Промова Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля на засіданні Уряду

17.05.2024 12:13 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Доброго дня, шановні колеги, шановні українці. Одне з ключових питань зараз — це ситуація в енергетиці. Почнемо з головного.
Енергосистема цілісна і працює стабільно.
Енергетики контролюють ситуацію.
Однак генерації електроенергії не вистачає, аби покрити все споживання. Тому “Укренерго” вимушене повернутися до графіків відключень, як для промисловості, так і для населення. Уряд, енергетики та всі відповідальні відомства працюють в безперервному режимі, щоб максимально покращити ситуацію. По-перше, продовжуємо ремонти. Сьогодні виділяємо 726 млн грн для державної компанії “Центренерго”, якій належать Зміївська ТЕС на Харківщині та Трипільська ТЕС на Київщині.
Кошти для відновлення цих ТЕС будуть виділені з резервного фонду державного бюджету. Також для відбудови цих критично важливих ТЕС виділяємо ще 826 млн грн з фонду ліквідації наслідків агресії.
Тобто, загальна сума складе більш ніж 1,5 млрд грн. Очікуємо максимальної ефективності у використанні цих коштів.
Роботи мають відбуватися максимально швидко. Друге завдання — це децентралізація та забезпечення надійного енергопостачання для критичної інфраструктури. Зараз у медичних закладах України є вже понад 11 тисяч генераторів.
Наявність у лікарнях зі стаціонарними відділеннями щонайменше 1 генератора є умовою для контрактування з Нацслужбою здоров’я. У межах спільного проекту зі Світовим банком ми встановлюємо в медзакладах сонячні станції з акумуляторами, які накопичують електроенергію.
Наразі понад 60 лікарень мають такі станції. Нещодавно медзаклади у 20 областях України отримали 300 систем зберігання енергії.
Загалом протягом 2024 року медзаклади України отримають 2000 таких систем. Дякую всім партнерам, які долучаються до цих проектів. Забезпечуємо також заклади соціального захисту.
У центрах надання соціальних послуг наявні понад 600 генераторів.
Інтернатні заклади мають 780 генераторів. Центри надання адміністративних послуг — 545 генераторів, а 109 — обладнані сонячними панелями. Все це означає, що попри наявні відключення та складну ситуацію, наші громадяни матимуть доступ до медичних, соціальних та державних послуг. Цю роботу необхідно не просто продовжувати, але прискорювати та розширювати. Тому завдання для кожного Міністерства та Міністра: забезпечити енергетичну автономність усіх визначених закладів у вашій галузі та відповідальності.
Це стосується як електроенергії, так і опалення. Ще один ключовий елемент посилення нашої енергетичної стійкості — це енергоефективність. Ми вже говорили про те, що ОСББ можуть отримати компенсацію від Фонду енергоефективності за встановлення сонячних електростанцій та теплових насосів для опалення.
Важливо, що це гранти в розмірі до 2 млн грн.
Тобто держава дає кошти, аби люди покращували умови свого енергозабезпечення. Місцева влада має також активно включатися в усі ці процеси. Міністерству інфраструктури та Фонду енергоефективності буде доручено разом із місцевими керівниками пропрацювати програми забезпечення мінімальної енергетичної незалежності громад та окремих багатоквартирних будинків. Має бути забезпечено роботу ліфтів, помп для водопостачання на верхні поверхи, окрема робота по генераторах та сонячних панелях. Четверте завдання, яке також напряму пов’язано з нашою енергетичною незалежністю та стійкістю — це збільшення видобутку енергоресурсів.
Насамперед ми говоримо про видобуток газу. У 2023 році державний "Нафтогаз" запустив 86 нових свердловин.
Від початку цього року було запущено ще 7 нових свердловин. Важливо, що компанія досягла найвищого видобутку за відповідний період впродовж останніх двох років.
Завдання на 2024 рік для "Нафтогазу" — вийти на видобуток у розмірі близько 15 мільярдів кубів газу. Дякую всім енергетикам, які працюють 24/7 та з повною віддачею, аби відновлювати та посилювати нашу енергосистему. З огляду на всю складність ситуації, вкотре закликаємо громадян ощадливо використовувати електроенергію.
Це має стати новою звичкою та новою нормою для всіх нас. Дякую за увагу. Слава Україні!

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші не ростуть
На деревах, але розумне
Інвестування — так.

- Fin.Org.UA

Новини

10:05 - Іран готовий відкрити Ормуз, але виставив умову США
09:30 - Нафта відреагувала на глухий кут у переговорах США та Ірану
09:00 - Ворог вкотре атакував порти Великої Одеси: пошкоджено енергоооб'єкт та торговельне судно
08:30 - Як вивести з тіні ринок оренди
08:00 - Довічно ризиковий клієнт: політики та топчиновники проти прискіпливих банківських перевірок
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 27.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:30 - На Чорнобильській АЕС відбулися пам’ятні заходи та Міжнародна конференція до 40-х роковин катастрофи
21:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - Маск прагне перетворити X на супердодаток: скоро з’явиться фінансова послуга
17:23 - У Харкові на тлі негоди зникло світло
17:13 - Президент розповів деталі першого траншу з 90 млрд євро від ЄС
16:08 - Глава OpenAI вибачився за те, що не повідомив поліції про підозрювану у стрілянині
15:03 - Суд наказав знести самочинне будівництво на березі Дніпра у Києві
14:10 - Україні потрібні 5,4 мільярда євро, аби підготуватись до зими – Шмигаль
14:00 - Денис Шмигаль: партнери додатково спрямують 100 млн євро для підготовки України до зими через Фонд підтримки енергетики
13:11 - Партнери України виділять 100 мільйонів євро на підготовку України до зими
12:20 - Денис Шмигаль: Міненерго й МАГАТЕ співпрацюватимуть у відбудові та розвитку ядерної енергетики України
12:01 - Суд не відібрав у компанії 6 мільйонів пайової участі за нову багатоповерхівку у центрі Києві
11:04 - У березні Трамп придбав облігацій на більше 51 мільйона доларів
10:00 - Ворог атакував об’єкт інфраструктури на Житомирщині
09:00 - Одеса, яка відновлюється: чому місто на морі стає новим центром wellness-культури
08:30 - 26 квітня 2026 року - 40-ві роковини Чорнобильської катастрофи
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 26.04.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
18:00 - США домінують у світовому видобутку нафти та газу на тлі війни з Іраном – FT
17:31 - Ryanair закриває свою базу в Берліні та звинувачує німецьку авіаційну політику
16:47 - Німецький автопром стикається з жорсткішою конкуренцією через уповільнення Китаю
15:53 - Уряд надасть підтримку Дніпру після масованого обстрілу
15:30 - Денис Шмигаль провів зустріч з Міністром енергетики Литви Жигімантасом Вайчюнасом


Більше новин