МЕА підтримало позицію США щодо ударів українських дронів по російських НПЗ

12.04.2024 13:43 | Економічна правда

Міжнародне енергетичне агентство вслід за США заявило, що атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи ризикує підірвати світові ринки нафтопродуктів.
Про це повідомляє Bloomberg.
Українські ударні безпілотники з початку року посилили атаки на російську нафтову промисловість, намагаючись перервати постачання палива для військових і обмежити доходи Кремля.
Відповідно до щомісячного звіту МЕА, приблизно від 500 до 600 тис барелів на день потужностей країни з переробки сирої нафти можуть бути втраченіцього кварталу на валовій основі без компенсацій.
Зупинка пошкоджених нафтопереробних заводів або блоків на чотири-вісім тижнів для ремонту "може означати значну втрату" російського експорту нафтопродуктів, заявило в п"ятницю паризьке агентство.

"Міжнародні ринки залежать від російського експорту дизельного палива, нафти та авіаційного палива, тоді як нафтопереробні системи в Азії поглинають значні обсяги прямогонних і крекінг-залишків країни для збільшення сировини для модернізації", - пише агентство.
Фактично МЕА повторило попередню заяву міністра оборони США Ллойда Остіна, який попередив, що українські атаки "можуть мати додатковий ефект" на світовому енергетичному ринку.
Поки що фактичне падіння нафтопереробних заводів було набагато меншим.
Згідно з даними МЕА, офіційні тижневі дані про видобуток НПЗ московії до кінця березня відповідають обсягам видобутку сирої нафти від 5 до 5,2 мільйона барелів на день, а не 4,6 мільйона барелів на день, на які вказувала б висхідна оцінка простоїв нафтопереробних заводів.
За перші три дні квітня російські нафтопереробники виробляли в середньому 5,25 мільйона барелів на день.
Згідно з підрахунками Bloomberg на основі історичних даних, незважаючи на відновлення з середини березня, щоденні обсяги нафтопереробки залишаються значно нижчими за 5,78 млн барелів сирої нафти, переробленої в перші дні квітня минулого року.
Нагадуємо:
Сполучені Штати Америки попросили Україну припинити атаки на російські нафтопереробні заводи, бо це, мовляв, може підвищити світові ціни на нафту і спровокувати "помсту" з боку московії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investment gamble,
Stocks, bonds, and funds to explore,
Diversify well.

- Fin.Org.UA

Новини

07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 16.03.2026
18:05 - В "Укренерго" повідомили про графіки відключень світла 16 березня
18:00 - У Києві та області подорожчала оренда будинків: як змінилися ціни
16:59 - У Підмосков'ї слідом за Москвою відключатимуть інтернет
16:01 - У Києві ліквідували багаторічну схему тіньового експорту деревини
14:58 - В Україні планують суттєво підвищити темпи дорожніх робіт
14:00 - Нафта може злетіти ще вище через удари США по Ірану
13:05 - Трамп пригрозив "заради розваги" знищити головний нафтовий вузол Ірану
12:03 - Україна запровадила санкції проти ВПК московія, Ірану та виробників "Орєшніка"
11:00 - Зеленський: відновлення "Дружби" – це фактично зняття санкцій з московії
10:30 - Україна хоче від США "дронову угоду" на десятки мільярдів доларів – Зеленський
10:00 - Трамп про санкції проти російської нафти: повернуться, щойно криза завершиться
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 15.03.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:17 - московіяни пошкодили відділення "Укрпошти" у трьох областях
18:10 - Зростання цін на пальне погіршить мляву економіку США – CNN
17:43 - Стійкість міст: уряд виділить 11,2 мільярда гривень з резервного фонду
17:30 - Денис Шмигаль розповів про відновлення пошкоджених московитськими обстрілами ТЕЦ
16:55 - Світовий банк розширює проєкт з відновлення теплопостачання в Україні
16:00 - Гонконг став "тихою гаванню" для підсанкційних товарів – ЗМІ
14:57 - Українські інженери визначили на станціях у ЄС обладнання для України
13:38 - Концесія в порту Чорноморськ: претенденти проходять безпекову перевірку
13:00 - Держава посилила підтримку індустріальних парків, інфраструктура яких зазнала пошкоджень внаслідок збройної агресії
12:40 - Іран атакував нафтосховища у порту ОАЕ
12:02 - У Броварах росіяни пошкодили склади українських брендів одягу
11:16 - Після російської атаки низка поїздів затримується
10:58 - Нові інвестори TikTok заплатять адміністрації Трампа "комісійні" за укладену угоду
10:00 - Частина споживачів У Києві та кількох областях України – без світла
09:30 - У Києві через обстріл на низці ділянок призупинено рух електротранспорту
23:00 - Накази Міністерства енергетики України


Більше новин