Денис Шмигаль: Естонія уже завершила розробку механізму компенсації, який передбачає використання російських коштів на потреби України

03.04.2024 18:14 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Естонія сьогодні серед лідерів за обсягами наданої оборонної та гуманітарної допомоги Україні з розрахунку на душу населення.
Станом на сьогодні надано оборонної допомоги на суму понад 520 млн євро, що становить близько 1,4% ВВП країни.
Про це зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час спільної прес-конференції з Прем’єр-міністром Естонії Каєю Каллас. «Ми особливо цінуємо, що підтримка Естонії набуває довгострокового характеру.
Урядом Естонії розроблено «Стратегію перемоги України», яка передбачає щорічну оборонну допомогу Україні у розмірі 0,25% ВВП протягом наступних 4 років», — повідомив Денис Шмигаль. Окремо Прем’єр-міністр України подякував естонській стороні за активну практичну підтримку Формули миру Президента Зеленського.
Нещодавно Естонія погодилась стати співлідером пункту 5 Формули «Виконання Статуту ООН та відновлення територіальної цілісності». Денис Шмигаль підкреслив, що Естонія відіграє лідерську роль також у євроатлантичній та європейській інтеграції України: «Очікуємо розпочати переговори про наш вступ до ЄС вже в найближчі місяці.
Впевнений, що Естонія — наш надійний партнер в цьому питанні». Глава українського Уряду також висловив сподівання на підтримку Естонією рішення щодо продовження автономних заходів з лібералізації торгівлі.
За його словами, від безмитної торгівлі виграють не тільки українські, але і європейські компанії, які експортують до нас товарів та послуг на десятки мільярдів доларів. «Також наше стратегічне завдання — продовжити розбудову транспортної логістики.
Зокрема, вважаємо перспективним долучити Україну до логістичного проекту Rail Baltica.
Це відкриє нові можливості для нашого експорту та створить ще одну опору для української економіки», — зазначив Прем’єр-міністр України. Як зазначив Денис Шмигаль, під час зустрічі з Прем’єр-міністром Естонії вони детально обговорили механізм компенсації завданих Україні збитків з боку росії. «Без жодних сумнівів, збитки мають бути відшкодовані за рахунок заморожених російських активів.
Естонія уже завершила розробку механізму компенсації, який передбачає використання російських коштів на потреби України.
З нетерпінням очікуємо на його остаточне схвалення», — відзначив очільник Уряду України. Окремо Денис Шмигаль наголосив на важливості санкціонування агропродукції російського та білоруського виробництва. Прем’єр-міністр України також зауважив, що Естонія стає одним з ключових партнерів у питанні відновлення.
Зокрема, взяла патронат над Житомирщиною: «І ми вже бачимо результати — відбудовано дитячий садок в Овручі, міст в Малині та інші об’єкти.
Такі проекти створюють умови для повернення українців додому та слугують прикладом для наслідування». За підсумками двосторонньої зустрічі прем’єр-міністри України та Естонії підписали спільну заяву. Спільна заява Прем"єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем"єр-міністра Естонської Республіки Каї Каллас .
Англійська версія.docx Спільна заява Прем"єр-міністра України Дениса Шмигаля та Прем"єр-міністра Естонської Республіки Каї Каллас.
Українська версія.docx

Додати коментар

Користувач:
email:





Market correction,
Stocks fall and investors fret,
Value seekers pounce.

- Fin.Org.UA

Новини

11:45 - Внаслідок невірного заповнення реквізиту платіжної інструкції кошти не надійшли до відповідного рахунку у встановлені терміни: чи є відповідальність?
11:44 - Найманому працівнику нарахована заробітна плата та відпускні за поточний та майбутні періоди: визначення бази для нарахування єдиного внеску
11:43 - Виправлення показників в окремих додатках податкової декларації екологічного податку: особливості подання звітності
11:41 - Зміна статусу кваліфікованого сертифіката відкритого ключа: за якою формою подається заява?
11:39 - Оплата послуги з проставлення апостиля: заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
11:38 - Чи необхідно облаштовувати витратоміри-лічильники на кожному місці відпуску пального наливом з транспортного засобу?
11:37 - Про розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності
11:35 - За якими кодом бюджетної класифікації сплачуються штрафні (фінансові) санкції за порушення норм регулювання обігу готівки та застосування РРО/ПРРО?
11:33 - Безбар’єрність у наданні послуг платникам податків
11:32 - Деякі особливості заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи
11:30 - Для осіб з інвалідністю та батьків дітей з інвалідністю законодавством передбачений підвищений розмір ПСП
11:29 - Національний тиждень безбар’єрності: разом будуємо простір інклюзії і довіри
11:27 - БЕБ викрило трейдера на махінаціях з пальним: яка схема
11:26 - Податковий календар на 28 травня 2026 року
11:24 - Платники Дніпропетровщини за видобування газового конденсату спрямували до загального фонду держбюджету понад 5,8 млн грн рентної плати
11:23 - Єдиний податок: місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від юридичних осіб майже 301,9 млн гривень
11:22 - За чотири місяці надходження до місцевих бюджетів Дніпропетровщини перевищили 16,5 млрд гривень
11:21 - Сучасна податкова грамотність – soft skill XXI століття
11:20 - Фактична перевірка діяльності кафе: до бюджету додатково надійшло 335 тис. гривень
11:20 - Після тижня тиші Ормуз знову випустив супертанкери з нафтою
11:19 - Контроль за обігом підакцизних товарів: заходи податківців Дніпропетровщини
11:15 - Фактична перевірка булочної
11:14 - Рівний доступ до послуг: як ДПС впроваджує безбар’єрність
11:13 - Деклараційна кампанія КІК: з початку року подано понад 19 тис. звітів
11:12 - Сервіс «TAX Control»: 3,5 млн грн штрафів за результатами повідомлень громадян
10:45 - Нафта відреагувала на нерви навколо відкриття Ормузької протоки
10:10 - В Ірані відновилася робота інтернету після трьох місяців блокування
09:42 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
09:40 - Місія МВФ почала в Києві новий перегляд програми кредитування
09:10 - московія розглядає можливість обмеження експорту дизпалива через удари по НПЗ – ЗМІ


Більше новин