Німецький бізнес зацікавлений збільшувати інвестиції в ключові галузі української економіки, - Юлія Свириденко

18.04.2024 17:21 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Українська сторона презентувала німецькій делегації як термінові потреби енергетичної галузі, що виникли після останніх ракетних обстрілів з боку рф, так і інвестиційні можливості у ключових галузях вітчизняної економіки - енергетиці, транспорті й логістиці, агропереробці, видобутку критичних матеріалів та зеленій металургії.
Про це під час зустрічі з Віце-канцлером - Федеральним міністром економіки та захисту клімату Німеччини Робертом Габеком розповіла Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко. На зустрічі також були присутні заступник глави Офісу Президента України Ростислав Шурма, Міністр енергетики України Герман Галущенко та Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, а також представники великих українських та німецьких компаній. «Перш за все, хочу подякувати Німеччині, яка вже два роки активно підтримує нашу армію військовою допомогою, надає допомогу нашим біженцям, підтримує нашу економіку.
Я вдячна Федеральному уряду за всебічну та суттєву допомогу з їхнього боку.
З початку повномасштабної агресії ми отримали від вас загалом 32,2 млрд євро.
Німеччина також є локомотивом оборонної підтримки України.
Я високо ціную, що на цей рік обсяг такої допомоги нашим збройним силам закладено у федеральному бюджеті на рівні 7,1 млрд євро. Як Міністр економіки, я не можу не згадати економічну підтримку.
Зокрема, з приватного сектору.
Ваші компанії є справжнім прикладом для інших міжнародних партнерів.
Вони не лише продовжують працювати на нашому ринку, а й інвестують у нові виробництва», - наголосила Юлія Свириденко. За її словами, Уряд Німеччини та страхова компанія Euler Hermes минулого року продовжили реалізацію програми інвестиційних гарантій.
Загалом в Україні зараз вже діють 46 гарантій на суму близько 340 млн євро, а обсяг експорту під німецькі гарантії у 2023 році склав близько 170 млн євро. «На сьогодні ми маємо успішні приклади створення спільних підприємств і локалізації німецького виробництва в Україні, особливо в оборонній сфері.
Впевнена, що наші країни мають ще більший потенціал для співпраці в багатьох галузях економіки.
Ми визначили найбільш перспективні сектори для інвестицій, які можуть зацікавити німецькі компанії.
Це енергетика, транспорт і логістика, агропереробний комплекс, виробництво критичних матеріалів та зеленої сталі», - продовжила Юлія Свириденко. Наразі в енергетиці є понад 200 перспективних проектів на загальну суму 60 млрд доларів, серед яких вітрові та сонячні електростанції, децентралізована генерація, біопаливні станції, видобуток природного газу та нафти. Особливу увагу сторони приділили розбудові в Україні розподіленої генерації.
Після того, як рф знищила частину електрогенерації, проекти будівництва нових невеликих когенеративних потужностей набувають особливої актуальності.
Під час розмови сторони обговорювали можливості використання німецьких та українських комплектуючих для побудови розгалуженої системи генерації. У секторах транспорту і логістики німецькому бізнесу презентували 73 перспективних проекти на загальну суму 2,7 млрд дол., у тому числі проекти залізничного, морського та річкового транспорту та експортної логістики.
У сфері агропереробки продемонстрували понад 80 найперспективніших проектів на загальну суму понад 2,9 млрд доларів. Також під час розмови обговорили перспективи залучення німецького бізнесу до галузей збільшення видобутку й обробки літію, графіту, титану, нікелю та інших критичних матеріалів.
Разом із виробництвом “зеленої сталі” в цих секторах налічується 55 проектів на загальну суму 8,2 мільярда доларів. Німецька сторона висловила свою солідарність з Україною у війні проти рф, пообіцяла і надалі надавати, як воєнну, так і економічну допомогу.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial world turns
Invest, save, spend, and plan ahead
Money never sleeps

- Fin.Org.UA

Новини

19:31 - Наказ Мінекономіки від 24.12.2025 № 3840 «Про затвердження розподілу коштів для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь»
18:00 - Нацбанк розповів, як бізнес оцінив ділову активність у кінці 2025 року
16:54 - НБУ показав курс долара і євро на друге січня 2026 року
16:31 - В Мінсоцполітики повідомили, скільки ВПО хочуть отримати житло за новою програмою
16:31 - Оновлено перелік іноземних валют, до яких встановлюється офіційний курс гривні
16:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 02.01.2026
16:00 - Меліорація: аграрії отримали у 2025 році на зрошення земель 34 млн грн державної підтримки
15:05 - московіяни атакували інфраструктуру "Укрзалізниці": які наслідки
14:34 - Свириденко відреагувала на петицію щодо додаткової винагороди для військових
14:31 - Про розміри ставок єдиного податку з 01.01.2026 для ФОП – платників єдиного податку першої та другої груп
14:29 - Електронний сервіс предзаповнення податкової декларації про майновий стан і доходи для фізичних осіб – платників податків
14:23 - Чи має право на ПСП фізична особа, яка працює неповний робочий день?
14:20 - Про сплату військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню
14:19 - За профілем діяльності юридичної особи проводиться навчання, у якому приймає участь найманий працівник: що з ПДФО?
14:17 - Для волонтерів спростили реєстрацію та відкрили онлайн-доступ до даних
14:14 - Економічна безбар’єрність: податкові послуги без перешкод і складнощів
14:13 - Леся Карнаух: Надходження податків та зборів до загального фонду за 12 місяців року склали 1,246 трлн гривень
14:00 - Сади, теплиці та нові культури: підсумки підтримки державою розвитку агровиробництва
13:37 - Затвердили незалежних членів нової наглядової ради "Енергоатому"
12:24 - московія 1 січня атакувала порти України
12:05 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Граніт ЛТД» (Букинське родовище, ділянка «Південна» розташоване 0,6 км на захід від с. Буки, Коростенського р-ну, Житомирської обл)
12:04 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «Оператор ГТС України» (Київська область, Броварський район, Калинівська селищна територіальна громада, селище Калинівка, вулиця Лісова, 52 б)
12:03 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «МЛІЇВ АГРО» (Черкаська обл., Черкаський р-н, село Мліїв, вулиця Яхнів Хутір, 1в)
12:02 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ «ТІС» (Житомирська обл., м.мБердичів, вул.мВладислава Буковинського, 5)
12:02 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ФГ "БІЛІ РОСИ" (Чернігівська обл., НовгородСіверський район, селище Понорниця, вул. Сіверська, буд. 105)
12:01 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ “АТБ-МАРКЕТ” (Кіровоградська область, Олександрійський район, Олександрійська міська територіальна громада, місто Олександрія, вулиця Гетьмана Мазепи, будинок 19 (Магазин №681)
12:00 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ПрАТ «Миронівська ПФ» (Черкаська обл., Черкаський р-н, село Степанці, вул. Польова, 1)
11:59 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди КП «ШЕУ Дарницького району» (м. Київ, вул. Кам’янська, 130)
11:58 - Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди ТОВ з іі «ЖИТОМИРТРАНССЕРВІС» (Житомирська обл., м. Житомир, вул. Тараса Бульби-Боровця, буд. 25)
11:46 - Зеленський призначив нового голову Нацкомісії з цінних паперів


Більше новин