Мінфін та Держфінмоніторинг працюють з міжнародними партнерами, щоб внести росію до «чорних» списків FATF та ЄС, – Денис Улютін

18.04.2024 18:25 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні Міністерство фінансів спільно з Державною службою фінансового моніторингу щодня працюють із міжнародними партнерами для внесення росії до «чорних» списків FATF та ЄС.
Про це повідомив Перший заступник Міністра фінансів Денис Улютін під час онлайн-виступу на міжвідомчому форумі «Стратегія розвитку системи фінансового моніторингу в Україні 2024–2026», організованому спільно з програмою підтримки ОБСЄ в Україні. Участь у заході взяли представники Мінфіну, Держфінмоніторингу, Національного банку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Академії фінансового моніторингу, Офісу Генерального прокурора, Національного антикорупційного бюро України та міжнародні партнери. «Події, які відбуваються в нашій країні, створюють серйозні виклики не тільки для фінансової системи України, але і негативно впливають на глобальну фінансову систему.
Саме тому всі зусилля у боротьбі з проявами злочинної діяльності — починаючи від незаконних фінансових операцій грального бізнесу, відмивання коштів до фінансування колаборантів і терористів – мають зробити нашу фінансову систему більш безпечною та менш вразливою до таких загроз», – зазначив Денис Улютін. Сьогодні міжнародні партнери вживають заходів проти російської військової «машини».
Водночас росія дедалі більше переміщує певні торговельні та фінансові потоки через треті країни, щоб уникнути санкцій і продовжувати закупівлю критично важливих товарів для свого військового виробництва. Під час виступу Денис Улютін звернув увагу на необхідності інституційного розвитку наглядових органів України у сфері боротьби з відмиванням коштів та фінансуванням тероризму в частині вдосконалення ІТ-інфраструктури та систем управління інформаційними потоками в цих органах: «Наприклад, перехід до нагляду на основі оцінки ризиків означає надання компаніям легкого доступу для завантаження та обміну звітною інформацією.
Зі свого боку регулятори повинні мати доступ до якісних та своєчасних даних». Також під час форуму обговорено питання, присвячені особливостям стратегії розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та актуальних тенденцій розвитку у цій сфері.

Додати коментар

Користувач:
email:





Новий день на ринку,
Інвестиції квапляться,
Золоті перспективи.

- Fin.Org.UA

Новини

19:59 - Японія передала Україні спеціальну будівельну техніку для навчального центру
19:37 - Автоматичний ваговий контроль: у січні порушники сплатили понад 6 мільйонів гривень
19:05 - В Україні 14 лютого протягом всієї доби діятимуть графіки відключення світла
19:03 - Прокуратура вимагає стягнути 3 мільйонагривень з ексзаступника начальника ТЦК
18:40 - Збій у Glovo: користувачам повернуть чайові та повну вартість замовлення
18:30 - Американсько-український фонд відбудови за місяць отримав понад 60 проєктних пропозицій
18:23 - Від початку повномасштабної війни "Укрпошта" втратила 418 автомобілів
17:57 - У січні українські металурги на чверть скоротили експорт напівфабрикатів
17:50 - На Одещині та Миколаївщині складна ситуація з енергетикою після нічної атаки
17:15 - Відновлення опалення в столиці під загрозою через обшуки СБУ в "Київтеплоенерго"
17:15 - На Вінничині викрили депутата сільради: не задекларував 11 мільйонів гривень
17:09 - США проведуть переговори з Угорщиною та Словаччиною щодо відмови від російського газу – Рубіо
16:57 - 30 років гривні: спільний проєкт Національного банку України та LB.ua
16:57 - Нацбанк показав курс долара та євро на понеділок 16 лютого
16:43 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 і від 13 січня 2016 р. № 94»
16:40 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 і від 13 січня 2016 р. № 94”
16:40 - Лікарня на Одещині ошукала пацієнтів на 3,5 мільйона гривень
16:30 - Навіщо нам модель обліку ЄС
16:24 - Індійський нафтовий гігант отримав ліцензію США на купівлю венесуельської нафти
16:10 - В Україні стартував новий збір врожаю тепличних огірків: які ціни
16:07 - Перший підземний садок у Харкові будуватимуть до кінця 2027 року
16:03 - У Самарівській ДПІ проведено інтерв'ю
15:57 - У приміщенні Самарівської ДПІ організовано брифінг
15:50 - У Самарівській ДПІ відбувся брифінг
15:45 - московіяни знищили великий автосалон в Одесі
15:35 - Шурма назвав маніпуляцією твердження, що він переховується
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 16.02.2026
15:21 - "Гарантований покупець" виграв в "Укренерго" суд: йдеться про понад 1,2 мільярда
15:00 - Ворожі БпЛА пошкодили транспортну інфраструктуру в Миколаєві
14:55 - Українці почали активніше декларувати майно і доходи – ДПСУ


Більше новин