Понад 3,2 млрд грн зможе отримати бізнес Дніпропетровщини у межах державної політики “Зроблено в Україні”, – Юлія Свириденко

20.04.2024 13:38 | Міністерство економіки України

20.04.2024 | 13:38 | Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації У 2024 році Уряд передбачив на програми підтримки бізнесу Дніпропетровської області понад 3,2 млрд грн. Відповідне фінансування допоможе регіону, який знаходиться впритул до лінії фронту, постійно потерпає від ворожих обстрілів та є одним з основних центрів прихистку внутрішньо переміщених осіб, зберегти промисловий потенціал та розвивати малий і середній бізнес.
Про це заявила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко під час робочої поїздки в Дніпро.
“3,2 млрд грн у межах державної програми “Зроблено в Україні” — не є лімітом. Чим активніше бізнеси регіону подаватимуться на програми підтримки, тим більше коштів зможуть отримати. Це фінансування розподіляється як на знайомі бізнесу програми – “Доступні кредити 5-7-9%, гранти на переробку, так і нові або відновлені програми, які показали свою ефективність у минулому. Серед таких – програм компенсацій аграріям за купівлю сільгосптехніки вітчизняного виробництва та інші”, – зазначила Юлія Свириденко.
Зараз програма компенсацій активно розвивається, адже аграрії потребують оновлення автопарку, особливо у прифронтових регіонах. У Дніпрі Юлія Свириденко підписала наказ про внесення до переліку сільгосптехніки та обладнання, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, 23 вітчизняних заводів-виробників. Серед них – п’яти компаній з Дніпропетровської області: ТОВ “ФРАЙТ”, ТОВ “Арлан”, ТОВ “Союз-Спецтехніка”, ТОВ “Завод сільгоспмашин”  та ТОВ “Єлезаветівський механічний завод”.
Також у присутності Міністра економіки Ощадбанк підписав угоду в межах програми “Доступні кредити 5-7-9%” із ТВК “Єкатеринославська дверна артіль”. Це місцевий виробник металевих дверей, який працює як на внутрішній ринок, так і експортує свою продукцію. За отримані майже 20 млн грн підприємство придбає сонячні панелі, нове обладнання та сировину, щоб збільшити обсяги виробництва до 10 тисяч дверей на місяць.
За останні два роки в області укладено 5983 кредитних договорів. А від початку року – 419 кредитних договорів на загальну суму 1,5 млрд грн. 
Також було підписано договір іпотеки за програмою єОселя з військовою з Кривого Рогу, яка служить за контрактом. Її чоловік також у війську. Сім’я захисників отримала іпотеку під 0% і сплачуватимуть лише тіло кредиту.
Загалом по країні цього року планується видати 12 тисяч пільгових іпотек. Очікується, що завдяки єОселі виробництво будівельної продукції зросте на 19,6%. 
Також у Дніпрі відбулося підписання меморандуму про супровід грантера у межах програми “Власна справа для ветеранів”. Роман Квасников, учасник бойових дій у 2014 році, переселенець зі Слов’янська, завдяки гранту зміг відновити у Дніпрі бізнес з виробництва фарби. 
Дніпро – серед лідерів за кількістю грантерів для  малого і мікробізнесу серед інших регіонів. Від початку дії програми “Власна справа” у області схвалено 780 позитивних рішень про надання грантів на понад 184,7 млн грн. Крім того, в регіоні активно відновлюється малий і середній бізнес. Дніпропетровщина займає друге місце по країні за кількістю зареєстрованих нових ФОПів та створених компаній протягом минулого року.
Юлія Свириденко подякувала підприємцям регіону за стійкість та підтримку держави, а також за збереження промислового потенціалу регіону. 
“Металургія, гірничодобувна промисловість, машинобудування, хімічна промисловість — все це продовжує розвиватись. Попри все, промисловий потенціал області на високому рівні – 3700 промислових підприємств, більшість – бюджетоутворюючі. Більше того торік область змогла наростити обсяг реалізації промислової продукції на 10% у порівнянні з 2022 роком до 363,6 млрд грн у рік. Нам важливо бути підтримкою для промисловості регіону, адже крім значних надходжень до бюджету, вони передовсім дають роботу сотням тисяч людей в регіоні. Часто саме завдяки великим виробництвам, життя у містах і містечках відновлюється, а люди мають мотивацію не виїжджати з рідного регіону у пошуках роботи”, – підкреслила Міністр економіки. 
Вона також повідомила, що в області запрацював регіональний офіс “Зроблено в Україні”. Такі офіси вже працюють у Чернігові, Харкові, Чернівцях тощо. Там підприємці можуть отримати всю необхідну інформацію щодо державних програм підтримки бізнесу.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





Brexit fears abound
Financial sector braces
For what lies ahead

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - У Венесуелі спалахнули протести через щоденні відключення світла
17:10 - Китай закриває аеропорт і зупиняє потяги через тайфун "Дельфін"
16:10 - У Марганці та сусідніх громадах відновили водопостачання після аварії
15:15 - Суд повернув державі Жовтневий палац вартістю близько мільярда
14:10 - В Україні не залишилося жодної неушкодженої електростанції – Зеленський
14:09 - Європейський Союз вніс до Фонду підтримки енергетики України додаткові €30 млн
13:00 - Україна уразила ще два НПЗ у московії – Генштаб
12:30 - Парадокси публічних закупівель: як форма підмінила зміст
11:50 - Україна пройшла рекордну серпневу спеку без відключень – Шмигаль
10:55 - Цього тижня українські регіони через Фонд підтримки енергетики отримали обладнання майже на 2 млн євро від Великої Британії, ЄС, Норвегії та Швейцарії
10:46 - У липні до Фонду підтримки енергетики надійшло 180 млн євро
10:40 - московія знищила важливі склади Фори: клієнти скаржаться на порожні полиці
10:32 - Енергосистема України пройшла період рекордної серпневої спеки без графіків відключення електроенергії, - Денис Шмигаль
10:05 - Сизранський НПЗ знову опинився під атакою: спалахнула пожежа
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 08.08.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
20:00 - Новини 7 серпня: фігурантка "плівок Міндіча" отримала посаду в держпідприємстві, масована атака московія на Укрнафту
19:55 - Київ шукає тих, хто відремонтує метро між "Тараса Шевченко" і "Почайною" за 1,76 мільярда
19:40 - В Україні за місяць скоротилися міжнародні валютні резерви
19:13 - НБУ покарав 21 фінустанову за порушення, серед них Райффайзен
18:33 - Нацбанк дозволив не визнавати дефолт бізнесу на тлі атак московія
18:10 - Україна уразила шість суден тіньового флоту московія та 10 енерговузлів
18:00 - НБУ в липні застосував заходи впливу до 2 банків і 19 небанківських фінустанов за порушення у сфері фінмоніторингу та валютного законодавства
17:56 - Голова БЕБ: за пів року детінізація принесла державі 13,8 мільярда гривень
17:50 - Частина Києва залишилася без світла через аварію
17:29 - У Асоціації ритейлерів розповіли, як вплинуть удари московія на ціни
17:10 - Фігурантка "плівок Міндіча" отримала керівну посаду в стратегічному держпідприємстві
16:50 - московія атакувала Укрнафту: компанія втратила суттєві обсяги видобутку
16:32 - московіяни поцілили у склади логістичної компанії на Дніпропетровщині
16:30 - Мінус 21% попиту, але не обвал: чому житло в Києві не повторить сценарій Китаю


Більше новин