єОселя: 2 300 українських родин взяли кредити на придбання житла з початку 2024 року

03.04.2024 17:01 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

З початку 2024 року за програмою єОселя українці взяли кредити на придбання майже 2 300 квартир та 50 приватних будинків.
Кожен четвертий кредит - на житло першого продажу.
Загальна сума виданих іпотечних кредитів за 2024 рік - майже 4 млрд грн.
Від початку дії програми кредити вже отримали 8 670 родин на 13,3 млрд грн.
Про це повідомила заступник Міністра економіки України Надія Бігун. “Від початку цього року українці взяли кредити за програмою єОселя на майже 4 млрд грн.
2 300 українських родин придбають квартири, 50 родин - приватні будинки.
Третина з них взяли кредити за умовами масової іпотеки - під 7%, що є доступною для всіх українців, які не мають власного житла або потребують покращення житлових умов.
Кожен четвертий з тих, хто отримав кредит з початку цього року, придбав житло так званого першого продажу - готового або в такого, що будується.
Це позитивно впливає на сферу житлового будівництва та суміжних галузей, стимулюючи їх розвиток”, - зазначила Надія Бігун. Зокрема, минулого тижня українці отримали за програмою єОселя 234 кредити на 388 млн грн, серед яких: кредити під 3% отримали 110 військовослужбовців та силовиків, 16 педагогів, 23 медики та 10 науковців; кредити під 7% отримали 61 українець без власного житла, 4 ВПО та 10 ветеранів. Найчастіше кредити брали для придбання житла на вторинному ринку (160 кредитів) та у забудовника (56).
Також 18 українців взяли кредити на купівлю квартири в будинку, який будується. Найбільше іпотечних кредитів взяли мешканці: Київської області - 62; міста Києва - 39; Львівської області - 21; Одеської області - 17; Івано-Франківської області - 16. Нагадаємо, що скористатись програмою доступного кредитування сьогодні можуть як представники окремих професій, так і громадяни, які не мають у власності житла або хочуть покращити його умови.
Для військовослужбовців ЗСУ за контрактом, вчителів, медиків та науковців пільгова ставка складає 3% річних.
Для інших категорій - учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян - ставка іпотеки становить 7%. Довідково Програма єОселя почала свою роботу в жовтні 2022 року.
Реалізовують програму Мінекономіки спільно з Мінцифри та ПрАТ “Укрфінжитло”.
Банками-партнерами єОселі є Ощадбанк, Приватбанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк, Sense Bank та Банк Кредит Дніпро.

Додати коментар

Користувач:
email:





Investment gamble,
Stocks, bonds, and funds to explore,
Diversify well.

- Fin.Org.UA

Новини

15:51 - Традиції, що єднають серця: з Днем вишиванки!
15:39 - Податкові сервіси, підтримка ветеранів та безбар’єрність – діалог з платниками Раївської громади Дніпропетровщини
15:36 - Паркувальний збір приніс місцевим бюджетам понад 73 млн грн: хто в лідерах?
15:34 - Майже 299 млрд гривень доходів задекларували громадяни за результатами кампанії декларування
15:33 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини надходження від ФОПів – платників єдиного податку перевищили 2,1 млрд гривень
15:30 - Від платників Дніпропетровщини сплата частина чистого прибутку до загального фонду держбюджету зросла на 39,7 відсотка
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 22.05.2026
15:28 - Витрати понесені фізичною особою на лікування за наслідками 2025 року: чи є право на податкову знижку?
15:17 - "Пасажири Києва" зробили власні підрахунки проїзду: разовий квиток - 20 гривень
15:14 - Судитимуть псевдоподатківців, які ошукали бізнес на 700 тисяч гривень
15:00 - Український ринок автобусів: які нові та вживані моделі найпопулярніші
14:58 - Італія надає десять мільйонів євро на відновлення енергетики
14:55 - "Газпром" втратив 100 млрд рублів на обвалі акцій після візиту Путіна до Китаю
14:36 - Перший актив РВС Банку: Фонд гарантування продає нафтобазу
14:35 - Уряд спростив митне оформлення компонентів для ОПК
14:29 - Просто про економіку: що прогнозує НБУ (травень 2026 року)
14:25 - В Україні морква за тиждень подорожчала на понад третину: що буде з цінами далі
14:12 - Саудівська Аравія хоче створити логістичного гіганта
13:49 - Польський ритейлер Pepco вийде на український ринок
13:38 - У Києві комунальники заплатили 1,2 мільйона гривень за рослини, які можна було отримати безоплатно
13:35 - Нові авто в Україні: в яких регіонах купують їх найчастіше
13:13 - Дніпро купив генератор за 37 мільйонів, відхиливши дешевші пропозиції
12:35 - Місцеві бюджети отримали понад 73 мільйона паркувального збору: регіони-лідери
12:30 - Розбираємо 9 недоліків сонячних електростанцій
12:29 - Японія надасть Україні новий грант на $40 мільйонів: частина з них - на суспільне мовлення
12:20 - Найбільший експортер нафти світу палитиме її більше для кондиціонерів влітку
12:07 - Чи необхідно платникам податків щорічно подавати заяву про застосування ПСП?
12:05 - Для отримання КЕП в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС юридична особа – нерезидент надає пакет документів
12:04 - На підставі яких даних юридична особа заповнюється розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва?
12:04 - Декларація та податкова знижка в кілька кліків: ДПС та Мінцифри запустили новий сервіс у Дії


Більше новин