Зустріч фінансового блоку G7: Сергій Марченко закликав пришвидшити розробку механізмів для спрямування активів рф на потреби України

18.04.2024 17:17 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністр фінансів України Сергій Марченко виступив з промовою на зустрічі фінансового блоку G7 у рамках робочого візиту до Вашингтона, США, на Весняні збори МВФ та Світового банку. У заході взяли участь міністри фінансів та голови центробанків країн-членів G7, керівництво МВФ, Світового банку та Європейської Комісії. Темами обговорення стали забезпечення бюджетних потреб та механізми використання заморожених активів рф на користь України. Міністр фінансів відзначив зусилля країн G7, ЄС та МФО, які мали вирішальне значення для підтримки економічної та фінансової стабільності в Україні з початком повномасштабної війни. Окрім того, Сергій Марченко наголосив на заходах Мінфіну для збільшення власних надходжень держбюджету, як результат – зменшення потреби у зовнішньому фінансуванні. “Економіка України адаптувалася до повномасштабної війни і продовжує втримувати фінансову стабільність.
Уряд демонструє свою ефективність.
У І кварталі доходи бюджету збільшились на 62% у порівнянні до І кварталу 2023 року.
Це на 13% більше аніж планові показники.
За перші три місяці 2024 року Мінфін залучив 3,1 млрд доларів США для фінансування дефіциту бюджету за рахунок внутрішніх запозичень”, — зазначив Міністр фінансів. Проте, як було зазначено, всі ці заходи мають обмежений ефект.
Фінансові потреби України в умовах війни є значними, міжнародна підтримка продовжує бути життєво необхідною. “Важливо знайти механізми, як забезпечити Україну необхідними засобами вже зараз.
Саме тому нам потрібно пришвидшити розробку процедур використання заморожених російських активів для потреб України.
Ці кошти потрібні Україні для якнайскорішої перемоги”, — сказав під час виступу Сергій Марченко. За підсумками зустрічі міністри фінансів та голови центробанків країн-членів G7 опублікували спільну заяву, у якій запевнили у продовженні пошуку механізмів, щоб росія заплатила за шкоду, яку вона завдала Україні.
Фінансові лідери продовжать працювати над усіма можливими шляхами використання російських суверенних активів для підтримки України відповідно до міжнародного права.

Додати коментар

Користувач:
email:





Bullish market rise,
Investors cheer and shout loud,
Capital success.

- Fin.Org.UA

Новини

17:30 - Національний банк рекомендує використовувати в платіжних застосунках єдині назви для переказів між рахунками
17:17 - Збитки на солі для посипки доріг Києва: судитимуть комунальника
17:10 - Франція виділяє на підтримку енергетики України 150 генераторів та 71 мільйонів євро
16:53 - БО "100% Життя" Дніпровський регіон" отримала 75 000 євро від Purina BetterWithPets Prize
16:44 - Оновлено вимоги до організації системи внутрішнього контролю фінансових компаній
16:37 - Тіньовий ринок пального: торік податкова припинила дію 886 ліцензій
16:34 - Нацбанк показав курс долара та євро на четвер 5 лютого
16:30 - Як покращити інвестування
16:30 - Через обстріл московія на об'єкті інфраструктури Дніпропетровщини сталась пожежа
16:10 - Поліція викрила шахраїв, які ошукали банки на 13 мільйонів гривень
15:47 - Держстат повідомив про прискорення зростання економіки у IV кварталі 2025 року
15:40 - В Україні сертифікували машину розмінування з дистанційним керуванням
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.02.2026
15:20 - Гнучкий графік: в яких професіях побільшало вакансій з цією умовою
15:03 - "Укрексімбанк" відклав закриття філій у двох обласних центрах
14:54 - ФДМУ виставив на приватизацію науково-дослідний інститут у Києві
14:40 - "Укрзалізниця" встановила пункт обігріву на вокзалі Перемишля
14:29 - Детінізація ринку техніки та електроніки: в ДПС розповіли наскільки зросли виторги та кількість фіскальних чеків
14:22 - "Укрнафта" суборендувала колишні заправки Shell: які умови
14:05 - Енергопідтримка бізнесу: Свириденко розповіла про реалізацію програм
13:45 - З початку року зафіксовано 217 атак на енергетику України – Свириденко
13:40 - В "Дії" запустять послугу з подання декларації про майновий стан та доходи
13:37 - Українська машина розмінування UDM VORMELA отримала сертифікат відповідності
13:37 - Зеленський: У Києві понад 1100 будинків без тепла, кількість ремонтних бригад збільшиться
13:20 - московія запускає масову конфіскацію паїв на окупованій Луганщині – ЦНС
12:55 - Страх перед ШІ обвалив акції софтверних компаній на світових ринках – WSJ
12:50 - На Київщині викрито аферу в лікарні: обманювали і пацієнтів, і державу
12:45 - московіяни атакували енергетику в Запорізькій області: тисячі споживачів знеструмлені
12:30 - Проблема з продажем арештованого майна
12:15 - Бензинові авто займають третину продажів в Україні, проте втрачають популярність


Більше новин