Заволодіння 100 млн на трансформаторах для УЗ: посадовець СБУ Шило та ще 6 фігурантів отримали підозри

03.04.2024 17:42 | Економічна правда

Артем Шило BIHUS.INFO Детективи НАБУ за процесуального керівництва прокурорів САП повідомили про підозру учасникам організованої групи, причетної до заволодіння 94,8 млн грн коштів "Укрзалізниці" при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану.
Про це повідомляють пресслужби НАБУ і САП.
За даними слідства, у червні-грудні 2022 року лідер групи через підконтрольних службових осіб УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю.
"Компанія ж контролювалась громадянином Республіки Білорусь.
Лідер групи організував підготовку та направлення до УЗ листа "Щодо загроз державній безпеці", який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами.
Втім справжньою загрозою стало те, що він при цьому проігнорував громадянство контролера компанії та його зв"язки з московія.
Згодом "переможець" через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі.
Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 рр.
"Укрзалізниця" зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд", - йдеться у повідомленні НАБУ.
Підозри отримали 7 учасників групи, серед яких (посади вказано на час вчинення злочину):
керівник організованої групи, радник Офісу Президента України, а в подальшому - співробітник СБУ (за даними ЕП, йдеться про ексрадника Офісу президента та колишнього очільника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ Артема Шила); два учасники організованої групи; перший заступник директора Філії "Центр забезпечення виробництва" АТ "Укрзалізниця" (за даними Центру протидії корупції (ЦПК), йдеться про Олексія Онисимюка); заступник директора з економічної та інформаційної безпеки Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ "Укрзалізниця" (за даними ЦПК, йдеться про Олександра Шевченка); посередник, який діяв від імені компанії-постачальника; співробітник СБУ. "Наразі затримано керівника ОГ та трьох інших осіб.
Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжних заходів", - додали в САП.
За словами НАБУ, лідеру групи також повідомили про підозру у заволодінні 117 млн грн при закупівлі кабелів АТ "Укрзалізниця", яке НАБУ і САП викрили у березні цього року.
Крім цього, суд наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.

Нагадуємо:
Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили в АТ "Укрзалізниця" організаторів схеми заволодіння 94,7 млн грн на закупівлях трансформаторів за завищеними цінами.
Раніше повідомлялось, що Артем Шило більше не очолює Головне управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ, проте залишився працювати в структурі СБУ.
Раніше УП писала, що заступник голови Офісу президента Олег Татаров забезпечує "координацію" правоохоронних органів.
За даними УП, серед правоохоронців, які орієнтуються на Татарова, є і Шило.
Артем Шило працює в СБУ з 2012 року, з 2016 року працював у департаменті протидії кіберзлочинам.
У 2021 році звільнився з СБУ та став радником Офісу президента.
Влітку 2022 року Шило повернувся до СБУ як керівник головного управління контррозвідувального захисту обʼєктів критичної інфраструктури та протидії фінансуванню тероризму.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Stocks, bonds, and currencies,
Traded daily around the world,
Fortunes made and lost.

- Fin.Org.UA

Новини

00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 22 червня: поляки блокують автівки "Укрпошти", графіки відключень у Криму
20:50 - Китай готує другий термінал для підсанкційного газу з московія
20:25 - Нафта проривається через Ормуз попри заяви Ірану про закриття
20:00 - Понад 400 суден застрягли біля Ормузу в очікуванні відкриття протоки
19:30 - "Газпром" пробив дно 2009 року: акції впали нижче 100 рублів
19:10 - "Укрпошта" скорегувала роботу у прифронтових містах
18:50 - Москва відчула дефіцит бензину: на окремих АЗС ціни злетіли на 10 рублів
18:20 - Наслідки російських обстрілів: у громаді на Харківщині не працює жодна АЗС
18:05 - Нацбанк показав курс долара та євро на вівторок 23 червня
17:30 - Уряд затвердив Середньостроковий план пріоритетних публічних інвестицій на 2027–2029 роки
17:30 - В окупованому Криму ввели графіки відключень світла
17:15 - США зняли санкції з іранської нафти, але лише тимчасово
17:13 - Польська митниця блокує автівки "Укрпошти" – Смілянський
17:07 - Оголошення про припинення прийому заяв на отримання гранту на малину
17:00 - Економіка України після війни
16:45 - Лісники-злочинці вирубали 13 тисяч дерев на 250 млн грн: прокуратура викрила схему
16:32 - московіянам заборонили публікувати оголошення про продаж бензину
16:30 - єОселя: За минулий тиждень 157 українських родин отримали кредити на житло
16:00 - Штрафів за перевантажені фури поменшало у 1,8 раза – "Опендатабот"
15:40 - ЄС готується посилити мита проти Китаю: під ударом гібридні авто
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.06.2026
15:30 - Страхування та державні компенсації: які інструменти відшкодування воєнних ризиків для бізнесу вже працюють
15:25 - Розкрадання на ремонтах реабілітаційного центру для ветеранів: п’ятьом особам вручили підозри
14:57 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
14:55 - Трудові відносини: офіційне оформлення найманих працівників – запорука діяльності без порушень
14:53 - Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки: строки сплати
14:52 - Підтримка працевлаштування осіб з інвалідністю: особливості сплати внеску
14:50 - Акції фотоагентства Getty Images злетіли майже на 300% завдяки OpenAI
14:45 - Відновити виробництво і зберегти робочі місця: Мінекономіки представило підтримку для бізнесу в прифронтових регіонах


Більше новин