Мінагрополітики прогнозує цьогорічний врожай зернових та олійних культур близько 74 млн тонн

17.04.2024 16:03 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

За попередніми оцінками Мінагрополітики у 2024 році валове виробництво зернових та олійних культур складе близько 74 млн тонн.
З них близько 52,4 млн тонн зернових та 21,7 млн тонн олійних. На початку минулого року загальний валовий збір зернових та олійних на 2023 рік теж прогнозувався майже на 13% меншим порівняно з попереднім періодом, на рівні 63,5 млн тонн.
Але погодні умови сприяли збільшенню врожаю.
Тож у 2023 році валове виробництво склало близько 82 млн тонн, з яких зернових понад 60 млн тонн, олійних – близько 22 млн тонн. Отже, прогнози щодо показників валових зборів носять попередній характер та будуть коригуватись протягом року в залежності від обставин, в першу чергу погодних умов. Прогнозується, що цього року аграрії зможуть зібрати зернових у таких обсягах: пшениці – 19,2 млн тонн (торік було зібрано 22,2 млн тонн), ячменю – 4,9 млн тонн (у 2023 р.
– 5,7 млн тонн) та кукурудзи – 26,7 млн тонн (було 30,5 млн тонн). Серед олійних прогнозується збільшення обсягів сої.
Цієї культури передбачається виробництво 5,2 млн тонн.
У 2023 році було зібрано 4,7 млн тонн.
Виробництво соняшнику прогнозується на рівні 12,4 млн тонн, минулого року його було зібрано 12,9 млн тонн.
Ріпаку прогнозується збір 4,1 млн тонн, торік було зібрано 4,7 млн тонн. Посівні площі зернових та зернобобових культур прогнозуються на рівні 10,6 млн.
га (-395 тис.
га до показника 2023 року). З них, озимої пшениці посіяно на 4,3 млн га (-0,3 млн га), ярої пшениці очікується 0,2 млн га.
(+0,2 тис.
га). Озимий ячмінь посіяно на 0,47 млн га (-0,15 млн га), площа ярого ячменю прогнозується на 0,94 млн га (+0,06 млн.
га), кукурудзи – 3,9 млн га (-62 тис.
га). Серед олійних збільшуються площі посіву сої.
Прогнозується, що її буде посіяно на площі 2,2 млн га.
Це майже на 400 тисяч гектарів більше ніж торік.
Соняшнику буде посіяно майже стільки ж як і торік на 5,3 млн га.
Ріпаку на 1,5 млн га, що на 0,1 млн га менше ніж торік.

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші – папірці,
Але на них ґрунтується
Економіка.

- Fin.Org.UA

Новини

13:30 - У Києві суд забов’язав знести будівлю на острові "Муромець"
13:29 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
13:15 - Хакери виставили на продаж дані 340 мільйонів користувачів OnlyFans
12:56 - Громади за чотири місяці отримали на 13% більше туристичного збору
12:51 - Супертанкер з нафтою Іраку вирвався з Перської затоки
12:30 - Як перестрибнути в технологічне майбутнє
12:30 - Ціни на газ у Європі надають на тлі наближення США та Ірану до мирної угоди
12:20 - Казахстан не дасть стягнути $1,4 мільярда з "Газпрому" на користь "Нафтогазу"
12:11 - Кредитування підтримує зростання активів банків два роки поспіль – Огляд банківського сектору
12:08 - Огляд банківського сектору, травень 2026 року
11:50 - Через обстріли без світла залишилися споживачі у п'яти областях
11:38 - Адаптація до міжнародних стандартів: НКЦПФР перебудовує внутрішню структуру
11:20 - Катар таємно вивозить газ через Ормуз попри майже повне закриття протоки
11:12 - Анатолій Куцевол провів зустріч із заступником Міністра енергетики Польща Конрадом Войнаровським
11:09 - До уваги фізичних осіб – волонтерів!
11:08 - Як в контролюючих органах обліковується договір про спільну діяльність?
11:06 - Чи обов’язково отримувати РНОКПП фізичній особі (у т. ч. малолітній особі), яка не отримує доходів та не має обов’язку щодо сплати податків?
11:06 - Чи обов’язково отримувати РНОКПП фізичній особі (у т. ч. малолітній особі), яка не отримує доходів та не має обов’язку щодо сплати податків?
11:01 - Квитанція про надходження звітності з податку на прибуток надійшла раніше ніж була подана фінансова звітність: чи буде вважатися прийнятою податкова декларація з податку на прибуток?
10:59 - У разі надання знижки у розмірі повної вартості окремого товару (у зв’язку з браком), такий товар розглядається як безплатно наданий
10:58 - До уваги платників ПДВ!
10:57 - Платникам, які виступають виконавцем кількох програм міжнародної технічної допомоги
10:56 - Підприємства та організації, які засновані громадськими об’єднаннями осіб з інвалідністю, мають право на пільги з податку на прибуток
10:54 - Податковий комплаєнс - мінімізація ризиків недотримання платниками податків вимог податкового законодавства
10:53 - Мобільний застосунок «Моя податкова» - технічне рішення доступності інформації і послуг
10:51 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету надійшло понад 1,5 млрд грн рентної плати
10:50 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини платники транспортного податку поповнили майже на 11,4 млн гривень
10:50 - АМКУ дозволив Paramount купити Warner Bros
10:49 - За результатами Деклараційної кампанії 2026 від платників Дніпропетровщини бюджет отримає ПДФО майже на 80,0 млн грн більше ніж торік
10:48 - Фактичні перевірки мережі пекарень з кав’ярнею


Більше новин