Цифрові продукти та бізнес-акселератор для ветеранів: залучаємо кращі світові практики міжнародних партнерів

19.04.2024 12:53 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Команда Міністерства у справах ветеранів зустрілася із представниками наглядової ради міжнародного фонду у сфері оборонних технологій MITS Capital LLC, щоб обговорити та визначити напрями потенційного партнерства для розвитку ветеранської політики. MITS — це українсько-американський акселератор для defence tech стартапів, який має на меті допомоги українським компаніям у сфері оборонних технологій знайти фінансову підтримку, масштабувати проекти, а Збройним Силам України — отримати доступ до найкращих сучасних оборонно-технологічних продуктів. Участь у зустрічі взяли засновники акселератора, які є лідерами у сфері оборонних технологій та інвестиційного ринку: Ернест Дж.
Герольд – співголова MITS Capital LLC, колишній заступник помічника Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій; Говард Перрі Бойл – всесвітньо відомий фахівець з інвестиційного банкінгу та управління активами, етики та питань безпеки, колишній головний інвестиційний директор хедж-фонду Point 72; Монік Браун – заслужена стратегічна радниця у сфері урядових відносин із понад 20-річним досвідом роботи в цивільному секторі США та аерокосмічній промисловості, Голова стратегії та розвитку бізнесу в Actus Advanced Systems, великої технологічної компанії в сфері повітряного транспорту; Девід Бонфілі – відомий науковець у сфері аналізу оборони, раніше обіймав посади виконавчого директора у великих світових інвестиційних фондах як Citadel, BlackRock та Two Sigma; Пол Шарре — він входить до top-100 найвпливовіших людей, що працюють у сфері штучного інтелекту за версією Time, автор книги “Невидима армія.
Автономна зброя та майбутнє війни”. В.о.
Міністра у справах ветеранів Олександр Порхун розповів представникам MITS Capital LLC про важливі напрями, зокрема: діджитал-проекти, психологічна та спортивна реабілітація, ветеранське підприємництво і політика пам’яті, в рамках якої Мінветеранів планує цифровізувати місця поховань по всій Україні. “Ми віримо, що підтримка стартапів ветеранів зокрема у сфері оборони — це не лише важливий етап у їхньому житті, а й вкрай потрібний крок для розвитку та відновлення нашої країни.
Тим більше, що ветерани і ветеранки навіть після повернення у цивільне життя продовжують працювати на забезпечення сил оборони: виробляють дрони, турелі, ноші для евакуації поранених, шиють форму тощо.
Залучення інвестицій, масштабування цих проектів стала б відчутною підтримкою ветеранського підприємництва.
А політика пам"яті та цифровізація місць поховань, як окремий важливий блок ветеранської політики, показують нашу повагу та вдячність тим, хто віддав своє життя за нашу свободу”, – наголосив Олександр Порхун. Зі свого боку, представники MITS Capital зазначили, що фонд готовий сприяти працевлаштуванню українських ветеранів й ветеранок та розвитку відповідних українських стартапів у сфері оборонних технологій, адже вони як ніхто інші мають відповідний унікальний досвід. Крім того, американські партнери зацікавлені в організації міжнародної ветеранської спільноти для підтримки братерства після завершення служби, обміну досвідом щодо реінтеграції до цивільного життя тощо. MITS ставить за мету сприяти відновленню економічного потенціалу України, насамперед, через відновлення людського капіталу.
Зокрема, й українських ветеранів і ветеранок, які повертаються із фронту до цивільного життя та потребують всебічної підтримки. Також організація має тісні зв"язки з провідними американськими закладами, які мають вагомий досвід у психологічній реабілітації та супроводу військових із набутими травмами, зокрема й посттравматичним стресовим розладом.
Є можливість залучення цих практик для використання в українських умовах. За підсумками зустрічі у Мінветеранів сторони домовилися детально опрацювати пропозиції та скласти “дорожню мапу” щодо співпраці у реалізації нової державної ветеранської політики в контексті підтримки ветеранських стартапів та цифровізації пам’яті про загиблих захисників і захисниць.

