60% компаній не розглядають етичні ризики, пов'язані зі штучним інтелектом, окремо

12.04.2024 13:20 | forinsurer.com ... все о страховании

60% компаній не розглядають етичні ризики, пов'язані зі штучним інтелектом, окремоЗгідно з опитуванням, проведеним британською асоціацією фахівців з ризиків і страхування Airmic, майже 60% компаній не розглядають етичні ризики, пов'язані зі штучним інтелектом (АІ), окремо від інших етичних проблем.

Оскільки компанії швидко інтегрують програми штучного інтелекту у свої структури, занепокоєння щодо пов'язаних з ними етичних ризиків залишається значною мірою незвіданою територією. У зв'язку з цим респонденти вважають за доцільне приділити цим ризикам додаткову видимість та увагу в рамках своїх структур та процесів управління ризиками.

Ця тенденція збігається зі зростаючими закликами створювати комітети з етики АІ та розробляти окремі системи оцінки ризиків для навігації в спірних етичних ситуаціях.

Джулія Грем, генеральний директор Airmic, підкреслює: «Етичні ризики штучного інтелекту ще недостатньо вивчені, і можна було б приділити додаткову увагу їх розумінню, хоча з часом наші члени очікують, що ці ризики будуть враховуватися поряд з іншими етичними ризиками».

Це вимагає більше дискусій про те, як управляються етичні ризики штучного інтелекту. Незважаючи на це, компанії повинні ретельно розглянути наслідки потенційно дублюючих структур управління ризиками.

З огляду на те, що штучний інтелект зараз впливає на усі аспекти життя, кількість страхових ризиків з впровадженням АІ за останні роки різко зросла, вважають аналітики Munich Re, продемонструвавши у звіті, як ризик штучного інтелекту в страхуванні може стати "неочікуваним" для страховиків.

«Одним із прикладів є чисті економічні втрати. Наприклад, якщо компанія використовує внутрішні операції АІ. Скажімо, банк використовує штучний інтелект для отримання інформації з документів, але тоді, якщо штучний інтелект по суті створює забагато помилок, тоді те, що було отримано, є великою кількістю невірної інформації. Це означатиме, що людям потрібно буде виконувати роботу знову, що спричинить багато додаткових витрат», вважають аналітики Munich Re.

З іншого боку, може існувати дискримінація АІ. Прикладом можуть бути заявки на отримання кредитної картки та ліміти кредитної картки. AI може бути використаний для визначення відповідного кредитного ліміту для заявника, і при цьому може виникнути дискримінація, яка не покриватиметься іншими страховими полісами. Або взагалі, заявнику можуть відмовити у кредитному ліміті через рішення АІ.

На думку перестраховика, ризик штучного інтелекту в традиційних страхових полісах може стати значним і неочікуваним ризиком для страховика.

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Speculation game,
Buy low, sell high, hope to win,
Fortunes rise and fall.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:55 - ФРС США очікувано залишила базову ставку на рівні 3,5-3,75%
20:30 - Сінево сплатила понад 320 млн податків – найбільше з початку повномасштабного вторгнення
20:25 - Порошенко заробив удвічі більше, ніж решта нардепів разом: хто ще в топі
20:00 - Новини 29 липня: атака на Wildberries, хусити хочуть брати плати за прохід Червоним морем
19:40 - Комуністи поступаються: Куба відкриває десятки галузей для приватного бізнесу
19:10 - Війна з Іраном майже знищила знижку на російську нафту для Індії
18:40 - Стало відомо, скільки Україна втрачає за кожен день блокади портів
18:40 - Київстар ТБ, "Агенти крові" та партнери об'єднали донорів крові під час акції "Пульс життя"
18:10 - московія планує ще на місяць заборонити експорт дизельного пального
17:40 - Від виробництва залишилися руїни: росіяни вдарили по молокозаводу
17:30 - Розпочинається обговорення змін до системи управління надавача фінансових платіжних послуг
17:10 - Нацбанк показав курс долара та євро на 30 липня
17:00 - Всупереч тренду: Акордбанк став лідером за темпами розвитку мережі відділень в Україні
16:57 - Матеріальна допомога надається роботодавцем всім або більшості працівникам і має систематичний характер: що з ПДФО?
16:56 - Для обчислення загального МПЗ ФОП – платникам єдиного податку другої-четвертої груп необхідні дані щодо нормативної грошової оцінки землі
16:55 - Платникам акцизного податку, які здійснюють виробництво, оптову, роздрібну торгівлю пальним та зберігання пального
16:54 - До уваги суб’єктів господарювання, які здійснюють операції з імпорту товарів!
16:52 - Податковий комплаєнс: системна основа справедливого адміністрування
16:51 - Автоматизована система формування платіжних інструкцій – підвищення прозорості та прогнозованості процесів стягнення податкового боргу
16:50 - Як перевірити стан розрахунків з бюджетом
16:49 - Стратегічні рішення, допуск іноземних цінних паперів та захист інвесторів: результати засідання НКЦПФР
16:49 - Продовжується робота над створенням сучасної системи управління податковими ризиками
16:48 - Чи застосовуються пільги при сплаті податку на нерухоме майно за садовий та дачний будинки?
16:47 - Земельна ділянка перебуває у спільній (спільній частковій) власності кількох юридичних осіб: як обчислюється земельний податок?
16:47 - Як підготуватись до приходу іноземних інвесторів
16:47 - Міненерго розповіло про підготовку до будівництва 1,5 ГВт генерації
16:45 - Що є виробами медичного призначення та лікарськими засобами з метою застосування РРО?
16:43 - Чи враховується при визначенні фінансового результату до оподаткування недоамортизована частина ремонту орендованого ОЗ по закінченню договору оперативної оренди?
16:40 - Щодо ставок та коефіцієнтів до ставок з рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України


Більше новин