Компанія литовської Vičiūnai постачала до московії підсанкційні товари, зокрема, для виробництва танків - ЗМІ

12.04.2024 17:28 | Економічна правда

Розслідувачі литовського видання LRT виявили, що компанія Plungės kooperatinė prekyba, що входить до групи Vičiūnai (власник бренду Vici), більше десяти разів перевозила до московії товари, які підпадають під санкції.

Про це йдеться в матеріалі LRT.
Plungė cooperative trade щонайменше 11 разів транспортувала до московії товари, які потрапили під санкції.
Серед вантажів були й товари, що входять до списку першочергових військових товарів, наприклад, підшипники шведської компанії SKF, які використовуються Росією у виробництві танків, та світлочутливі напівпровідникові пристрої, електричні компоненти та інші товари, які потрапили під санкції.
Крім того, за даними джерел LRT, Plungės kooperatinė prekyba була однією з компаній, щодо яких Литва отримала попередження від Єврокомісії за експорт до московії.
Литву попередили про бойові товари, вивезені до третіх країн у січні-липні 2023 року.
Тоді повідомлялося про бойові товари, які перевозили до третіх країн, але виявили в московії в першій половині 2023 року.
На сьогоднішній день в московії працюють сім компаній, пов"язаних з "Vičiūnai Group", а в Казахстані, який знаходиться в митному союзі з Росією, працює торгова компанія Vičiūnai-Kazakhstan.
Розслідування LRT показує, що цю компанію Vičiūnai Group також використовують для експорту в Росію - для постачання заводу Vičiūnai-Rus, розташованому в місті Совєтськ Калінінградської області, різного обладнання, деталей і етикеток.

У Vičiūnai визнають, що перевозили такий товар, але стверджують, що не знали про санкції та звинувачують литовську митницю.
"Запасні частини, призначені для обслуговування харчового обладнання, історично закуповуються в Литві і централізовано транспортуються на всі заводи групи компаній Vičiūnai, тому цей технічний експорт продовжувався і в Росію.
Деталі, призначені для підтримки роботи обладнання для виробництва харчових продуктів, зазвичай постачаються як повні вузли, тому ні ми, ні литовська митниця не знали про санкції, накладені на окремі частини вузла.
Як тільки нас повідомили, ми зупинили процес і розпочали внутрішнє розслідування", - йдеться у письмовій відповіді компанії.
Представник литовської митниці А.Адоменас у свою чергу заявив, що знати про санкції є відповідальністю самих компаній.
За його тлумаченням, литовська митниця могла пропускати вантаж з товарами, що потрапили під санкції, лише якщо товари були вивезені до московії за допомогою третіх країн.
Наявні дані свідчать, що з початку війни Plungės kooperatinė prekyba експортувала до московії товарів на загальну суму понад 5 млн євро.
Як зазначено в деклараціях, в основному це запчастини до ввезеної раніше техніки.
З початку війни компанія групи Vičiūnai експортувала з Литви до московії майже 1300 таких деталей.
Зокрема, товари всесвітньо відомих виробників, таких як Siemens, Multivac, Festo, Motovario, Schneider Electric та ін.
деталі.
Нагадуємо:
Раніше стало відомо, що литовська Viciunai Group, яка випускає крабові палички Vici, готується розлучитися з російським бізнесом: компанія заявила, що отримала згоду влади московія на продаж заводу потужністю понад 120 тис тонн на рік.

Додати коментар

Користувач:
email:





Financial world turns
Invest, save, spend, and plan ahead
Money never sleeps

- Fin.Org.UA

Новини

20:14 - АТБ обмежила продаж частини товарів до шести одиниць в одні руки
20:00 - Новини 28 серпня: атаки московія по бізнесу
19:42 - НЕК «Укренерго» розпочала операцію з управління боргом за облігаціями сталого розвитку на суму 825 млн дол. США, - Денис Шмигаль 
19:38 - ЗМІ: хакери вимагають у Берліна викуп після кібератаки на урядові відомства
19:10 - "Укренерго" почала реструктуризацію боргу за "зеленими" облігаціями
18:32 - Біткойн опустився нижче 80 000 доларів
17:56 - Обсяги перероблення нафти у московія тримаються на двадцятирічному мінімумі
17:15 - Американська Chevron близько до угоди про розширення бізнесу у Венесуелі
17:00 - Дніпропетровській та Кіровоградській областям присвячені нові обігові пам’ятні монети із серії "Ми сильні. Ми разом"
16:50 - "Той день": Ajax Systems захищає експонати нової виставки Ukraine WOW
16:42 - Ворог зруйнував гіпермаркет Fozzy Group у Вишневому
16:17 - московіяни вдарили по промисловості Сум
15:55 - В Україні з’явиться новий віртуальний мобільний оператор
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 31.08.2026
15:25 - Україна накопичила достатньо газу, щоб пройти зиму – Шмигаль
15:04 - Україна накопичила газ, необхідний для базового сценарію проходження зими, - Денис Шмигаль
15:00 - Трудовий договір – документ, який регулює відносини між працівником і роботодавцем
15:00 - Окупанти спалили склад YASNO з сонячними панелями
14:58 - З якої суми сплачується військовий збір у випадку застосування ПСП?
14:57 - Які документи необхідно мати представнику (уповноваженій особі) платника податків при поданні заяви про підтвердження резидентського статусу?
14:54 - Чи підлягають списанню помилково та/або надміру сплачені суми податків (зборів), які обліковуються в ІКП більше 1095 днів і на повернення яких платниками не подано заяви?
14:49 - Продаж корпоративних прав в іншій, ніж цінні папери, формі: що з фінансовим результатом?
14:48 - Реалізація талонів, смарт-карт на отримання пального: чи реєструватись СГ платником акцизного податку як особа, що реалізує пальне?
14:46 - Чи потрібно формувати додатки ФІЗ-4ДФ до Розрахунку ФОП/НПД за звітний квартал, якщо показники наявні лише в одному з місяців звітного кварталу?
14:45 - До уваги резидентів Дія Сіті!
14:45 - БЕБ викрив фіктивні закупівлі бізнесом пального: їх здійснювали через конвертцентр
14:43 - Чи має право платник, який навчається в інтернатурі медичного (фармацевтичного) закладів вищої освіти, на податкову знижку за витратами, понесеними за навчання?
14:38 - Податковий календар на 31 серпня 2026 року
14:34 - Місцеві бюджети Дніпропетровщини від платників рентної плати за видобування корисних копалин місцевого значення отримали понад 6,7 млн гривень
14:32 - Дніпропетровщина: надходження збору за місця для паркування транспортних засобів до місцевих бюджетів від ФОПів зросли на 20,3%


Більше новин