У першому кварталі цього року Держстат фіксує падіння експорту та зростання імпорту

15.05.2024 18:33 | Економічна правда

У першому кварталі 2024 року експорт товарів з України становив 10 млрд дол, що на 2,8% менше, ніж за аналогічний період минулого року, натомість імпорт товарів зріс на 1,7% у річному вираженні - до 15,9 млрд дол.
Про це повідомляє пресслужба Державної служби статистики.
Зазначається, що негативне сальдо за перші три місяці цього року склало понад 5,91 млрд дол.
За той же період 2023 року негативне сальдо становило 5,35 млрд дол.

Коефіцієнт покриття експортом імпорту становив 0,63 (за перший квартал 2023 року - 0,66).
За І квартал 2024 року експорт товарів становив 97,2% порівняно із І кварталом 2023 року, імпорт - 101,7%.
Негативне сальдо склало 5914,3 млн дол.
(за І квартал 2023 року також негативне - 5356,4 млн дол.).https://t.co/EaimAeEzmo pic.twitter.com/eBPDp22fjg
- Держстат України (@Ukrstat) May 15, 2024
Водночас експорт чорних металів зріс на 28%, олії - на 4,2%, однак на 16% скоротився експорт зернових з України.
Також значно впав (на 61,7%) експорт електричних машин до 179,9 млн дол.
Крім того, Україна значно наростила імпорт транспорту на 39% до 1,88 млрд дол, але імпорт нафтопродуктів впав на 46% до понад 2 млрд дол.

Додається, що зовнішньоторговельні операції проводилися з партнерами із 205 країн світу.
Нагадаємо:
За майже 9 місяців функціонування "Українського морського коридору" майже 1600 суден експортували з портів Великої Одеси 45 млн тонн вантажів.

Додати коментар

Користувач:
email:





Інвестуй у розвиток,
Українського ринку знай,
Ти допоможеш йому.

- Fin.Org.UA

Новини

14:00 - Про можливості Електронного кабінету - під час тренінгу з платникам Павлоградщини
13:58 - Платники частини чистого прибутку поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини майже на 9,8 млн гривень
13:57 - Платники Дніпропетровщини на підтримку захисниць і захисників спрямували до держбюджету понад 5,2 млрд грн військового збору
13:55 - Переобладнання транспортного засобу: алгоритм розрахунку податкової знижки
13:53 - Оформити податкову знижку можна через портал «Дія»
13:52 - Несвоєчасне подання податкової декларації з податку на нерухоме майно: за яким кодом класифікації доходів бюджету нараховується штрафна санкція?
13:51 - Куди сплатити ПДФО у вигляді МПЗ, якщо фізична особа отримала ППР, але змінила місце проживання та подала до Заяву за ф. № 5ДР?
13:49 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
13:48 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ
13:41 - Електронне декларування доходів: тренінг для платників податків
13:39 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування нафти надійшло понад 1,9 млн гривень
12:55 - Поля гниють без дизелю: фермери Куби продають господарства за безцінь
12:35 - Банки України показали актуальний курс валют на 6 липня
12:30 - Як "заморожені" гроші можуть знову працювати на економіку України
12:25 - З початку року Україна отримала понад 4000 одиниць енергообладнання
12:15 - Дрони змусили "Газпром" створювати власні групи захисту об'єктів
11:59 - У разі зміни місцезнаходження/місця проживання платник єдиного внеску сплачує кошти за основним (новим) місцем обліку
11:58 - Несвоєчасне подання податкової декларації з податку на нерухоме майно: за яким кодом класифікації доходів бюджету нараховується штрафна санкція?
11:55 - Грошова допомога на поховання, що виплачується військовою частиною членам сімей військовослужбовців, які загинули (безвісно пропали) або померли під час виконання службових обов’язків: чи оподатковується ПДФО?
11:55 - ОАЕ майже всю війну навколо Ормузу таємно вивозили нафту супертанкерами
11:52 - У разі втрати, пошкодження (дострокового знищення) документів, платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити контролюючий орган за місцем обліку
11:41 - Деякі особливості заповнення податкової декларації з плати за землю
11:40 - Оновлено порядок звітування нотаріусів про оренду об’єктів нерухомості
11:38 - До уваги сільськогосподарських товаровиробників!
11:37 - У Криму атаковані нафтотермінал та енергетична інфраструктура – ЗМІ
11:34 - Переобладнання транспортного засобу: алгоритм розрахунку податкової знижки
11:30 - Отримати електронний підпис без тривалих очікувань - реально!
11:28 - Оформити податкову знижку можна через портал «Дія»
11:25 - московія атакувала АЗС у Запоріжжі, поранені п’ятеро людей
11:21 - Дніпропетровщина: результати роботи Офісу податкових консультантів за перше півріччя 2026 року


Більше новин