Зеленський підписав закон про електронний кабінет військовозобов'язаного

02.04.2024 18:43 | Економічна правда

Президент Володимир Зеленський підписав закон (законопроєкт №10062) про електронний кабінет військовозобов"язаного.
Про це йдеться у картці законпроєкту на сайті Верховної Ради.
Законопорєкт №10062 Верховна Рада ухвалила в цілому 16 січня 2024 року.
Проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку обробки та використання даних в державних реєстрах для військового обліку та набуття статусу ветерана війни під час дії воєнного стану було зареєстровано в парламенті 18 вересня 2023 року депутатами різних фракцій.
Законопроєкт мав передбачати передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах: Податкової служби, МОЗ, Мін"юсту, МВС, ЦВК, Держміграційної служби та інших відомств.
Пропонувалося, щоб військове відомство отримало доступ до особистих номерів телефонів та адрес електронної пошти військовозобов"язаних.
Вся відповідна інформація має міститися в електронному кабінеті військовозобовʼязаного.
Також цей законопроєкт покликаний спростити отримання статусу учасника бойових дій, аби його можна було оформити на підставі довідки в електронному вигляді про безпосередню участь особи у захисті держави.
Міноборони наголошувало, що законопроєкт №10062 є "критично важливим для обороноздатності України", адже реалізація його положень сприятиме швидкому збору, обробці та використанню військових даних, а також переведе послуги та процеси для військовослужбовців у зручний цифровий формат.
Міністерство сподівається на створення реєстру військовослужбовців ЗСУ та Державної служби спеціального транспорту, який дозволить забезпечити надання онлайн-послуг військовослужбовцям, а також забезпечити створення і використання цифрового військового-облікового документу (сертифікату).
Передбачається створити портал електронних послуг для військовослужбовців та військовозобов"язаних.
Наприклад, з"явиться можливість надання статусу УБД онлайн, офлайн та автоматично при наявності необхідних даних в системі.
Також завдяки цьому закону Міноборони планує посилити кіберзахист та розміщувати свої IT-системи у військових хмарних сховищах країн-членів НАТО.
Нагадаємо:
Повідомлялось, що електронний кабінет військовозобов"язаного може з"явитися на початку другого кварталу 2024 року.

За словами заступниці міністра оборони Катерини Чорногоренко, в кабінеті військовозобов"язаного буде можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації і далі ці дані уже будуть використовувати ТЦК.
У жовтні 2023 року повідомлялося, що Єдиний електронний реєстр військовозобов"язаних "Оберіг" вжа працює, його постійно доповнюють інформацією.
Читайте також: "Людина знатиме, чи на обліку вона в ТЦК, має бронювання або відстрочку".
Як працюватимуть "Армія+" та інші цифрові інструменти для ЗСУ
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші - не корінь зла, але й не листя
Гроші - це просто засіб, щоб жити
Але, якщо взяти ізлишок, то
З морокою дістанеться тобі, бо...

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 04.02.2026
14:16 - У січні до загального фонду держбюджету надійшло 79,4 млрд грн податків та зборів
14:10 - Кількість успішних ідентифікацій через систему BankID зросла на чверть – НБУ
13:59 - Попит серед інвесторів: найбільший український виробник курятини довипустить євробонди
13:40 - 6,4 мільйона гривень переплати за спецодяг для ДСНС: постачальнику вручили підозру
13:35 - московія завдала найпотужнішого удару по енергетиці у 2026 році – ДТЕК
13:30 - Система BankID НБУ у 2025 році: зростає попит та довіра користувачів
13:16 - Виробники сирів просять захистити ринок: частка імпорту зросла до 45%
13:10 - Мінфін затвердив статут Нацустанови розвитку
12:52 - Повідомлення про оприлюднення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 і від 26 листопада 2025 р. № 1527»
12:48 - Проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 червня 2022 р. № 738 і від 26 листопада 2025 р. № 1527»
12:40 - "Дроблення бізнесу": 10 торгових мереж ухилились від сплати мільярда гривень податків
12:38 - Доповнення до Плану-графіку Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України щодо здійснення заходів з відстеження результативності власних регуляторних актів та актів Кабінету Міністрів України на 2026 рік
12:34 - Ціни на нафту реагують на зменшення напруженості між США та Іраном
12:30 - Кому належатиме економіка "цифрових доларів"
12:27 - Шурма з Німеччини заявив, що готовий співпрацювати зі слідством, але на відстані
12:06 - Другий у світі: Іспанія заборонить соцмережі дітям до 16 років
12:01 - До небанківської установи застосовано захід впливу
11:52 - У Києві та 4-х областях значна кількість знеструмлень після атаки московія – "Укренерго"
11:36 - Фонд держмайна виставив на аукціон спиртзавод на Чернігівщині
11:30 - Зроблено в Україні: у 2025 році держава підтримала несировинний експорт на 10,4 млрд
11:25 - Індія, окрім зупинки купівлі роснафти, збільшить закупівлі американської
11:17 - Over UAH 3.3 Billion Transferred for Needs of Defense from Special Account Opened by NBU
11:17 - Зі спецрахунку, відкритого НБУ на потреби оборони, за січень 2026 року перераховано понад 3,3 млрд грн
11:00 - На українському ринку подорожчали помідори: яка їхня вартість
10:55 - Інвестиційні пастки: чому варто перевіряти проєкти перед вкладенням коштів
10:25 - Сезонне затишшя: в Україні попит на нові авто впав майже на 60%
10:00 - «Доступні кредити 5-7-9%»: щотижнева статистика
09:48 - Різними областями ширяться аварійні відключення світла
09:38 - 50 населених пунктів на Вінниччині та 50 тисяч людей на Одещині – без світла


Більше новин