Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики за рахунок інвестицій в малий і середній бізнес, - Надія Бігун

19.04.2024 17:15 | Міністерство економіки України

| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації Фінансова система України попри війну залишається стабільною. Водночас розширення доступних інструментів страхування інвестицій від воєнних ризиків та підвищення доступності кредитів й грантів від міжнародних банків та міжнародних фінансових організацій буде стимулювати іноземних інвесторів вкладати кошти в нові спільні проєкти з українським бізнесом. Про це розповіла заступниця Міністра економіки України Надія Бігун під час виступу на Саміті Майбутнє України 2024 (Ukraine's Future Summit 2024), який пройшов у Брюсселі.
«Україна цікава міжнародним партнерам. Українці показали всьому світу, яка у нашого народу нестримна енергія до саморозвитку та креативності, який у нас нездоланний підприємницький дух. Світ захоплюється не лише нашими захисниками на полі бою, а й українськими підприємцями, які змогли адаптуватися до війни з усіма її викликами. Після початкового спаду в перший рік війни ми виросли на 5% минулого року. Цього року ми знову очікуємо зростання ВВП. При цьому українська банківська система стабільна, прибуткова та має відмінну ліквідність.  Фінустанови мають достатній капітал, а банківська система загалом, за оцінкою Національного банку України, оцінюється, як стійка», -  пояснила Надія Бігун.
За її словами, висока ліквідність  банківської системи - це надзвичайно важливий сигнал для інвесторів.  
«Проте ми бачимо, що кредитування реального сектору економіки відновлюється недостатньо швидко. Переважно бізнес зараз залучає кредитування в рамках урядової програми 5-7-9%, понад 80% нових кредитів видаються на пільгових умовах. І це цілком зрозуміло, адже  під час війни задля зменшення ризиків, банки віддають перевагу безризиковим депозитним сертифікатам та ОВДП. Завдяки такій стратегії українські банки постійно покращують свої операційні процеси, щоб бути ефективними під час війни та по її закінченні», - продовжила Надія Бігун.
 Про стабільність банківської системи свідчить і зростання депозитного портфеля банків під час війни більше ніж на 70% - з 0,7 до 1,2 трлн грн. 
«Ми вітаємо зусилля банків у відновленні кредитування реального сектору економіки й надалі будемо підтримувати процеси відновлення кредитування приватного сектору. Подальше збільшення можливостей банківської системи до кредитування буде залежати від  запровадження інструменти risk-sharing, в тому числі від міжнародних банків та МФО. Також ми розраховуємо на подальше впровадження і розвиток інструментів страхування фінансових та військових ризиків. З нашого боку ми будемо на законодавчому рівні збільшувати можливості небанківського кредитування – факторинг, лізинг тощо», - продовжила Надія Бігун.
Позитивним впливом для збільшення можливостей українських банків до кредитування бізнесу стане виділення кредитів й грантів, від міжнародних банків та МФО на пільгових умовах та залучення приватного міжнародного капіталу у проєкти співпраці з малим і середнім бізнесом.
«Ми постійно працюємо над тим, щоб на рівні законодавства збільшити ступінь захищеності міжнародних інвестицій та капіталу. Поступово відбуватиметься лібералізація з виведення дивідендів і капіталу, а також розширюватимуться можливості для страхування інвестицій від воєнних ризиків.
Натомість для інвесторів, які стримуються від інвестицій через військові ризики, ми бачимо додаткові можливості в розвитку співпраці з малим і середнім бізнесом. Адже інвестиції в малий та середній бізнес дозволяють розкласти ризики в різні «кошики», тобто диверсифікувати їх. Розвиток малого та середнього бізнесу диверсифікує також ризики для економіки і робить її більш стійкою. Тому, ще раз наголошую, що вже зараз інвестори, яких цікавить Україна, можуть починати співпрацю з вітчизняним бізнесом, не чекаючи закінчення війни», - резюмувала Надія Бігун.
 

Додати коментар

Користувач:
email:





The market churns on,
A game of risk and reward,
Who will come out on top?

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 11 серпня: московія готує масовану атаку енергетики Києва, удар балістики по Запоріжсталі
19:45 - Воєнні витрати виснажують бюджет московія, попри нафтові надприбутки
19:20 - Морський експорт нафти з московія впав до мінімуму з травня
18:55 - Тимчасові судноплавні обмеження Туреччини збільшили премію за ризик – ЗМІ
18:35 - "Збитки колосальні": у Rozetka назвали вартість зруйнованого Росією складу
18:30 - Оновлено вимоги до платоспроможності страховика
18:08 - "Бек-офіс" Укрзалізниці: судитимуть організаторів корупційних схем
17:55 - Україна шукає заміну портам: зерно хочуть пустити через Молдову зі знижкою
17:50 - NBU July 2026 Inflation Update
17:50 - Коментар Національного банку щодо рівня інфляції в липні 2026 року
17:32 - Київська прокуратура викрила "земельну схему" і повернула громаді 25 гектарів
17:04 - У липні в Україні стало на 11 фінустанов менше – НБУ
16:55 - Нацбанк показав курс долара та євро на 12 серпня
16:17 - Через удар балістики московія зупинилась Запоріжсталь: семеро загиблих, 21 поранений
16:06 - Соболев увійшов до складу наглядової ради Нафтогазу
16:00 - Рокіровка найвищого рівня. Свириденко може очолити "Нафтогаз"
15:49 - Туристичний збір: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження зросли майже на 23%
15:48 - Результати опрацювання інформації, отриманої від ДПС України, сервісу «Пульс», державної установи «Урядовий контактний центр» та «Гарячої лінії голови Дніпропетровської ОДА»
15:47 - Про сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
15:45 - «Податок на Google»: понад 11,3 млрд грн надійшло до бюджету у 2026 році
15:44 - Інформаційна акція в Синельниківській ДПІ
15:42 - До загального фонду держбюджету за видобування нафти платники Дніпропетровщини сплатили майже 44,4 млн грн рентної плати
15:41 - Дніпропетровщина: до загального фонду держбюджету надійшло понад 3,6 млрд грн податку на прибуток підприємств
15:40 - На Рівненщині спалахнуло підприємство: що відомо
15:39 - Декларацію про майновий стан і доходи для отримання податкової знижки подаєм у мобільному застосунку «Моя податкова»
15:33 - Випадки, за яких юридична особа – платник єдиного податку не визначає МПЗ
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 12.08.2026
15:20 - У липні загальна кількість небанківських фінансових установ зменшилася на 11 компаній
15:20 - ДТЕК повернув світло більшості одеситів, але з подачею електроенергії є складнощі
15:00 - "Дія" сама пропонуватиме українцям доступні їм держпослуги – Мінцифри


Більше новин