Новопризначений директор Центру гуманітарного розмінування взяв участь у засіданні Наглядової ради
18.04 15:59 | Міністерство економіки України 18.04.2024 | 15:59
| Відділ зв’язків з громадськістю та засобами масової інформації
Відбулося засідання Наглядової ради Центру гуманітарного розмінування (далі – ЦГР). Участь у зустрічі взяв призначений директор Центру Володимир Байда, який презентував членам Наглядової ради план розвитку бюджетної установи з огляду на пріоритетні завдання, які стоять перед нею.
«Призначення Володимира Байди і початок роботи Центру дуже на часі. Зараз на фінальному етапі впровадження програми компенсації фермерам за розмінування сільськогосподарських земель, де Центр відіграє дуже важливу роль. Саме у Центрі опрацьовуватимуть запити фермерів та будуть оголошувати закупівлі на послуги з проведення розмінування с/г земель. Це вагомий крок для запуску ринку розмінування, що пришвидшить очищення деокупованих територій», – зазначив Заступник Міністра економіки України, голова Наглядової ради Центру Ігор Безкаравайний.
«Завдання номер один зараз – запустити роботу Центру в максимально короткі терміни, щоб ще цього кварталу відбулися перші закупівлі на послуги розмінування в рамках програми компенсації фермерам. Центр також посилюватиме міжнародне співробітництво за цим напрямком», – сказав директор ЦГР Володимир Байда.
Член Наглядової ради, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі привітав призначення директора Центру і запевнив у готовності підтримувати роботу ЦГР, як член Наглядової ради. Японія готова ділитися власним досвідом та досвідом, отриманим у Камбоджі, де країна бере участь у гуманітарному розмінуванні. Посол Мацуда також наголосив на важливості інформування громадськості про роботу, яка ведеться у сфері гуманітарного розмінування.
«Я мав честь бути присутнім на першому засіданні Наглядової ради Центру гуманітарного розмінування і привітати новопризначеного директора Володимира Байду. Центр стане важливою ланкою для зміцнення взаєморозуміння та співпраці у розв'язанні проблеми масового забруднення території України вибухонебезпечними предметами, критичного гуманітарного виклику, від якого потерпають понад 6 мільйонів українців», – заявив Почесний Посол, керівник Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування Стефано Тоскано.
У першому засіданні Наглядової ради, яке відбулося наживо, також взяв участь директор Служби інструментів зовнішньої політики ЄС Петер Вагнер. Заступник Міністра економіки України з питань цифрового розвитку Олексій Соболев, заступник голови Дипломатичної місії Канади в Україні Шон Бойд та керівник служби оперативних заходів Хорватського центру з розмінування Служби цивільного захисту Хорватії Давор Лаура долучилися до засідання в онлайн-форматі.
Основними завданнями Центру гуманітарного розмінування є збір та аналіз інформації, стратегічне планування, координація процесу та міжнародне співробітництво у сфері гуманітарного розмінування. Він, зокрема, бере участь у плануванні заходів протимінної діяльності, моніторить ризики, повязані із вибухонебезпечними предметами, подає пропозиції щодо національної стандартизації у сфері протимінної діяльності, сприяє впровадженню єдиної системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів, залучених до розмінування.