Міндовкілля: Викиди внаслідок бойових дій на території України вже становлять 180 млн тонн CO

17.05.2024 10:39 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України  Руслан Стрілець під час зустрічі з народними депутатами України Юлією Овчинниковою, Оленою Мошенець, Вікторією Вагнер, Зубом Валерієм, Штепою Сергієм та Нальотовим Дмитром у Кліматичному офісі повідомив, що викиди внаслідок бойових дій на території України вже становлять 180 млн тонн CO2. Вони обговорили результати напрацювань за ключовими напрямками міжнародного екологічного треку у сфері адвокації пункту 8 Формули миру Президента Володимира Зеленського. За словами Руслана Стрільця у сфері кліматичної політики, фіналізується ряд важливих документів, які прокладають нам шлях до кліматичного врядування європейського зразка. «Готується до розгляду Кабінет Міністрів України Стратегія кліматичної політики до 2035 року.
Кліматичний закон, спрямований на низьковуглецевий розвиток України, найближчим часом буде схвалений Урядом та направлений до Верховної Ради України.
Скоро стартує обговорення проєкту Стратегії впровадження системи торгівлі квотами на викиди парникових газів в Україні на період до 2033 року та операційний план до неї.
Тримаємо незмінний курс на Паризьку угоду, попри бойові дії.
Це зокрема про нові фінансові механізми за статтею 6 Паризької угоди – уже підписано Меморандуми з такими потужними гравцями, як Швейцарія та Японія», - зазначив Руслан Стрілець. У сфері імплементації положень Екологічного договору для України триває розробка Плану заходів з його реалізації.
Нагадаємо, що документ розроблений Міжнародною робочою групою щодо екологічних наслідків війни, співголовами якої є керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак та екс-віце-прем’єр-міністр, колишній міністр закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем. Environmental Compact – це 50 уніфікованих рекомендацій для України та світу, які визначають підходи до компенсації за шкоду довкіллю від бойових дій та пропозиції щодо «зеленого» відновлення.
30 кроків має зробити Україна, 20 – за підтримки наших партнерів. За словами Руслана Стрільця, План заходів містить 66 пунктів, виконання яких планується до 2027 року.
Більшість заходів передбачається здійснити вже у 2024 році.
Для виконання Плану заходів планується залучити 28 міністерств, ЦОВВ та інших організацій.
Довкіллєвий міжнародний трек передбачає залучення міжнародних інституцій: ПРООН, ВООЗ, МКС, МАГАТЕ та ін. «Дякую народним депутатам за синхронізацію наших зусиль.
Це надважливо, адже місія України сьогодні полягає не лише в притягненні агресора до відповідальності.
Подолання наслідків російської війни має стати взірцем для світової практики, який наочно продемонструє ціну війни», - зазначив Руслан Стрілець.

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and fall,
Investors hold their breath,
The market decides.

- Fin.Org.UA

Новини

23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 24 березня: Ощадбанк припинив імпорт валюти, ціни у промисловості аномально відхилилися
20:30 - На Тернопільщині БПЛА атакували енергооб'єкти: в області фіксують перебої зі світлом
20:10 - "Укренерго" не прогнозує відключень світла 25 березня
19:41 - "Щоб не зникнути в чорній дірі": КамАЗ знову переходить на 4-денний робочий тиждень
19:00 - Президія НТСЕР відновила роботу і підтримала подання кандидатури нового Голови Ради
19:00 - Україна домовляється зі США про $1,4 мільярда кредиту для оновлення енергообладнання
18:37 - США передали генератори для водогосподарських організацій України
18:19 - Нацбанк показав курс долара і євро на середу 25 березня
18:07 - Денис Шмигаль обговорив з Міністром енергетики США Крісом Райтом залучення додаткового фінансування на відновлення української енергетики
18:05 - Державний земельний банк спрямує в бюджет 95% прибутку
17:55 - Запорізька АЕС втратила основну лінію живлення на 750 кВ
17:50 - Ощадбанк може позиватися до Угорщини через інцидент з інкасаторами
17:45 - Лише чверть російського малого бізнесу впевнена у виживанні – дослідження
17:33 - Аномальне відхилення: в Україні у лютому ціни у промисловості підскочили на 22,3%
17:30 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:23 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про державну реєстрацію ветеринарних лікарських засобів та визнання такими, що втратили чинність деяких постанов Кабінету Міністрів України»
17:15 - Екологічна відповідальність видобувної галузі — ключ до сталого розвитку
17:12 - Ощадбанк розповів, як зараз впливає "угорський кейс" на валютний ринок України
16:54 - Засідання Комісії
16:51 - Податок на надприбутки банків планують продовжити на 2027 рік – Гетманцев
16:30 - Якими мають бути санкції під час війни
16:24 - Проект наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження переліку сільськогосподарської продукції, яка має обмежений строк зберігання, та переліку продукції, яка має особливий режим зберігання»
16:18 - Ірландський завод російського мільярдера може постачати сировину для оборонних фірм московія
16:15 - Іран вперше дозволив китайському кораблю пройти через Ормузьку протоку за гроші
15:38 - ОККО викупило проєкт вітроелектростанції у ексголови Тернопільської райради
15:34 - "Дитяча надія": Київстар і dobro.ua передали медичне обладнання до лікарні в Дніпрі
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.03.2026
15:25 - Радник міністра оборони розповів, наскільки поїзди захищені засобами РЕБ
15:06 - "Нафтогаз" витратив понад $180 мільйонів на підтримку Сил Оборони


Більше новин