Презентували цифрові досягнення регіонів та громад на Міжнародному саміті мерів

19.04.2024 15:35 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

На Міжнародному саміті мерів 2024 команда Мінцифри з регіональної цифровізації представила досягнення CDTO в регіонах та громадах.
А також анонсувала новий Індекс цифрової трансформації громад, що дасть змогу втілювати більше корисних цифрових ініціатив на місцях. Мета саміту — поділитися ефективними рішеннями, інноваціями, досвідом міського управління та успіхами міст у різних сферах. Під час панельної дискусії «Інновації та цифрова трансформація в місцевому уряді» команда з регіональної цифровізації розповіла про проекти, які втілили в громадах у 2023 році. Зокрема, у регіонах активно розвивається мережа центрів надання адміністративних послуг, де громадяни можуть отримати адміністративні послуги.
Загалом за 2023 рік в Україні запрацювали 35 Дія.Центрів у 18 областях.
Найбільше — у Тернопільській, Львівській, Волинській, Рівненській, Івано-Франківській.
Завдяки цьому близько 1,5 млн українців отримали сотні необхідних послуг у сучасних та інклюзивних просторах. Також у пріоритеті залишається збільшення програм із популяризації цифрових навичок серед населення України.
Мета — мати сильних цифрових лідерів у кожному муніципалітеті України.
2023 року Мінцифри досягло стратегічної цілі — понад 6 мільйонів українців взяли участь у програмах розвитку цифрових навичок.
Так, за результатами опитування 60% дорослого населення країни розвинули цифрові навички на базовому та вище базового рівнях. «Ми працюємо у 24 регіонах та муніципалітетах, де кожен цифровий лідер реалізує унікальні проекти.
Незважаючи на вторгнення, навіть поблизу лінії фронту ми забезпечили цифрову підтримку для мешканців — адміністративні послуги, сервіси для ветеранів та внутрішньо переміщених осіб тощо», — зазначила Тетяна Приходько, координаторка напряму регіональної цифровізації, аналітикиня Мінцифри та Фонду Східна Європа. Крім того, упродовж чотирьох років CDTO успішно впровадили понад 210 унікальних міжгалузевих проектів.
Зокрема: більш ніж 40 проектів для забезпечення установ необхідною технікою; понад 30 ініціатив у впровадженні електронних сервісів; близько 25 проектів у сфері публічних послуг; понад 23 ініціативи в галузі інформаційних систем. За результатами дослідження 91,2% опитаних зазначають, що доступ до інтернету є однією з базових потреб.
Тож спільно із CDTO ОВА триває забезпечення укриттів соціальних закладів доступом до інтернету.
Загалом 2023 року забезпечено: понад 5 000 укриттів закладів середньої освіти; більш ніж 3 500 укриттів у закладах дошкільної освіти; більш як 571 в закладі охорони здоров’я. Також під час саміту присутні обговорили: інноваційні рішення для розв’язання конкретних місцевих проблем; відбудову України; демографічну кризу; міжнародне співробітництво; програми та фонди ЄС, які допомагають містам змінитися та модернізуватися. «У сучасному глобальному світі мери — це не просто менеджери, яких тимчасово наймають для управління містами.
Вони є агентами змін, амбасадорами та візіонерами, які працюють над створенням сталих, конкурентоспроможних та щасливих місць для життя.
Це непросте завдання, і для українських міських голів воно стає ще складнішим в умовах війни», — сказала Ірина Озимок, засновниця Міжнародного саміту мерів. Детальніше з результатами регіональної цифровізації Мінцифри можна ознайомитися тут. 

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку немає меж,
Інвестиції можна зробити везде.
Є шанс втроє збільшити свої гроші,
Але й ризики тут дуже великі.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 25 серпня: перепризначення у "Сенс банку", знищенний ТРЦ "Караван"
19:40 - Китай пригрозив США відповіддю за санкції: він купує 90% нафти Ірану
19:15 - Трамп заявив про розмінування Ормузу і пригрозив знищити усіх, хто його знову замінує
18:45 - московія не може вивезти нафту, яку від ударів перестали переробляти її НПЗ
18:15 - Сенс банк відсторонив директорку фінмоніторингу після вимоги НБУ
18:00 - Оновлено план виїзних перевірок з питань фінансового моніторингу, дотримання вимог валютного та санкційного законодавства на 2026 рік
17:55 - У шістьох росіян хочуть конфіскувати 7 гектарів землі в Україні
17:40 - Просто про економіку: що прогнозує НБУ (липень 2026 року)
17:36 - Засідання Комісії
17:20 - Екстоп Райффайзену допомагатиме готувати Сенс банк до приватизації
16:55 - Нацбанк показав курс валют на 26 серпня
16:30 - Ласкаво просимо додому – 2, або Помилка резидента
16:25 - САП просить взяти голову Сенс банку під варту із заставою 150 мільйонів
16:20 - Україна зберігатиме частину пального під землею: уряд запустив експеримент
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 26.08.2026
15:20 - "Спрацювали системи безпеки": в Ощадбанку повідомили про збій
15:00 - Київстар запускає окрему eSIM для подорожей у роумінгу
14:40 - На ринку е-сигарет лише 4% товару є легальними – дослідження
14:18 - Щодо визначення ціни контрольованої операції за певних умов
14:15 - Порядок оподаткування ПДВ операції з вивезення за межі митної території України зразків продукції для використання під час міжнародної виставки
14:13 - Звільнення від оподаткування військовим збором доходів, що відповідно до міжнародних договорів звільняються від оподаткування ПДФО, законодавством не передбачено
14:10 - Яким чином суб’єкт господарювання має право придбати готівкову іноземну валюту для забезпечення витрат на відрядження працівників за кордон?
14:03 - Латвія передала Полтавщині 77 тонн енергетичного обладнання
14:02 - Перехід на спрощену систему оподаткування або щорічне підтвердження статусу платника ЄП четвертої групи: подання ЮО податкової декларації платника ЄП четвертої групи та сплата ЄП
14:01 - Чи має право ФОП – платник єдиного податку за договором управління передавати в управління нерухоме майно, площа якого не перевищує встановлені обмеження?
14:00 - Один з казахстанських НПЗ майже повністю переорієнтується на московитський ринок
13:58 - московіяни атакували два відділення і транспортну базу Укрпошти
13:57 - Виплата дивідендів: хто і яку суму відображає у рядках 1.5 та 2 додатка АВ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств?
13:54 - До уваги платників, які здійснюють контрольовані операції!
13:53 - Податкова знижка щодо суми коштів, сплачених на будівництво (придбання) доступного житла: які документи подаються з податковою декларацією


Більше новин