Іноземні інвестори можуть диверсифікувати ризики за рахунок інвестицій в малий і середній бізнес, - Надія Бігун

19.04.2024 18:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Фінансова система України попри війну залишається стабільною.
Водночас розширення доступних інструментів страхування інвестицій від військових ризиків та підвищення доступності кредитів й грантів від міжнародних банків та міжнародних фінансових організацій буде стимулювати іноземних інвесторів вкладати кошти в нові спільні проекти з українським бізнесом.
Про це розповіла заступник Міністра економіки України Надія Бігун під час виступу на Саміті Майбутнє України 2024 (Ukraine"s Future Summit 2024), який пройшов у Брюсселі. «Україна цікава міжнародним партнерам.
Українці показали всьому світу, яка у нашого народу нестримна енергія до саморозвитку та креативності, який у нас нездоланний підприємницький дух.
Світ захоплюється не лише нашими захисниками на полі бою, а й українськими підприємцями, які змогли адаптуватися до війни з усіма її викликами.
Після початкового спаду в перший рік війни ми виросли на 5% минулого року.
Цього року ми знову очікуємо зростання ВВП. При цьому українська банківська система стабільна, прибуткова та має відмінну ліквідність.
Фінустанови мають достатній капітал, а банківська система загалом, за оцінкою Національного банку України, оцінюється, як стійка», - пояснила Надія Бігун. За її словами, висока ліквідність банківської системи – це надзвичайно важливий сигнал для інвесторів. «Проте ми бачимо, що кредитування реального сектору економіки відновлюється недостатньо швидко.
Переважно бізнес зараз залучає кредитування в рамках урядової програми 5-7-9%, понад 80% нових кредитів видаються на пільгових умовах.
І це цілком зрозуміло, адже під час війни задля зменшення ризиків, банки віддають перевагу безризиковим депозитним сертифікатам та ОВДП. Завдяки такій стратегії українські банки постійно покращують свої операційні процеси, щоб бути ефективними під час війни та по її закінченні», - продовжила Надія Бігун. Про стабільність банківської системи свідчить і зростання депозитного портфеля банків під час війни більше ніж на 70% - з 0,7 до 1,2 трлн грн. «Ми вітаємо зусилля банків у відновленні кредитування реального сектору економіки й надалі будемо підтримувати процеси відновлення кредитування приватного сектору.
Подальше збільшення можливостей банківської системи до кредитування буде залежати від запровадження інструменти risk-sharing, в тому числі від міжнародних банків та МФО. Також ми розраховуємо на подальше впровадження і розвиток інструментів страхування фінансових та військових ризиків.
З нашого боку ми будемо на законодавчому рівні збільшувати можливості небанківського кредитування – факторинг, лізинг тощо», - продовжила Надія Бігун. Позитивним впливом для збільшення можливостей українських банків до кредитування бізнесу стане виділення кредитів й грантів, від міжнародних банків та МФО на пільгових умовах та залучення приватного міжнародного капіталу у проекти співпраці з малим і середнім бізнесом. «Ми постійно працюємо над тим, щоб на рівні законодавства збільшити ступінь захищеності міжнародних інвестицій та капіталу.
Поступово відбуватиметься лібералізація з виведення дивідендів і капіталу, а також розширюватимуться можливості для страхування інвестицій від воєнних ризиків. Натомість для інвесторів, які стримуються від інвестицій через військові ризики, ми бачимо додаткові можливості в розвитку співпраці з малим і середнім бізнесом.
Адже інвестиції в малий та середній бізнес дозволяють розкласти ризики в різні «кошики», тобто диверсифікувати їх.
Розвиток малого та середнього бізнесу диверсифікує також ризики для економіки і робить її більш стійкою.
Тому, ще раз наголошую, що вже зараз інвестори, яких цікавить Україна, можуть починати співпрацю з вітчизняним бізнесом, не чекаючи закінчення війни», - резюмувала Надія Бігун.

Додати коментар

Користувач:
email:





Inflation, deflation,
Interest rates and fiscal policy,
The world of finance.

- Fin.Org.UA

Новини

15:58 - Київстар та "Повернись живим" масштабують Школу операторів наземних дронів "Варан"
15:38 - Уряд підготував проєкти для захисту водопостачання: Кулеба пояснив їх логіку
15:35 - Україна отримала понад мільярд доларів від Британії за рахунок активів московія
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 17.04.2026
15:21 - Минулого тижня Державна податкова служба за підтримки Мінветеранів запустила новий сервіс - податковий супровід ветеранського бізнесу
15:20 - Прокуратура вигнала орендаря приміщення університету у Києві
14:59 - Опитування Нацбанку: бізнес погіршив прогнози щодо курсу валют
14:55 - Половина підприємств російського концерну "Уралвагонзавод" уникає санкцій
14:50 - В Києві під час ворожої атаки зазнав пошкоджень ЖК "Сирецькі сади"
14:45 - Ще два підсанкційні супертанкери проігнорували блокаду США і пройшли через Ормуз
14:36 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:17 - Вперше в історії московії: голова Центробанку московія заявила про нестачу робочої сили
13:58 - Російський БпЛА поцілив у вантажне судно біля Одеси
13:50 - На Львівщині викрили незаконну масштабну схему збуту сигарет і алкоголю
13:29 - В Україні підскочили експортні ціни на яловичину: що підштовхнуло
13:25 - Виробник кросівок переорієнтувався на ШІ – акції підскочили на 400%
13:00 - У Музеї Івана Гончара відкрились виставки про Чорнобильську зону відчуження після аварії і спадщину Полісся
13:00 - Страховики готові взяти на себе соціальне страхування: як це реалізувати та чому це важливо
12:48 - Експосадовець міграційної служби не зумів приховати нелегальні доходи
12:46 - План стійкості: в уряді назвали регіони з "низькими темпами"
12:40 - Яких спеціалістів і де бронюють роботодавці
12:33 - московіяни атакували салони Mercedes, Kia, Ducati: загинули працівники "Укравто Груп"
12:30 - Архітектура безвідповідальності, або як здійснюється управління в Києві
12:22 - НКЦПФР обговорила з Віце-прем’єр-міністром адаптацію законодавства до ЄС
12:22 - московіяни пошкодили виробничий майданчик ДТЕК
12:08 - У Харкові росіяни поцілили в офісну будівлю
12:05 - Китай закликав Іран забезпечити свободу проходження Ормузької протоки
12:01 - В Україні зріс попит на нові дизельні авто: популярні моделі березня
11:42 - У Франції відпустили танкер "тіньового флоту" московія після сплати штрафу
11:41 - В якому меню Електронного кабінету платник може переглянути повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію?


Більше новин