Мінветеранів: Посилюємо співпрацю із Представництвом НАТО в Україні у реалізації нової ветеранської політики

17.04.2024 17:21 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Зустріч команди Міністерства у справах ветеранів України з представниками штаб-квартири Альянсу та Представництвом НАТО в Україні мала на меті обговорення щодо поточної і майбутньої підтримки зі сторони партнерів у визначених пріоритетних напрямах роботи Мінветеранів. Північноатлантичний альянс на зустрічі представляли директор управління оборонного і безпекового співробітництва операційного департаменту Міжнародного секретаріату НАТО Пірс Казалет та голова Представництва НАТО в Україні, директор Офісу зв’язку НАТО Карен Мактір. Виконуючий обов"язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун поінформував партнерів про ключові пріоритетні напрями роботи Мінветеранів.
Це, зокрема, психологічна та спортивна реабілітація ветеранів, професійна адаптація з подальшим працевлаштуванням, розвиток ветеранського підприємництва, розширення та діджиталізація адміністративних послуг, забезпеченням житлом, політика пам’яті. Олександр Порхун зазначив, що команда Мінветеранів наразі працює над розробкою нового Закону України “Про основні засади державної ветеранської політики”.
Головним аспектом документа є надання дієвих інструментів для розвитку та самореалізації на шляху переходу від військової служби до цивільного життя.
Досвід експертів НАТО в цьому контексті важливий, тому Олександр Порхун запропонував долучитися до фахового доопрацювання положень майбутнього закону з урахуванням міжнародної практики. “Чинне законодавство не відповідає сучасним реаліям.
Переважна більшість ветеранів і ветеранок російсько-української війни є молодими людьми 30-40 років, яким потрібні якісна реабілітація та сучасні дієві інструменти для розвитку і самореалізації після повернення до мирного життя.
Це дасть можливість їм успішно працювати, сплачувати податки, тим самим розвиваючи економіку України.
Даний законопроект є у пріоритети Плану дій Уряду на 2024 рік.
На нього чекають усі”, – зазначив Олександр Порхун. Особливої уваги Мінветеранів наразі приділяє напрямам психологічної та фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів та членів їхніх родин.
Ключовим у цьому є робота з ветеранами, які отримали поранення та інвалідність.
Своєчасна допомога таким категоріям сприяє швидкому та якісному відновленню. “Ми не можемо чекати завершення війни.
Психологічна підтримка та фізична реабілітація наших воїнів, які отримали ампутації та повертаються до цивільного життя, потрібні вже зараз.
Тому у проектах з цих напрямів ми готові до плідної співпраці з нашими партнерами.
Зокрема, у створенні мережі центрів психологічної та фізкультурно-спортивної реабілітації ветеранів по всіх регіонах України на кшталт відкритого наприкінці березня Центру у Бородянці”, – наголосив очільник Мінветеранів. Ще один ключовий напрям – спільно із Міноборони та іншими дотичними відомствами завершити розробку і впровадити в Україні систему переходу від військової служби до цивільного життя.
За словами Олександра Порхуна, українські ветерани й ветеранки є резервом нашої держави, і 80% з них знову стали до лав сил безпеки і оборони України із початком повномасштабної війни. Тому під час розробки законопроекту “Про основні засади державної ветеранської політики” ми вбачаємо Мінветеранів у сфері оборонної політики нашої держави. У свою чергу Пірс Казалет відзначив важливість ключових напрямів роботи Мінветеранів.
Він висловив підтримку команді Міністерства та запевнив у сприянні реалізації нової ветеранської політики. Організація готова розглянути можливість задіяти свої ресурси у підготовці фахових психологів для надання послуг із психологічної підтримки ветеранів та членів їхніх сімей.

Додати коментар

Користувач:
email:





На фондовому ринку день і ніч,
Торгівля триває без зупинки.
Тут гроші легко можуть зникнути,
Але й заробити можна втричі.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 22 червня: поляки блокують автівки "Укрпошти", графіки відключень у Криму
20:50 - Китай готує другий термінал для підсанкційного газу з московія
20:25 - Нафта проривається через Ормуз попри заяви Ірану про закриття
20:00 - Понад 400 суден застрягли біля Ормузу в очікуванні відкриття протоки
19:30 - "Газпром" пробив дно 2009 року: акції впали нижче 100 рублів
19:10 - "Укрпошта" скорегувала роботу у прифронтових містах
18:50 - Москва відчула дефіцит бензину: на окремих АЗС ціни злетіли на 10 рублів
18:20 - Наслідки російських обстрілів: у громаді на Харківщині не працює жодна АЗС
18:05 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 23 червня
17:30 - Уряд затвердив Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій на 2027–2029 роки
17:30 - В окупованому Криму ввели графіки відключень світла
17:15 - США зняли санкції з іранської нафти, але лише тимчасово
17:13 - Польська митниця блокує автівки "Укрпошти" – Смілянський
17:07 - Оголошення про припинення прийому заяв на отримання гранту на малину
17:00 - Економіка України після війни
16:45 - Лісники-злочинці вирубали 13 тисяч дерев на 250 млн грн: прокуратура викрила схему
16:32 - московіянам заборонили публікувати оголошення про продаж бензину
16:30 - єОселя: За минулий тиждень 157 українських родин отримали кредити на житло
16:00 - Штрафів за перевантажені фури поменшало у 1,8 раза – "Опендатабот"
15:40 - ЄС готується посилити мита проти Китаю: під ударом гібридні авто
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.06.2026
15:30 - Страхування та державні компенсації: які інструменти відшкодування воєнних ризиків для бізнесу вже працюють
15:25 - Розкрадання на ремонтах реабілітаційного центру для ветеранів: п’ятьом особам вручили підозри
14:57 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
14:55 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
14:53 - Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: строки сплати
14:52 - Підтримка працевлаштування осіб з інвалідністю: особливості сплати внеску
14:50 - Акції фотоагентства Getty Images злетіли майже на 300% завдяки OpenAI
14:45 - Відновити виробництво і зберегти робочі місця: Мінекономіки представило підтримку для бізнесу в прифронтових регіонах


Більше новин