Мінекономіки презентувало проект НПЕК Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування

23.04.2024 14:17 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство економіки України презентувало проект Національного плану з енергетики та клімату членам Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
У зустрічі із парламентарями 22 квітня 2024 року взяв участь заступник Міністра економіки України Олексій Соболев. Заступник Міністра наголосив, що НПЕК – це обов’язковий документ для всіх країн-членів ЄС та членів Енергетичного Співтовариства, а його структура є визначеною та затверджена Регламентом ЄС. “З самого початку своєї розробки НПЕК був предметом публічного обговорення.
Міністерство провело більше 9 публічних секторальних обговорень цього документа.
У березні ми провели обговорення в рамках Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, у якому взяли участь більше 800 представників міст і громад.
Ми також представили цей документ у березні у Брюсселі, і провели його обговорення з Європейською Комісією.
Було зібрано письмові коментарі та зауваження, і зараз команда експертів опрацьовує їх для фіналізації документа”, – розповів парламентарям Олексій Соболев. Олена Павленко, президентка аналітичного центру DiXi Group, що долучений до розробки документа, розповіла про процес створення НПЕК, терміни підготовки та ухвалення Плану.
Також вона продемонструвала структуру цього документа. “У НПЕК включені цілі в рамках Global Methane Pledge, Паризької кліматичної угоди та Енергетичного Співтовариства.
Так само НПЕК синхронізований з Планом України.
Всі стратегічні документи ми намагалися ідентифікувати та звести в єдину систему, а потім проаналізувати, якими заходами та рішеннями ми можемо досягнути цих цілей”, – повідомила Олена Павленко членам Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Вікторія Киреєва подякувала парламентарям за участь у зустрічі та акцентувала, що це один із найважливіших стратегічних документів, на які чекає ЄС від України. “Команда Мінекономіки побудувала роботу так, що ми працювали комплексно із залученням всіх профільних міністерств, у тому числі й Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.
Ми неодноразово проводили обговорення, переглядали дані, результати і кожного разу доопрацьовували документ після коментарів наших європейських партнерів, громадськості і науковців” , – відзначила Вікторія Киреєва. Комітет Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування наприкінці зустрічі високо оцінив пророблену роботу в рамках розробки НПЕК і вирішив взяти до відома інформацію щодо розробки цього стратегічного документа. Нагадуємо, що ознайомитись з проектом НПЕК можна тут: https://bit.ly/3UCP1zu. Довідково Міністерство економіки України координує розробку НПЕК, до якої долучені всі ключові міністерства і відомства, спільно з незалежними експертами під егідою аналітичного центру DiXi Group та ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України» за підтримки Посольства Великої Британії та Net Zero World Initiative.

Додати коментар

Користувач:
email:





Debt can be a heavy weight,
But with patience and persistence, it can abate.
Cut your spending, and pay it down,
And soon your credit score will wear a crown.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 23 липня: ексголова Оператора ГТС у розшуку, судна перестали заходити у порти України
19:45 - Енергокомпаній США отримали вигоду від атаки на танкери Саудівської Аравії
19:15 - Нафтогазові доходи московії в липні можуть зрости на 60%
18:45 - Суд визнав необґрунтованими активом квартиру посадовиці ДПС
18:40 - московія оголосила свої води в Чорному морі небезпечними для судноплавства
18:10 - Змова на закупівлях обмундирування: компанії оштрафували на 30 мільйонів гривень
18:00 - Застосовано захід впливу до ТОВ "ФК "КРЕДІПЛЮС" у вигляді письмового застереження за порушення вимог санкційного законодавства
17:55 - Нафта перевищила $100 після атак хуситів на саудівські танкери
17:30 - Google має акції SpaceX на 94 мільярда доларів – ЗМІ
17:15 - Ексголову Оператора ГТС Дмитра Липпу оголосили в розшук
17:00 - Тиск московія на порти: ціни на елеваторах нижчі за собівартість виробників – ЗМІ
16:50 - Нацбанк показав курс долара та євро на 24 липня
16:30 - Ілюзія легких грошей
16:20 - У Харкові посадовців викрили на "відкатах" від підрядників
16:00 - Зеленський заявив, що московія посилить тиск на морський зерновий коридор
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 24.07.2026
15:25 - Денис Шмигаль провів зустріч із Русланом Стефанчуком щодо законодавчої підтримки енергетичного сектору
15:20 - Суми просять дотації на відновлення 52 житлових будинків
15:10 - UGB (Укргазбанк) запускає програму "UGB Бізнес Опора" для підтримки ветеранів та їхніх родин
14:47 - Зеленський не задоволений виконанням Планів стійкості – ЗМІ
14:35 - Британія передала Україні обладнання для електромереж
14:21 - Голова НКЦПФР Олексій Семенюк пояснив, як облігації з покриттям можуть розширити можливості для інвесторів
14:10 - Поліція: Ексочільник "Плесо" розікрав пів мільйона гривень на будівництві свердловини
14:07 - Сім областей України отримали від Великої Британії обладнання для магістральних електромереж на понад 113 тисяч євро
14:00 - Україна отримала ще $690 мільйонів від МВФ – Корецький
13:42 - Українці збільшили вклади до банків: яка статистика
13:35 - Євросоюз оштрафував Google на мільярд доларів: в компанії обурилися
13:20 - Криворізький онкологічний диспансер розпочав власну генерацію електроенергії в межах проєкту «Промінь надії»
13:10 - "Обрій" за мільйони доларів: влада оцифрує трудовий шлях українців


Більше новин