ОПЕК+ продовжує скорочення поставок нафти: ціна на Brent наближається до 90 доларів за барель

03.04.2024 18:25 | Економічна правда

ОПЕК+ вирішила продовжити скорочення поставок нафти в першій половині року, що призведе до напруженості на світових ринках і потенційного зростання цін.
Про це повідомляє Bloomberg.
"Група ключових членів на чолі з Саудівською Аравією рекомендувала не змінювати політику на онлайн-нараді в середу.
Це означає, що обмеження видобутку нафти на рівні приблизно 2 млн барелів на добу залишиться в силі до кінця червня", - пише агентство.
Скорочення видобутку Організацією країн-експортерів нафти та її партнерами в поєднанні з напрочуд стійким попитом на паливо допомогли підштовхнути ціни на нафту до майже 90 доларів за барель в Лондоні, що є найвищим рівнем цього року.
Триваючий конфлікт на Близькому Сході також підтримує ф"ючерси на нафту, додає Bloomberg.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, зберігаючи обмеження, ОПЕК+, схоже, забезпечить невеликий дефіцит на світових ринках нафти протягом другого кварталу.
Дефіцит може призвести до зростання цін на нафту до 100 доларів за барель, попереджає JPMorgan Chase&Co.
Спільний міністерський моніторинговий комітет "продовжить уважно оцінювати кон"юнктуру ринку", а члени ОПЕК+ підтвердили "свою готовність вжити додаткових заходів у будь-який час", йдеться в заяві ОПЕК+.
При цьому не всі країни ОПЕК+ дотримуються графіка скорочення видобутку: Ірак та Казахстан так і не здійснили узгоджених скорочень.
"московія, яка спільно з Саудівською Аравією очолює ОПЕК+, також продемонструвала неоднозначні результати.
Країна із запізненням запровадила обіцяне рік тому скорочення видобутку сирої нафти, але виконання скорочення експорту, узгодженого на цей рік, є менш зрозумілим.
Хоча поставки таких видів палива, як дизельне паливо, скоротилися, це може бути пов"язано з ударами українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах.
Тим часом, експорт нафти відновлюється.
Путін використовує доходи від продажу нафти для продовження війни проти України", - резюмує агентство.
ОПЕК+ збереться у Відні 1 червня, щоб вирішити, чи продовжувати скорочення постачань у другій половині року.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks rise and they fall,
Tickers flash and then they stall,
Money changes all.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Малайзія вслід за Індонезією заблокувала ШІ-бот Маска
17:25 - Індія пропонує змусити виробників смартфонів відкривати код
16:20 - X Маска відкриє новий алгоритм для громадськості
14:56 - ВАКС зобов’язав НАБУ розслідувати дії службовців АРМА щодо активів виробника мінералки
13:54 - Компанії поспішають забезпечити інфраструктуру для майбутнього нафтового буму у Венесуелі
13:03 - Апеляція зобов'язала московія заплатити "Азовмашу" $20 мільйонів за майно та упущену вигоду
12:52 - Понад 60 поїздів рухаються із затримками через російські обстріли – УЗ
12:07 - Ситуація зі світлом у Києві може покращитись 15 січня – Свириденко
11:52 - Дніпропетровська область виходить з аварійних відключень світла після аварії
11:05 - У Києві без тепла залишається понад тисяча будинків
10:42 - На Запоріжжі уночі стався повний блекаут
10:00 - Значна частина Дніпропетровщини без світла після аварії
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 11.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:33 - Микола Колісник: Електропостачання в Києві відновлюють. Столиця поступово повертається до планових графіків відключень
19:21 - Фактична ціна реалізації природного газу на грудень 2025
18:42 - На Київщині без світла залишаються 60 тисяч споживачів
18:34 - 11 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
18:00 - У Києві повернули світло для ще 60 тисяч осель
17:05 - Асоціація закликала уряд компенсувати місцевим бюджетам витрати на підвищення зарплат вчителям
16:03 - Індонезія заблокувала ШІ-бот Маска
14:59 - Через складну енергетичну ситуацію у Києві збільшують інтервал у метро
14:38 - На лівому березі не працюватиме електротранспорт
13:26 - На правому березі столиці скасували аварійні відключення світла
12:30 - У Києві та на Київщині вдалося стабілізувати ситуацію з електропостачанням
12:27 - У Києві запровадили екстрені відключення світла
11:35 - ЄС може посилити відповідальність WhatsApp за боротьбу зі шкідливим контентом
10:40 - Трамп хоче на рік встановити ліміт процентних ставок за кредитними картками у 10%
10:00 - Україна і США можуть підписати в Давосі угоду про відбудову на $800 млрд – ЗМІ
09:38 - Оперативна ситуація в енергосистемі України станом на ранок 10 січня


Більше новин