Європейські оператори компенсуватимуть "Укренерго" витрати на транзит електроенергії

03.04.2024 19:08 | Економічна правда

З 1 липня "Укренерго" зможе отримувати компенсацію витрат, які виникають при транзиті електроенергії з інших країн українськими магістральними мережами від європейських операторів, об"єднаних в ENTSO-E.
Про це повідомляє пресслужба "Укренерго".
Раніше такі витрати "Укренерго" покривалися українськими учасниками ринку електроенергії, які оскаржували це зобов"язання в судах.
Тепер вони будуть позбавлені цього фінансового навантаження, пояснили в держкомпанії.
"Для отримання компенсацій за європейськими правилами "Укренерго" приєдналося до ІТС-механізму - це багатосторонній договір між операторами енергосистем ENTSO-E, яким закріплений принцип компенсації витрат при транзиті електроенергії міждержавними інтерконекторами в європейській енергосистемі.
Можливість стати стороною цього договору "Укренерго" отримало після набуття повноправного членства з ENTSO-E", - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що обсяг компенсації напряму залежить від річних обсягів міждержавних перетоків електроенергії в магістральній мережі.
Чим більшим буде обсяг транзитної електроенергії, тим більшим буде обсяг компенсації за інфраструктурні витрати та технологічні втрати в мережі, які виникли під час її передачі.
"Отримані кошти "Укренерго" зможе направити на розвиток енергетичної інфраструктури.
Компанія також сплачуватиме свою частку за транзит української електрики мережами країн-сусідів", - додали в компанії.
"Приєднання українського оператора до ІТС-механізму - ще один крок до інтеграції українського та європейського ринків електроенергії.
Всі українські експортери та імпортери електроенергії працюватимуть за європейськими правилами в рівних умовах, а "Укренерго" отримуватиме компенсацію інфраструктурних витрат за принципом, яким користуються всі наші європейські колеги.
Перехід на єдині правила роботи з Європою позитивно впливатиме на розвиток міждержавної торгівлі електроенергією, та прибирає привід для судових суперечок між "Укренерго" та учасниками ринку.
"Укренерго" також отримало ще одне джерело надходження коштів для розвитку міждержавних мереж", - заявив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





The BIS and ECB
Managing currency and growth
For a unified Europe

- Fin.Org.UA

Новини

12:13 - Сервіс «Пульс» Державної податкової служби України
12:11 - Про переваги використання електронних сервісів ДПС говорили у Синельниківській ДПІ
12:09 - Про можливості Електронного кабінету - під час тренінгу з платникам Павлоградщини
12:08 - Пресконференція з представниками медіа стосовно безбар’єрності
12:06 - Податкова знижка за навчання: які документи потрібно подати
12:05 - Переваги офіційної праці
12:03 - Надходження єдиного внеску за п’ять місяців 2026 року перевищили 301 млрд гривень
12:00 - Леся Карнаух: Паливний ринок покращує показники податкової віддачі
11:58 - Інформаційна акція в Павлоградській ДПІ
11:00 - Кожна п'ята українська компанія завершила 2025 рік у збитку
10:58 - Платіжна інструкція, що оформлена платником в електронній або паперовій формі, повинна містити обов'язкові реквізити
10:56 - Процедура повторного (дистанційного) формування сертифікатів
10:54 - Чи може ФОП – платник єдиного податку використовувати кошти з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?
10:52 - Щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи та додатка КІК за певних умов
10:51 - Чи можуть декілька суб’єктів господарювання отримати ліцензію на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами/рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, за однією адресою?
10:46 - До уваги платників податку на прибуток підприємств!
10:43 - ФОПи – платники єдиного податку другої – четвертої груп – сільськогосподарські товаровиробники при здійсненні роздрібної торгівлі на території села продукцією власного виробництва не застосовують РРО /ПРРО
10:41 - Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання послуг платниками ПДВ - резидентами Дія Сіті
10:37 - Податковий календар на 09 червня 2026 року
10:35 - Податкова служба Дніпропетровщини: протягом п’яти місяців судами розглянуто 287 справ
10:34 - Плата за землю: від фізичних осіб до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло майже 220,4 млн гривень
10:30 - Платники рентної плати за спеціальне використання води поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 57,6 млн гривень
10:30 - Дрон московія вдарив по депо "Нової пошти" у Харкові: згоріли посилки на мільйон
10:29 - Загальний фонд держбюджету: від платників Дніпропетровщини надходження акцизного податку протягом п’яти місяців перевищили минулорічні на 30,8 %
10:28 -  Підсумки тижневої інформаційно-роз’яснювальної роботи податківців Дніпропетровщини
10:26 - Надходження єдиного внеску за п’ять місяців 2026 року перевищили 301 млрд гривень
10:25 - Від реєстрації до масштабування: як працює податковий супровід ветеранського бізнесу
10:23 - Пільга з ПДВ для підприємств осіб з інвалідністю: що важливо знати під час воєнного стану
10:22 - Леся Карнаух: Паливний ринок покращує показники податкової віддачі
10:20 - Після атак московія є нові знеструмлення в кількох областях України


Більше новин