ЄБРР прогнозує зростання ВВП України на 3% цього року і на 6% – наступного

15.05.2024 19:45 | Економічна правда

Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) прогнозує, що економіка України зростатиме у 2024 році на 3%, а у наступному - на 6%.
Про це йдеться у звіті ЄБРР.
"ЄБРР очікує, що виробництво в його регіонах зросте на 3% у 2024 році порівняно з 2,5% у 2023 році, незважаючи на виклики, пов"язані з глобальною геополітичною напруженістю, включаючи зростаючі обмеження в торгівлі", - заявили у фінустанові.
Прогнозується, що у 2025 році темпи зростання в регіонах присутності банку ще більше прискоряться - до 3,6%.
Очікується, що перспективи зростання в Центральній Європі та країнах Балтії поступово покращуватимуться: прогнози на 2024 рік становлять 2,2%, а у 2025 році темпи зростання ще більше прискоряться - до 3,1%.
Водночас прогнози зростання в кількох країнах були переглянуті в бік зниження з вересня 2023 року через слабку економічну активність в останні місяці.
Також очікується, що зростання виробництва в Україні у 2024 році буде стриманим "через нещодавні значні пошкодження енергетичної інфраструктури".
"Відновлення експорту та розширення українського військового виробництва, ймовірно, забезпечить економічне зростання на рівні 3% у 2024 році, яке прискориться до 6% у 2025 році", - йдеться в звіті.
При цьому ЄББР підкреслив, що ризики залишаються високими, зокрема у зв"язку з триваючим руйнуванням портової та енергетичної інфраструктури.
Банк заявив, що у 2023 році економіка України зросла на 5,3% після падіння на 29,1% роком раніше через повномасштабне вторгнення московія.
"Перспектива тривалої війни на виснаження та нові сумніви щодо зовнішнього фінансування створюють нові виклики.
Обмежений внутрішній попит, дефіцит робочої сили та недостатні інвестиції, ймовірно, обмежуватимуть перспективи зростання", - резюмували в ЄБРР.
При цьому банк прогнозує, що московитський ВВП зросте у нинішньому році на 2,5%, а в наступному - на 1,5%.
Нагадаємо:
Національний банк погіршив оцінку зростання реального ВВП у 2024 році з 3,6% у попередньому макропрогнозі до 3% та погіршив очікування зростання у 2025 році на 0,2 в.п.
до 5,6% і зберіг прогноз на 2026 рік на рівні 4,5%.
Попри війну українська економіка у 2024 році, ймовірно, зросте приблизно на 4,6%, хоча російські ракетні обстріли можуть погіршити цей показник, заявили в Мінекономіки.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Quantitative easing,
Stimulus injections flow,
Markets hope and surge.

- Fin.Org.UA

Новини

17:30 - У Мінрозвитку розповіли про зміну керівництва та стурктури
17:25 - "Енергоатом" прокоментував загибель окупаційного "головного інженера" ЗАЕС
16:54 - Нацбанк показав, яким буде курс долара та євро після вихідних
16:49 - Мадрид-2026: три кроки до глибшої інтеграції України у світовий ринок капіталу
16:28 - московія буде імпортувати дизельне паливо, сплачуючи субсидії трейдерам
16:18 - Розпочинається обговорення порядку здійснення надавачами платіжних послуг контролю за платіжними операціями
16:17 - Нормативні зміни, цінні папери та інвестиційні фонди: що розглянула Комісія на засіданні
16:00 - Зміни до програми "єОселя" вступили в дію: що потрібно знати
15:52 - У російській Думі розповіли про вплив санкцій на додаток Мах
15:35 - БЕБ скерувало до суду справу про незаконне відчуження земель на 9 мільйонів гривень
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 20.07.2026
15:15 - Мінфін показав, скільки грошей та на що витратили з загального фонду бюджету за пів року
14:55 - PlayCity пришвидшив блокування незаконних сайтів: які показники
14:32 - У Києві виявили чергову самовільну забудову біля Дніпра – цього разу на Оболоні
14:00 - П'ять трендів, які визначають жіноче підприємництво
14:00 - Президент зустрівся з новим прем’єром: які питання обговорили
13:50 - Новий міністр агрополітики Висоцький окреслив ключові пріоритети відомства
13:02 - На кордоні тестують пріоритетний проїзд для вантажівок: які правила
13:00 - ТРЦ Respublika Park інвестує 45 млн грн у транспортну інфраструктуру
13:00 - московіяни атакували енергетику у п’яти областях
12:36 - На Чернігівщині росіяни вдарили по підприємствам та АЗС
12:17 - Заява за формою № 20-ОПП: де в Електронному кабінеті можна переглянути відомості про об’єкти оподаткування?
12:17 - Щодо перерахунку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за певних умов
12:16 - Одиниці обліку пального та спирту етилового, які використовуються в CЕАРП та СЕ
12:15 - Якщо подружжя виховує трьох і більше дітей віком до 18 років, то кожен із батьків має право на пільгу щодо сплати земельного податку
12:15 - 250-та атака на Нафтогаз з початку року: московія з самого ранку б'є по об’єкту на Харківщині
12:04 - Чи можуть іноземці або особи без громадянства (їх представники), які отримали КЕП подати заяву за ф. № 5ДР через Електронний кабінет?
12:02 - Щодо терміну сплати МПЗ юридичною особою – платником єдиного податку четвертої групи
11:58 - Чи втрачає ФОП право перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо перерахував благодійну фінансову допомогу на потреби ЗСУ зі свого підприємницького рахунку?
11:57 - Які платники ПДВ не можуть застосувати до операцій з експорту окремих видів товарів нульову ставку?


Більше новин