Додати коментар

Користувач:
email:





Savings account safe,
Small interest, no risk to take,
Rainy day fund saved.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - НБУ пом’якшив валютні обмеження для резидентів Defence City
17:25 - Нацбанк показав курс долара і євро у перший день 2026 року
17:17 - Зеленський звільнив голову НКЦПФР. Вже відомий претендент на цю посаду
16:50 - В уряді вирішили: бізнес не експортуватиме ліс та металобрухт в 2026 році
16:20 - Кабмін обмежив виплати спецпенсій і на 2026 рік, але з винятками
16:00 - Нові податки, правила оформлення квитків та підтримка сімей: які зміни чекають українців з 1 січня
15:50 - Гетманцев пов’язав "бум" ФОПів зі схемами ухилення від податків великого бізнесу
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 01.01.2026
15:20 - ШІ може "з'їсти" понад 200 тисяч банківських робочих місць у Європі
14:50 - Індія злазить з "нафтової голки" московія: уперше закупила барелі з Колумбії
14:35 - Укрдержфонд виконуватиме функції Виплатної агенції для впровадження європейських механізмів підтримки агросектору, — рішення Уряду
14:20 - Офіційно все добре: Китай дотягне до 5% зростання ВВП у 2025 році, але є нюанси
14:00 - Екологічна євроінтеграція на практиці: ключові результати у 2025 році
13:55 - Зведений план діяльності з внутрішнього аудиту на 2026-2028 роки
13:50 - Найзаможніші люди заробили рекордні $2,2 трильйона за рік: перелік лідерів та невдах
13:20 - Чому замість графіків діють аварійні відключення і коли це зміниться – пояснення
13:00 - "Напряму порівнювати Україну та ЄС некоректно": як Київстар готується до правил Roam Like at Home
13:00 - Скільки коштує державі спрощена система оподаткування
12:50 - Через обстріл Одещини згоріли посилки "Нової пошти" на мільйони
12:28 - Повідомлення про оприлюднення проєкту наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження форми довідки про підтвердження статусу підприємства «зеленої» електрометалургії»
12:20 - Енергетики повідомили про значні знеструмлення внаслідок атаки московія 31 грудня
12:19 - Проєкт наказу Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України «Про затвердження форми довідки про підтвердження статусу підприємства «зеленої» електрометалургії»
12:13 - Наказ Мінекономіки від 22.12.2025 № 3650 «Про затвердження Змін до Критеріїв визначення підприємств, установ і організацій, які мають важливе значення для галузей національної економіки»
11:50 - У Вишгороді повністю відновили електропостачання після масованої атаки
11:20 - Нафта прямує до найдовшої серії річних втрат ціни в історії
11:18 - Роман Андарак: допомога Естонії – важлива частина підтримки енергетичної стійкості України
11:01 - «Моя податкова»: подати податкову декларацію на отримання податкової знижки можна через смартфон
10:59 - Маєте податковий борг, що не перевищує 3060 грн – необхідно його сплатити
10:58 - За 2025 рік платники податку на прибуток підприємств відображають безоплатну допомогу у новому додатку до податкової декларації
10:56 - Основні напрями безбар’єрності


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.32732
Австралійський долар28.3258
Така0.3466
Канадський долар30.926
Юань Женьміньбі6.0605
Чеська крона2.0561
Данська крона6.6671
Гонконгівський долар5.4409
Форинт0.129386
Індійська рупія0.47123
Рупія0.0025378
Новий ізраїльський шекель13.2694
Єна0.27044
Теньге0.08356
Вона0.029317
Ліванський фунт0.000473
Малайзійський ринггіт10.4311
Мексиканське песо2.3576
Молдовський лей2.5401
Новозеландський долар24.4378
Норвезька крона4.2058
Саудівський ріял11.293
Сінгапурський долар32.9546
Донг0.0016108
Ренд2.5609
Шведська крона4.6051
Швейцарський франк53.4628
Бат1.33737
Дирхам ОАЕ11.5313
Туніський динар14.6647
Єгипетський фунт0.8884
Фунт стерлінгів57.0371
Долар США42.3532
Сербський динар0.42395
Азербайджанський манат24.9107
Румунський лей9.771
Турецька ліра0.9857
СПЗ (спеціальні права запозичення)58.0112
Болгарський лев25.4435
Євро49.7947
Ларі15.7196
Злотий11.8015
Золото182677.82
Срібло3043.19
Платина85280.29
Паладій67120.93

Курси валют, встановлені НБУ на 01.01.2026