У КМДА не згодні з рішенням Мінкульту щодо колишньої Арки дружби народів

23.04.2024 19:46 | Економічна правда

У Міністерство культури та інформаційної політики заявили, що колишню Арку дружби народів у Києві можуть демонтувати.
Але директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова вважає, що це поспішне рішення і знесення арки може бути небезпечним.
Про це вона розповіла у коментарі Суспільному.
Соловйова нагадала, що у 2022 році Київська міська адміністрація перейменувала Арку дружби народів на Арку Свободи українського народу.
Відповідно, департамент підготував облікову документацію і передав у Мінкульт.
Але міністерство в односторонньому порядку вирішило зняти пам"яткоохоронний статус із пам"ятки - тепер відомство хоче, щоб КМДА проводила демонтаж.
Втім, за словами Соловйової, КМДА та її департамент не погоджуються з таким рішенням.
"Знаєте, арка символізує толерантність українського народу.
Взагалі український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот.
Сьогодні саме таке бачення є у суспільства.
До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність", - додає вона.
Крім того, Соловйова зазначила, що це може бути небезпечно, адже частини цієї пам"ятки утворюють підпірну стіну, щоб там не було зсуву.
Тому демонтаж об"єкта - дуже важкий, дорогий і небезпечний.
Нагадаємо:
Міністерство культури та інформаційної політики видало наказ про те, що колишня Арка дружби народів у Києві не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам"яток України.
Так, монумент на ознаменування возз"єднання України з Росією втратив статус пам"ятки історії і відтепер може бути демонтований.

Додати коментар

Користувач:
email:





Patience is a must
Stay the course and stay the course
Long-term growth will come

- Fin.Org.UA

Новини

17:20 - Уряд спрямує три мільярда гривень на ліквідацію наслідків обстрілу Вишневого
17:12 - США нададуть Україні ліцензію на виробництво Patriot – Трамп
17:10 - Нацбанк показав курс долара та євро на 9 липня: ціна валюти продовжує падати
16:56 - МВФ знизив прогноз світового економічного зростання на 2026 рік до 3%
16:47 - ІТ-інтеграція до ЄС: ДПС та EU4PFM узгодили подальші кроки для євроінтеграції податкової системи України
16:43 - Понад 274 млрд грн надійшло до місцевих бюджетів: фінансові підсумки першого півріччя
16:38 - Щодо права на нарахування податкової знижки за витратами, понесеними на придбання акцій (інших корпоративних прав), емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті
16:37 - Хто є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності?
16:35 - Рентна плата за використання водних біоресурсів: до місцевих бюджетів платники Дніпропетровщини спрямували понад 2,7 млн гривень
16:34 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
16:33 - Понад 9,8 млрд грн ПДВ сплатили до загального фонду держбюджету платники Дніпропетровщини з початку року
16:32 - У Київраді зареєстровано проєкт рішення про докапіталізацію Київміськбуду
16:30 - московія атакувала газотранспортний об’єкт у Києві, загинув працівник ОГТС
16:30 - Як суди розглядатимуть санкційні справи
16:27 - Офіційне працевлаштування осіб з інвалідністю: законодавством передбачені знижені ставки єдиного внеску
16:24 - Надходження від платників єдиного податку до бюджетів громад Дніпропетровщини перевищили 3,8 млрд гривень
16:23 - Мобілізовані ФОПи можуть скористатися податковими пільгами
16:21 - Меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Е-кабінету надає можливість фізичним особам сплатити податки, збори та платежі
16:19 - Коли виникає право на отримання податкової знижки у частині процентів за користування іпотечним житловим кредитом
16:18 - Збір за паркову від платників Дніпропетровщини поповнив місцеві бюджети майже на 25,6 млн гривень
16:16 - Єдиний податок: місцеві бюджети Дніпропетровщини від юридичних осіб отримали майже 424,6 млн гривень
16:15 - До уваги юридичних осіб – платників єдиного податку третьої групи – власників, орендарів, користувачів на інших умовах земельних ділянок!
16:12 - Корупція на закупівлі бронежилетів для "Укренерго": суд затвердив угоду з фігурантом справи
16:00 - Страхова компанія VUSO увійшла до ТОП-3 ринку та спрямувала 100 млн грн на підтримку ЗСУ
15:37 - Чи є обмеження щодо кількості створення (друку) РРО та/або ПРРО фіскальних звітних чеків (Z-звітів)?
15:36 - Якими особами може застосовуватися касовий метод податкового обліку?
15:35 - Які ставки податку на прибуток встановлені ПКУ?
15:33 - Новостворений ФОП зареєструвався в останні дні місяця: подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (перша/друга групи)
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 09.07.2026
15:29 - Як оподатковується ПДФО дохід у вигляді процентів, отриманий фізичною особою від розміщення коштів на депозитному рахунку?


Більше новин