північнокорейського уряду та його незаконної ядерної програми", - йдеться в повідомленні Міністерства юстиції США.
За даними США, північнокорейські робітники також намагалися працевлаштуватися в двох американських урядових установах, але не змогли отримати від них інформацію.
За даними Державного департаменту, ці працівники пов"язані з північнокорейськими програмами з виробництва балістичних ракет, зброї та науково-дослідницькими програмами.
Компанії, які найняли робітників, не були ідентифіковані, як і установи, які їх не найняли.
Чепмен не тільки допомагала викрадати американські документи, але й керувала "фермою ноутбуків", розміщуючи комп"ютери, видані американськими компаніями, від імені північнокорейських робітників, заявили в Міністерстві юстиції, керуючи ними зі свого будинку так, щоб виглядало, ніби північнокорейські робітники перебувають у США.
Вона також нібито допомагала відмивати доходи через власні фінансові рахунки, отримуючи, обробляючи і розподіляючи їхні зарплатні чеки, додали у відомстві.
Це призвело до того, що американські компанії подавали фальшиву документацію до Міністерства внутрішньої безпеки та неправдиві звіти до Служби внутрішніх доходів.
Нагадаємо:
Хакери з Північної Кореї вкрали 147,5 млн доларів у криптовалюті з біржі HTX наприкінці 2023 року, а потім відмили їх через платформу Tornado Cash у березні 2024 року.

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржові коти,
Мишачий бій в грошовім
Чишні від труду

- Fin.Org.UA

Новини

23:03 - Звільнився керівник Офісу НКЦПФР, який їздив на Новий рік у Фінляндію
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 18 березня: Нацбанк оштрафував "Укрпошту", нафта понад $108, США та Ізраїль атакували газ Ірану
21:00 - "єБак" від Зеленського: "кешбек" на пальне профінансують всі українці
20:45 - США послабили санкції для угод із нафтовою компанією Венесуели
20:20 - Стало відомо, коли 13 мільйонів українців отримають по 1500 гривень
19:55 - Іран прирівняв нафтові об’єкти США до військових баз і пообіцяв вдарити по них
19:30 - Уряд ухвалив "кешбек на пальне": стало відомо, коли почне діяти програма
19:25 - Перебронювання працівників через "Дію" стало автоматичним
18:55 - Графік відключень на 19 березня: вночі світло не вимикатимуть
18:43 - Уряд вніс до Ради законопроєкт про компенсацію за пошкоджене житло
18:35 - Українські стартапи залучили майже пів мільярда доларів інвестицій у 2025 році
18:25 - За рік квартири в облцентрах України подорожчали: які ціни
18:15 - Українці віддають майже весь бюджет на базові речі – дослідження
18:00 - У Дії запустили можливість безшовного продовження бронювання працівників
18:00 - Змагання за право представити Україну на European Money Quiz 2026: понад 4 800 учнів долучилися до відбору
17:45 - Сектор з питань конкурентної політики
17:42 - Ціни на пропан у Європі сягнули чотирирічного максимуму – ЗМІ
17:35 - Українські miltech-інвестиції зросли майже у 20 разів за два роки
17:30 - Олексій Соболев обговорив з JETRO інвестиційну співпрацю та підготовку до URC 2026
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 19 березня
17:16 - Сектор охорони праці
17:13 - Чехія готова інвестувати в трубопровід "Дружба"
17:12 - Results of the National Bank of Ukraine’s Measures to Supply Banks with Foreign Currency Cash
17:12 - Результати операцій Національного банку України з підкріплення кас банків готівковою іноземною валютою
17:07 - Моніторинг основних подій в економіці України (січень 2026)
16:54 - Податківиця отримала підозру: вимагала 2 мільйони від прифронтового підприємства
16:47 - США та Ізраїль атакували газове родовище Ірану
16:40 - Ключові рішення НКЦПФР від 18.03.2026
16:30 - Мінекономіки запрошує до онлайн-обговорення актуальних питань у сфері оцінки впливу на довкілля


Більше новин