Нові можливості транскордонного та регіонального співробітництва: Уряд підтримав ратифікацію угод про фінансування низки програм ЄС

23.04 20:36 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, під час засідання Кабінету Міністрів України, Уряд підтримав низку законопроектів щодо ратифікації Угод про фінансування програм Європейського Союзу регіонального та транскордонного розвитку. Йдеться про ратифікацію таких угод, як Угода про фінансування програми Interreg (Interreg VI-А) NEXT Польща - Україна; Угода про фінансування Дунайської регіональної програми (Interreg VI В); Угода про фінансування Програми Interreg (Interreg VI-B) NEXT «Басейн Чорного моря»; Угода про фінансування Програми Interreg (Interreg VI-А) NEXT «Румунія - Україна»; Угода про фінансування програми (Interreg VI-А) NEXT «Угорщина - Словаччина - Румунія -Україна» та проекти відповідних розпоряджень Кабінету Міністрів України. Мета схвалених Урядом законодавчих актів – здійснення внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності Угод про фінансування п’яти зазначених програм співробітництва. «Повноцінна участь України у цих програмах ЄС є ключовою у розвитку транскордонної співпраці з державами-членами Євросоюзу, залучення фінансування та реалізації спільних проектів, зокрема, для відбудови та відновлення регіонів.
Важливо відзначити, що ефективне використання цих інструментів дозволить надалі розширити доступ України до структурних фондів ЄС, – прокоментувала рішення Уряду Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
– Закликаю представників регіональної влади та місцевого самоврядування детально вивчити питання та максимально використати можливості, які відкривають для нас ці програми». Мова про такі програми: Програма Interreg (Interreg VI-А) NEXT Польща - Україна спрямована на розвиток польсько-українського прикордонного регіону. Територія Програми охоплює такі територіальні одиниці: Більський, Холмський, Замостський, Люблінський, Пулавський, Коросненський, Перемишльський, Ряшівський, Тарнобжезький, Білостоцький, Ломжинський, Сувальський, Остроленцький та Седлецький повіти в Польщі, а також Львівську, Волинську, Закарпатську, Рівненську, Тернопільську та Івано-Франківську області в Україні. Основними завданнями програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця, кордони. Дунайська регіональна програма (Interreg VI В) сприятиме зміцненню міжрегіональних відносин для сталого розвитку. Територія, яку охоплює Програма, складається з 14 країн: Австрія, Болгарія, Хорватія, Чеська Республіка, Німеччина, Угорщина, Румунія, Словаччина, Словенія, Боснія і Герцеговина, Чорногорія, Сербія, Молдова та Україна.
У програмному періоді 2021-2027 ухвалене рішення відкрити доступ до участі у конкурсах потенційним партнерам з усіх регіонів України. Основними завданнями програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: розумніший Дунайський регіон; «зеленіший», низьковуглецевий Дунайський регіон; більш соціальний Дунайський регіон; краще управління співпрацею. Програма Interreg (Interreg VI-B) NEXT «Басейн Чорного моря» спрямована на розвиток країн чорноморського регіону. Територія Програми охоплює такі країни, як Румунія, Болгарія, Туреччина, Республіка Молдова, Сакартвело, Вірменія, Греція та Україна (Миколаївська, Одеська, Херсонська, Запорізька та Донецька області, території, що знаходяться під контролем України). Основними завданнями Програми є сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: блакитний та розумний регіон, чистий та «зелений» регіон. Програма Interreg (Interreg VI-А) NEXT «Румунія - Україна» спрямована на розвиток прикордонних регіонів України та Румунії. Територія Програми охоплює такі територіальні одиниці: Марамуреш, Сату-Маре, Тулча та Сучава в Румунії, Закарпатську, Івано-Франківську, Чернівецьку та Одеську області в Україні. Основним завданням програми є сприяння розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: екологічний фокус через кордони (зміна клімату та запобігання ризикам стихійних лих, біорізноманіття); соціальний розвиток через кордони (освіта, охорона здоров"я, культура); прикордонне співробітництво (безпечніші та надійніші кордони). Програма (Interreg VI-А) NEXT «Угорщина - Словаччина - Румунія -Україна» спрямована на розвиток прикордонних регіонів України, Угорщини, Словаччини та Румунії. Територія Програми охоплює: Саболч-Сатмар-Березька та Боршод-Абауй-Земплен в Угорщині, Кошицький край та Пряшівський край у Словаччині, Марамуреш, Сату-Маре та Сучава в Румунії, Закарпатську, Івано-Франківську та Чернівецьку області в Україні. Завдання Програми – сприяти розробці проектів, які становлять спільний інтерес та повинні бути спрямовані на досягнення однієї з таких цілей: сприяння адаптації до зміни клімату та запобігання ризикам стихійних лих; підвищення біорізноманіття та зменшення всіх форм забруднення; забезпечення рівного доступу до охорони здоров’я; підвищення ролі культури та сталого туризму в економічному розвитку, соціальній інтеграції та соціальних інноваціях; посилення співпраці між громадянами, суб’єктами громадянського суспільства та інституціями. Повноцінна участь України у Програмах дозволить залучити фінансування ЄС для підтримки розвитку відповідних українських регіонів.
Реалізація Угод сприятиме зміцненню міжрегіональних відносин для сталого розвитку.
Наступний крок – ратифікація Угод Верховною Радою України. Довідково 2023 року Україна стала частиною програми міжрегіонального співробітництва ЄС Interreg Europe.
17 листопада 2023 року Кабінет Міністрів України схвалив угоди про фінансування п’яти програм транскордонного та транснаціонального співробітництва та надав Віце-прем"єр-міністру з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ользі Стефанішиній повноваження на їх підписання. Interreg Europe 2021-2027 – це програма міжрегіонального співробітництва, що співфінансується Європейським Союзом, яка направлена на покращення управління співробітництвом. Мета – допомогти місцевим, регіональним та національним органам влади по всій Європі розробляти та впроваджувати кращі політики, посилювати спроможність суб’єктів, вдосконалювати наявні інструменти для протидії викликам.
Програма створює середовище та можливості для обміну рішеннями з питань регіонального розвитку.

