Людмила Сугак зустрілася з представниками Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Єврокомісії

19.04.2024 16:54 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

18 квітня в Міністерстві юстиції України відбулася зустріч заступника Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Людмили Сугак із Вольфгангом Нозаром, керівником відділу «Основи верховенства права, боротьба з шахрайством та фінансове управління» Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Європейської Комісії (DG NEAR) та представниками DG NEAR Манфредасом Лімантасом та Керту Магер.
Також у зустрічі взяли участь Рене Стейнер, співробітник з політичних питань Представництва ЄС в Україні, Албан Біосса, Секторальний менеджер Представництва ЄС в Україні та представники Київської школи економіки (КШЕ). Під час заходу українська сторона поінформувала представників делегації ЄС про результати роботи, яка ведеться в межах реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу та виконання Плану для Ukraine Facility, зокрема про запровадження системи моніторингу зазначеного Плану. У ході зустрічі Людмила Сугак подякувала міжнародним партнерам за постійну підтримку України та конструктивний діалог під час роз’яснювальних зустрічей, які проводилися представниками Європейської Комісії, зокрема щодо переговорних розділів 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи» та 24 «Юстиція, свобода, безпеки», а також розділу «Функціонування демократичних інституцій», головним координатором яких є Міністерство юстиції України. Крім того, сторони обговорили підготовку Україною дорожньої карти у сфері верховенства права (розділ 23 – Верховенство права та основоположні права та свободи; розділ 24 – Юстиція, свобода та безпека), яка слугуватиме орієнтиром для подальшого ведення переговорів за кластером «Основи» (Fundamentals).
Людмила Сугак зазначила, що Міністерством юстиції проводиться систематична комунікація з проектами технічної допомоги, зокрема проектом GIZ «Сприяння наближенню України до ЄС у сфері верховенства права» та Право-Justice III, в рамках підготовки до подальших двосторонніх зустрічей зі стороною ЄС, у тому числі в частині підготовки таблиць відповідності актів права ЄС та законодавства України, а також перекладу актів права ЄС (acquis) за вказаними переговорними розділами. Представники Генерального директорату з питань сусідства та переговорів про розширення Європейської Комісії своєю чергою поінформували присутніх щодо можливого прийняття рішення про затвердження переговорної рамки вже у червні цього року та висловили готовність надавати експертну підтримку в процесі підготовки дорожньої карти у сфері верховенства права. Довідково Офіційна процедура скринінгу відбувається за 33 переговорними главами (розділами), які згруповані за 6-ма кластерами (тематичними блоками).
Процедура включає два етапи — пояснювальні сесії та двосторонні зустрічі.
Мін’юст є головним координатором за переговорними розділами 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи», 24 «Юстиція, свобода та безпека», що належать до кластеру «Основи» (Fundamentals).

Додати коментар

Користувач:
email:





Bears growl and attack
Investors scramble to flee
Crash or correction?

- Fin.Org.UA

Новини

21:55 - московіяни поцілили дроном у об’єкт енергетики на Одещині
21:10 - Недобудований хмарочос Sky Towers купила компанія ексміністра Злочевського
21:00 - Новини 8 квітня: ВР підтримала "податок на OLX", московія атакувала український НПЗ
20:50 - Біржі США відреагували на двотижневе припинення вогню з Іраном
20:20 - Іран зупинив пропуск нафтових танкерів через Ормузьку протоку
20:05 - Податкова фіксує збільшення надходжень до місцевих бюджетів
19:50 - NYT назвала ймовірного творця Bitcoin – той одразу все заперечив
19:18 - Необгрунтовані активи: з податківця можуть стягнути понад 5,4 мільйона гривень
18:50 - В "Укренерго" розповіли про відключення світла для населення на 9 квітня
18:32 - Несплата податків: прокуратура повідомила про підозру великому забудовнику
18:10 - Україна бере участь у UNIDO Sustainable Cooling Forum 2026 у Відні
18:10 - Службовець Бучанського ТЦК пояснив, звідки взяв понад кілограм золота на 8 мільйонів
17:55 - Житлові ваучери для ВПО: у Мінрозвитку розповіли, як формуватиметься черга
17:35 - Нацбанк показав курс долара і євро на четвер 9 квітня
17:20 - Діалог з бізнесом: в Американській торговельній палаті обговорили актуальні питання роботи Американсько-Українського інвестиційного фонду відбудови
17:06 - Студенти зможуть купувати пільгові квитки у застосунку "Укрзалізниці"
17:05 - Катар планує відновити роботу найбільшого у світі заводу газу – Bloomberg
16:50 - Україна скоротила постачання борошна в ЄС з 44% до 35%: найбільші країни-імпортери
16:30 - Чому процвітають тіньові вейпи
16:30 - Іран атакував трубопровід в Саудівській Аравії, що дозволяв обійти Ормуз – FT
16:25 - У березні обсяг наданих митних преференцій зріс на третину
16:15 - В "Укренерго" пояснили, чому знову повернулись графіки відключень світла
16:12 - Наглядовій раді "Енергоатома" заплатили 10,7 мільйона гривень перед "Міндічгейтом"
15:55 - московія та Китай не допоможуть Казахстану з будівництвом трьох ТЕЦ: хто замість них
15:46 - Мінцифри розповіли про новації для зебезпечення зв’зку під час блекаутів
15:35 - Ввечері 8 квітня в усіх регіонах діятимуть графіки відключення світла
15:35 - Ввечері 8 квітня в усіх регіонах діятимуть графіки відключення світла
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 09.04.2026
15:07 - Податкова переконала дві мережі ювелірних магазинів відмовитися від "дропів"
14:45 - "Укрпошта" пояснила, як отримати виплату 1500 гривень


Більше новин