План США з випуску боргових зобов'язань під активи московія має юридичні ризики – ЄЦБ

18.04.2024 16:38 | Економічна правда

Президентка Європейського цетробанку (ЄЦБ) Крістін Лагард "вилила холодну воду" на пропозиції США використати понад 260 млрд євро заморожених активів московія для фінансування військової допомоги Україні, попередивши, що вони ризикують порушити міжнародне право.
Про це пише Financial Times.
"Коментарі Лагард вказують на трансатлантичний розкол через намагання залучити десятки мільярдів євро боргу для України під заставу майбутніх прибутків від російських державних активів, заморожених західними країнами", - пише FT.
Виступаючи на заході у Вашингтоні в середу незадовго до того, як міністри фінансів західних країн мали обговорити останні пропозиції, Лагард заявила, що вони викликають серйозне занепокоєння серед юристів, в тому числі в адміністрації США.
"Я бачила чотири різні схеми або пропозиції обійти те, що багато інших юристів і адвокатів - в тому числі в деяких адміністраціях цієї країни - вважають дуже серйозною юридичною перешкодою, яка може бути витлумачена як порушення правового міжнародного порядку", - сказала Лагард.
Вона додала, що робота над пропозиціями "триває".
При цьому Лагард сказала, що немає "жодного сумніву" щодо принципу, що московія повинна заплатити за відновлення України.
"Перехід від заморожування активів до їхньої конфіскації та продажу - це те, на що потрібно дивитися дуже уважно", - підкреслила Лагард, попередивши, що це може призвести до "порушення міжнародного порядку, який ви хочете захистити; який ви хотіли б, щоб московія поважала".
Після безрезультатних дебатів група країн G7 виступила із заявою в середу ввечері: "Ми підтверджуємо нашу рішучість забезпечити, щоб московія заплатила за шкоду, яку вона завдала Україні".
"Ми продовжимо працювати над усіма можливими шляхами, за допомогою яких заморожені російські суверенні активи можуть бути використані для підтримки України, відповідно до міжнародного права і наших відповідних правових систем", - додали в G7.
Думки G7 розділилися щодо того, що робити з московитськими активами на суму 260 млрд євро, які Захід заморозив відтоді, як московія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Вашингтон підтримав ідею конфіскації резервів у повному обсязі і передачі їх Україні, що, на думку європейських чиновників, може порушити міжнародне право і дестабілізувати фінансові ринки.
Країни ЄС воліли б віддати Києву лише прибутки, отримані від відповідних активів.
Високопоставлений чиновник Міністерства фінансів США заявив, що міністерство буде проводити дискусії протягом тижня.
За словами посадовця, мета полягає в тому, щоб мати "серйозні варіанти на столі до саміту лідерів у червні".
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Капітал росте,
Інвестори зненацька
Спокій бережуть

- Fin.Org.UA

Новини

18:10 - У Києві все ще без тепла 3300 багатоповерхівок – Кличко
18:00 - Кожен другий українець користується послугами в "Дії" — дослідження
17:30 - СБУ викрила на Чернігівщині податківців, які "обкладали даниною" бізнес
16:50 - "Київводоканал" відновив водопостачання на лівому березі Києва
16:00 - У 2025 році Туреччина стала найбільшим імпортером української кукурудзи
15:05 - У Києві на Троєщині 600 будинків – без тепла, водопостачання та світла
14:42 - У Києві до звичайного режиму роботи повертається "червона" лінія метро
14:00 - Євросоюз передає Україні 447 генераторів
13:48 - У розвідці розповіли, як компанії Білорусі залучені до виконання оборонного замовлення московія
13:18 - На Одещині та Дніпропетровщині застосували екстрені відключення світла
12:21 - ДТЕК Ахметова хоче розірвати багатомільйонну скандальну угоду з "Енергоатомом"
11:18 - московіяни атакували кондитерську фабрику Roshen в Києві: є загибла і поранені
10:39 - Поїзди "зеленої" та "червоної" гілок столичного метро змінили рух через обстріл
10:23 - Половина багатоповерхівок Києва залишилися без тепла після ворожої атаки
10:10 - В Міненерго розповіли, в яких регіонах найбільші знеструмлення після атаки московія
10:00 - В Україні спрогнозували розвиток індустріальних парків
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 24.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:28 - Денис Шмигаль: усі встановлені когенераційні установки мають працювати для потреб споживачів
21:49 - Енергонезалежність малого бізнесу: Уряд запускає програму підтримки ФОП до 15 тис. грн
21:00 - Новини 23 січня: Україна на межі гуманітарної катастрофи, Кличко закликав киян виїхати з міста
20:52 - Уряд запровадив гранти для малого бізнесу на купівлю енергообладнання
20:50 - Шахраї розсилають фейкові листи "від НБУ" з вимогою документів
20:35 - Денис Шмигаль: Працівники аварійно-відновлювальних бригад отримуватимуть додатково 20 тисяч гривень щомісяця
20:28 - Українці подали до Міжнародного реєстру збитків сто тисяч заяв
20:20 - По 20 тисяч щомісяця: Зеленський анонсував доплати аварійним бригадам
19:55 - Глава ДТЕК: Україна на межі гуманітарної катастрофи після атак московія
19:48 - Тігіпко купує у Веревського елеватор на Черкащині
19:40 - Ситуація зі світлом різко ускладнилася, енергосистема на межі – ДТЕК
19:20 - Управління держборгом: уряд виконав одну з 15 рекомендацій аудиторів


Більше новин