Коментар МЗС щодо періодичної доповіді УВКПЛ ООН cтосовно ситуації з правами людини в Україні

02.04.2024 23:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міністерство закордонних справ України вітає представлення періодичної доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) щодо ситуації з правами людини в Україні, підготовленої Моніторинговою місією ООН з прав людини в Україні (ММПЛУ). Документ свідчить про грубі порушення державою-агресором міжнародного права, прав людини та міжнародного гуманітарного права на тимчасово окупованих нею територіях України. Звіт охоплює період з 1 грудня 2023 року до 29 лютого 2024 року.
У документі зафіксовано посилення масованих ракетних та дронових атак по всій території України, що призвело до різкого збільшення кількості жертв серед цивільного населення та руйнування критичної інфраструктури у районах, віддалених від лінії фронту.  Доповідь виявила, що за два роки повномасштабного вторгнення російські збройні сили вчинили і продовжують вчиняти проти цивільного населення та українських військовополонених масові порушення міжнародного права з прав людини та міжнародного гуманітарного права, зокрема вбивства, тортури, насильницькі переміщення та незаконні ув"язнення.  Управління Верховного комісара ООН задокументувало злочини, скоєні росією у звітній період, зокрема, вбивства цивільних осіб, свавільні затримання, тортури, сексуальне насильство проти жінок і чоловіків тощо. російська окупаційна влада, у порушення міжнародного гуманітарного права, продовжує запроваджувати російські правову, адміністративну та освітню системи на окупованих нею територіях України.  Крім того, зафіксоване нав’язування російського громадянства українським дітям, що є порушенням статті 50 Четвертої Женевської конвенції, яка забороняє зміну їхнього особистого статусу.  Місія також зафіксувала факти порушення державою-агресором міжнародного гуманітарного права у поводженні з українськими військовополоненими.  УВКПЛ вкотре підтвердило раніше задокументовані практики розповсюдженого та узвичаєного застосування катувань і жорстокого поводження, смерті в полоні, утримання під вартою без зв"язку з зовнішнім світом, насильницьких зникнень та жахливих умов утримання полонених. Протягом звітного періоду УВКПЛ задокументувала різке збільшення кількості повідомлень про страти українських військовополонених, зокрема повідомлення про 32 таких розправи, що значно більше, ніж за будь-який попередній період. МЗС України наголошує, що жахливі російські злочини, задокументовані у доповіді УВКПЛ за три зимових місяці, вимагають рішучої реакції міжнародної спільноти та зміцнення підтримки нашої держави.
Звірства, які несе російська диктатура, мають бути зупинені в Україні, а всі російські злочинці мають понести відповідальність за скоєне, інакше московитський терор та агресія поширяться на інші держави. Закликаємо світову спільноту категорично засудити страти московитськими окупантами українських військовополонених і варварське поводження з ними в порушення всіх норм міжнародного гуманітарного права.
Винні у цих звірствах мають постати перед правосуддям. Закликаємо міжнародні правозахисні моніторингові механізми продовжити належний і ретельний моніторинг порушень прав людини, спричинених російською агресією, для надання міжнародній спільноті об"єктивних висновків, що ґрунтуються на перевірених фактах і доказах. Вчергове вимагаємо від держави-агресора забезпечити, у відповідності до її зобов’язань за Женевськими конвенціями, постійний доступ міжнародним правозахисним та іншим незалежним механізмам до тимчасово окупованих росією територій України та до місць інтернування для українських військовополонених. Закликаємо міжнародну спільноту подвоїти зусилля у боротьбі з безкарністю росії, притягненні держави-агресора до відповідальності за всі скоєні злочини, встановленні справедливості для всіх її жертв. Ми також звертаємося до держав-членів ООН із закликом приєднатися до міжнародних зусиль із втілення української Формули миру заради світу, в якому права людини та людська гідність матимуть першочергове значення, а московитський терор та агресія зазнають поразки.

Додати коментар

Користувач:
email:





Beneath tickers' streams
Rapid currents of data flow,
Trading algorithms.

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - Уолл-стріт вклав понад $100 мільярдів у гонку ШІ за кілька днів
17:08 - У московія після атаки дронів по нафтосховищу випав "мазутний дощ"
16:05 - SpaceX за день додала саудівському принцу мільярди
15:05 - Іран розкрив деталі проєкту угоди зі США щодо Ормузу й санкцій
15:00 - Щотижневий дайджест
14:00 - За тиждень Нацбанк продав понад мільярд доларів
13:02 - Китай готує систему цифрових платежів, щоб скласти конкуренцію доллару
12:05 - Британія перехопила московитський танкер "тіньового флоту"
11:15 - У Ірані кібератака порушила роботу чотирьох найбільших банків
10:00 - На кордоні з Польщею від завтра будуть затримки руху транспорту через ремонт
18:00 - Польща прибирає частину пільг на пальне після переговорів щодо Ормузу
16:55 - Ормуз можуть відкрити за 24 години: Пакистан розповів про угоду США та Ірану
15:45 - Зеленський ввів санкції проти російських операторів зв’язку та інтернет-провайдерів
15:25 - Маск завдяки IPO перетворив зварювальників SpaceX на мільйонерів
14:20 - МВФ порадив Україні краще збирати податки через потреби бюджету
13:15 - МВФ відкрив Україні шлях до нового траншу на $690 мільйонів
12:35 - Касація підтвердила законність продажу релігійній організації дитячого табору на Київщині
11:00 - Конкурент OpenAI посварився з урядом США – тепер вимикнув найсильніші моделі
10:00 - Безпілотники атакували морський термінал в Краснодарському краї: спалахнула пожежа
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
10:00 - Скасування незаконного наказу в один клік: як працює Пульс
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
08:00 - У всьому винні кози. Історія сироварні "Гарбузовий рай"
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.06.2026
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
21:00 - Новини 12 червня: IPO SpaceX, транш МВФ
20:52 - Досягнуто угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми розширеного фінансування з МВФ
20:52 - Staff Level Agreement with IMF Reached on First Review of Extended Fund Facility Arrangement
20:41 - московіяни атакувати ТЕС: одна людина загинула


Більше новин