Банки очікують зростання обсягу коштів населення та бізнесу – результати Опитування про банківське фондування

23.04.2024 12:07 | Національний банк України

Банки загалом очікують зростання обсягу фондування від населення та бізнесу в ІІ кварталі, водночас обсяг оптового фондування суттєво не зміниться.
Про це свідчать результати щоквартального опитування банків про умови фондування.
Обсяг зобов’язань банків у І кварталі в цілому збільшився передусім за рахунок зростання обсягів коштів корпорацій.
Водночас вперше з ІІІ кварталу 2021 року банки зазначили про зменшення обсягу фондування від населення.
Обсяг оптового фондування другий квартал поспіль зростав, переважно в окремих великих банків.
Падіння залучень від домогосподарств банки пояснювали зниженням пропозиції, вважаючи рівень відсоткових ставок не суттєвим фактором для зміни обсягу депозитів.
Середня вартість фондування в цілому знижується третій квартал поспіль. Про зниження вартості коштів бізнесу повідомили майже три чверті респондентів.
Водночас ціна депозитів населення збільшилася, переважно в окремих великих банків.
Вартість оптових залучень не змінилася.
Майже всі банки очікують зниження вартості депозитів для домогосподарств і корпорацій у ІІ кварталі, водночас ціна оптового фондування не зміниться.
Частка фондування у валюті в І кварталі, за оцінками банків, майже не змінилася, після сталого зниження в попередні три квартали.
Три чверті опитаних очікують відновлення тренду та скорочення частки фондування у валюті в ІI кварталі.
Строковість фондування дещо знижується другий квартал поспіль, і така тенденція згідно з очікуваннями банків триватиме в наступні 12 місяців.
Обсяг капіталу за останні 12 місяців зріс у більшості банків, водночас 70% респондентів очікують його збільшення й надалі.
Визначальним чинником зростання капіталу респонденти вкотре назвали прибутковість.
Окремі банки припускають скорочення обсягу капіталу внаслідок зміни регуляторних вимог чи погіршення макроекономічних прогнозів.
Лише 15% фінустанов зазначили про наміри акціонерів збільшувати обсяг капіталу в наступні 12 місяців.
Респонденти другий квартал поспіль відзначають зниження вартості капіталу впродовж останніх 12 місяців та очікують продовження цього тренду й надалі.
Довідково «Опитування про банківське фондування» проводилося з 18 березня до 8 квітня 2024 року серед менеджерів банків, відповідальних за управління пасивами.
Відповіді надали 26 фінансових установ, їхня частка в загальному обсязі активів банківської системи становить 96%.
Результати опитування відображають думку респондентів і не є оцінками чи прогнозами Національного банку України.
Опитування стосовно очікувань у ІІI кварталі 2024 року буде опубліковане в липні.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Stock prices rising
Investors feeling hopeful
Bull market prevails

- Fin.Org.UA

Новини

17:50 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в липні 2026 року
17:04 - У липні в Україні стало на 11 фінустанов менше – НБУ
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 12 серпня
16:17 - Через удар балістики московія зупинилась Запоріжсталь: семеро загиблих, 21 поранений
16:06 - Соболев увійшов до складу наглядової ради Нафтогазу
16:00 - Рокіровка найвищого рівня. Свириденко може очолити "Нафтогаз"
15:49 - Туристичний збір: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження зросли майже на 23%
15:48 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
15:47 - Про сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
15:45 - «Податок на Google»: понад 11,3 млрд грн надійшло до бюджету у 2026 році
15:44 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
15:42 - До загального фонду держбюджету за видобування нафти платники Дніпропетровщини сплатили майже 44,4 млн грн рентної плати
15:41 - Дніпропетровщина: до загального фонду держбюджету надійшло понад 3,6 млрд грн податку на прибуток підприємств
15:40 - На Рівненщині спалахнуло підприємство: що відомо
15:39 - Декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки подаєм у мобільному застосунку «Моя податкова»
15:33 - Випадки, за яких юридична особа – платник єдиного податку не визначає МПЗ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.08.2026
15:20 - У липні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на 11 компаній
15:20 - ДТЕК повернув світло більшості одеситів, але з подачею електроенергії є складнощі
15:00 - "Дія" сама пропонуватиме українцям доступні їм держпослуги – Мінцифри
14:47 - "Гуманітарні оборудки": судитимуть мешканця Рівненщини, який завіз в Україну 50 авто
14:30 - Найдорожчий пандус в Україні
14:25 - WOG запустив мобільний застосунок для бізнес-клієнтів
14:25 - "Флеш" розповів про основну загрозу створення росіянами власного Starlink
14:18 - Перевезення зерна на Дунаї продовжує дорожчати, але повільніше
14:11 - Як перевірити надійність компанії за допомогою реєстрів Комісії
14:10 - Мінцифри планує відкрити публічний доступ до національної LLM "Сяйво" у січні 2027 року
14:01 - 1,7 млрд грн можливих втрат бюджету: ДПС викриває схеми штучного дроблення бізнесу
13:55 - Світовий ринок смартфонів скоротився на 7%: які причини
13:53 - До фінансової компанії застосовано захід впливу


Більше новин