Додати коментар

Користувач:
email:





Wealth and power abound,
In the halls of finance and trade,
Who will be the king?

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 27.07.2024
00:00 - Накази Міністерства енергетики України
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
00:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:25 - Кібер іншуртех Cowbell залучив 55 млн євро у раунді Серії C від Zurich
21:04 - Продовжуємо діалог з США щодо збільшення підтримки української економіки, - Юлія Свириденко
21:00 - Новини 26 липня: суперечки про підвищення ПДВ, спустошений Резервний фонд держбюджету 
20:44 - У Раді пояснили, коли треба ухвалити зміни до бюджету, аби військові вчасно отримали зарплати
20:20 - Продовжуємо діалог з США щодо збільшення підтримки української економіки - Юлія Свириденко
20:11 - У рамках Олімпійських ігор у Парижі стартувала глобальна комунікаційна кампанія VOLIA
20:06 - САП та НАБУ підозрюють екстоппосадовців у завданні "Центренерго" мільйонних збитків 
20:00 - Золото гнётся, но пока не сломлено
20:00 - Американцы критически мало сберегают, но это пока не беспокоит рынки
19:30 - Нацбанк випустив нову монету, присвячену медикам 
19:25 - S&P підвищило рейтинг Vienna Insurance Group на рівні "A+" зі стабільним прогнозом
19:25 - НБУ змінив тимчасового адміністратора CК “Саламандра”
19:25 - НБУ анулював ліцензії та виключення з реєстру СК "Велтлінер"
19:25 - Страховики констатують зростання тарифів на перестрахування відповідальності
19:10 - Посилюємо співпрацю з UNICEF Ukraine для прискорення імплементації програм водозабезпечення населення, розвитку кліматичної політики та залучення молоді до довкіллєвих треків
19:03 - Чому ПДВ підвищувати небажано, – роз’яснення Мінфіну
19:03 - Кількість працюючих індустріальних парків в Україні у 2024 може зрости до 20, у 2025 - до 30
18:59 - "Лукойл" збільшив морський експорт нафти через українські санкції проти "Дружби"
18:40 - Керівник "Укренерго" прокоментував рішення суду щодо перевірки його на корупцію
18:36 - Резервний фонд, з якого фінансують термінову відбудову та фортифікації, майже пустий
18:30 - Розпочинається обговорення змін до Положення про ліцензування банків
18:09 - Мінфін пояснює, чому не бажано підвищувати ПДВ 
18:01 - Де в Україні дешевше винаймати квартиру: опубліковано рейтинг
17:49 - Мораторії в Україні: чому від них потрібно відмовлятися
17:45 - Одному страховику та двом кредитним спілкам анульовано ліцензії та виключено їх з Державного реєстру фінустанов, двом платіжним установам відкликано ліцензії
17:43 - У суботу графіки відключення світла діятимуть лише протягом шести годин


Більше новин

ВалютаКурс
Австралійський долар26.9582
Канадський долар29.7467
Юань Женьміньбі5.6672
Чеська крона1.7594
Данська крона5.9808
Гонконгівський долар5.2643
Форинт0.114098
Індійська рупія0.49086
Рупія0.0025218
Новий ізраїльський шекель11.2103
Єна0.26571
Теньге0.086782
Вона0.02965
Мексиканське песо2.2428
Молдовський лей2.3193
Новозеландський долар24.2232
Норвезька крона3.7417
московський рубль0.47849
Сінгапурський долар30.5834
Ренд2.2515
Шведська крона3.8054
Швейцарський франк46.5067
Єгипетський фунт0.8503
Фунт стерлінгів52.889
Долар США41.098
Білоруський рубль14.9382
Азербайджанський манат24.1767
Румунський лей8.9773
Турецька ліра1.2457
СПЗ (спеціальні права запозичення)54.5245
Болгарський лев22.8195
Євро44.6324
Злотий10.4437
Алжирський динар0.3007
Така0.34298
Вірменський драм0.10422
Домініканське песо0.68714
Іранський ріал0.0009632
Іракський динар0.030881
Сом0.46797
Ліванський фунт0.000452
Лівійський динар8.2969
Малайзійський ринггіт8.5755
Марокканський дирхам4.0591
Пакистанська рупія0.14528
Саудівський ріял10.7829
Донг0.0015892
Бат1.10139
Дирхам ОАЕ11.0136
Туніський динар12.8663
Узбецький сум0.0032215
Новий тайванський долар1.24709
Туркменський новий манат11.5583
Сербський динар0.36985
Сомоні3.7936
Ларі14.449
Бразильський реал7.3541
Золото97533.77
Срібло1140.7
Платина38298.82
Паладій37289.04

Курси валют, встановлені НБУ на 29.07.2024

ТікерOpenMaxMinCloseVolume
CRSR061028.111028.111028.111028.114112.44
FSTF021003.071003.071003.071003.075015.35

Дані за 05.07.2024