Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури України зможе проводити закупівлі через централізовані закупівельні організації

02.04.2024 18:59 | Міністерство економіки України

Кабінет Міністрів України вдосконалив низку положень щодо функціонування системи публічних закупівель. Зокрема Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури України отримало можливість створити централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для робіт і послуг. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 2 квітня 2024 року.
«Централізовані закупівельні організації продемонстрували свою ефективність. Адже централізовані закупівлі типових стандартизованих товарів та послуг на практиці мають кращий економічний ефект, аніж децентралізовані. ЦЗО консолідують та агрегують потреби багатьох замовників в одному центрі закупівель, що спрощує підготовку до торгів та забезпечує високий рівень конкуренції серед постачальників. Постанова Уряду надає можливість Держагентству відновлення та розвитку інфраструктури України створити централізовану закупівельну організацію, яка буде проводити закупівлі робіт та послуг в інтересах замовників, підпорядкованих Держагенству, шляхом проведення відкритих торгів та закупівель за рамковими угодами. Надалі Кабмін буде визначати перелік робіт та послуг, а також перелік замовників, для яких закупівля через централізовану закупівельну організацію стане обов'язковою», - пояснила заступниця Міністра економіки України Надія Бігун.
Також вносяться зміни до особливостей закупівель, які направлені на удосконалення здійснення публічних закупівель. Зокрема  розмежовується строк оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення відкритих торгів та тендерної документації для товарів, послуг та робіт.  Для товарів і послуг мінімальний строк залишається 7 днів, а для робіт збільшився до 14 днів. Пов’язано це з тим, що закупівлі робіт технологічно складніші, тому потребують від учасників більше часу та ресурсів для оцінки вартості пропозиції та формування документів для участі в закупівлі.
Замовникам повертається право здійснювати публічні закупівлі товарів, послуг, робіт, незалежно від їх вартості, шляхом застосування відкритих торгів із публікацією оголошення англійською мовою, що покращить умови участі в закупівлях нашим іноземним партнерам.
Ще одне нововведення стосується уникнення дискримінації учасників. Постановою встановлюється, що замовники не можуть в тендерній документації встановлювати вимоги, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури. Ця норма покликана прибрати маніпуляції з боку державних замовників, які мали місце на закупівлях електричної енергії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Інвестуй у розвиток,
Українського ринку знай,
Ти допоможеш йому.

- Fin.Org.UA

Новини

12:25 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:23 - Коли необхідно подавати до контролюючих органів витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
12:22 - Зміна облікових даних: алгоритм дій фізичної особи – платника податків
12:21 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:19 - Платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів майже 162 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску
12:17 - Інформація для платників єдиного внеску щодо уточнення категорій платників в розрізі символів звітності
12:16 - Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована
12:15 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:13 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:01 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:00 - Розпочалась деклараційна кампанія 2026
11:59 - Про сплату військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню
11:58 - Про розміри ставок єдиного податку з 01.01.2026 для ФОП – платників єдиного податку першої та другої груп
11:56 - Платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів майже 162 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску
11:55 - Зміна облікових даних: алгоритм дій фізичної особи – платника податків
11:54 - Електронна акцизна марка: повноцінний запуск перенесено на 1 листопада 2026 року
11:52 - ДПС запровадила Е-аудит
11:51 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
11:48 - Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована
11:46 - «TAX Control» – це про спільну відповідальність
11:45 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
11:24 - Російські нафтові танкери після паузи знову прямують до Індії
11:15 - У 2025 році уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 569 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 027 млрд грн
10:39 - Запроваджено вимоги щодо оприлюднення банками та банківськими групами пруденційної інформації
10:25 - Ворог другого січня атакував енергетику двох областей
10:00 - Виробник дронів "Вампір" став першим резидентом Defence City
10:00 - Сім криптовалютних трендів, які визначать 2026 рік
08:00 - Креветки, сублімати й інклюзивні пекарні: незвичний бізнес України у 2025 році
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 02.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України


Більше новин