Наближаємося до членства ЄС: Україна вперше взяла участь у пояснювальній сесії Європейської комісії, присвяченій цифровізації

23.04.2024 18:52 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

23 квітня відбулася пояснювальна сесія Європейської комісії для України щодо переговорного Розділу 10 «Цифрова трансформація та медіа».
Це перша зустріч України як країни-кандидата та представників ЄС, що присвячена сфері цифровізації. Пояснювальні сесії Єврокомісії — частина процесу перевірки відповідності законодавства країни-кандидата до права ЄС. Під час зустрічі сторона ЄС висловила готовність надалі підтримувати Україну на шляху євроінтеграційних реформ.
Зокрема, через механізм Ukraine Facility, який є стратегією у впровадженні всеосяжних реформ та інвестицій на наступні 4 роки. Також Єврокомісія представила понад 100 актів права ЄС, описала особливості застосування кожного них і надала відповіді щодо реалізації цих актів. Перелік актів містить чинне законодавство ЄС, яке Україна впроваджує в межах Угоди про асоціацію.
А також акти, які перебувають на стадії проектів, але найближчим часом будуть ухвалені в ЄС та стануть обов’язковими для України.
Наприклад, eIDAS 2, Акт про штучний інтелект, Акт про кіберстійкість, Акт про кіберсолідарність. Делегацію України очолила заступник Міністра цифрової трансформації з питань європейської інтеграції Валерія Іонан.
До складу також увійшли представники Мінцифри, МКІП, НКЕК, Нацради з питань телебачення і радіомовлення, МОН, Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України. «Ми продовжуємо наш рух до членства в ЄС.
Зокрема, у 2023 році сформували попереднє бачення шляху в межах Розділу 10 “Цифрова трансформація та медіа”.
Однак остаточна дорожня карта буде визначена після проведення офіційного скринінгу.
Тому нам важливо розуміти обсяги зобов’язань і заручитися підтримкою Європейської комісії для подальших консультацій.
А також виробити правильні шляхи адаптації законодавства ЄС», — зазначила заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан. Серед ключових тем Розділу 10 «Цифрова трансформація та медіа»: загальна цифрова стратегія ЄС електронні комунікації цифрові послуги обіг даних довірчі послуги кібербезпека медіа напівпровідники штучний інтелект Також улітку цього року очікується, що ЄС затвердить переговорну рамку для України.
Це технічне завдання, яке встановлює положення та принципи для переговорів про вступ з кожною країною-кандидатом.

Додати коментар

Користувач:
email:





Economic growth,
Opportunities abound,
Investors take flight.

- Fin.Org.UA

Новини

17:45 - У Раді розповіли, коли відбудеться об’єднання енергетичних ринків України та ЄС
17:30 - Суд розірвав угоду про ремонт музею у Херсоні на десятки мільйонів
16:50 - московія запускає 5G на частотах, недоступних багатьом росіянам – СЗРУ
15:57 - московіяни пошкодили агропідприємство на Чернігівщині
15:32 - Уряд розширив можливості підтвердження факту зруйнування житла
14:40 - У Запоріжжі московитський БпЛА поцілив у електровоз
14:00 - ОПЕК+ готує четверте підвищення квот на видобуток нафти з моменту закриття Ормузу
13:21 - московіяни двічі атакували шахту на Дніпропетровщині
13:10 - OpenAI готує найбільше оновлення ChatGPT з моменту запуску
12:15 - США хочуть використати заморожені іранські активи для компенсації збитків союзникам у Затоці
11:20 - НАТО "ледь-ледь" перемогло українську команду у симуляції кібервійни
10:18 - московіяни атакували сховище ядерних відходів
10:00 - Щотижневий дайджест
10:00 - московія вдарила по Запоріжжю: один із районів опинився без світла, спалахнула пожежа
06:00 - Курси валют, встановлені НБУ на 08.06.2026
18:00 - SpaceX може вийти на біржу гігантом, але залишитися поза S&P 500
17:10 - Закритий Ормуз озолотив танкери. Його відкриття може обвалити ринок
16:05 - Російський завод в Ірландії легально постачає сировину для ВПК московія – FT
15:05 - Один мільярд пінт пива: пивовари чекають рекордні продажі від ЧС
14:50 - Кабінет Міністрів виділив майже 3,5 млрд грн на ремонт та утримання місцевих доріг
14:05 - За тиждень Нацбанк продав 766 мільйон доларів
13:11 - У Єврокомісії наполягають на поступовому скасуванні перевірки на внутрішніх кордонах ЄС
12:30 - Суд зобов'язав компанію доплатити Міноборони за будівництво гуртожитку
11:55 - АРМА продовжує управляти російською часткою у фармдистриб’юторі "Вента"
11:05 - ЄС обіцяє ввести обмеження на шенгенські візи для росіян
10:20 - "Каховка. Велика вода": новий документальний фільм до роковин підриву ГЕС
10:20 - Кабінет Міністрів виділив 2 млрд грн на захист критичної інфраструктури та розвиток розподіленої теплової генерації Києва
10:00 - московіяни на Сумщині атакували поштовий автомобіль та знищили АЗС
21:05 - "Далі треба буде заплатити набагато більше": Uklon купує сервіс самокатів
21:00 - Новини 5 червня: удар московія по заводу дитячого харчування, ліміти на їжу в Криму і перемир'я біля ЗАЕС


Більше новин