Держагентство відновлення та розвитку інфраструктури України зможе проводити закупівлі через централізовані закупівельні організації

02.04.2024 19:10 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України вдосконалив низку положень щодо функціонування системи публічних закупівель.
Зокрема, Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України отримало можливість створити централізовану закупівельну організацію (ЦЗО) для робіт і послуг.
Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Уряду 2 квітня 2024 року. «Централізовані закупівельні організації продемонстрували свою ефективність.
Адже централізовані закупівлі типових стандартизованих товарів та послуг на практиці мають кращий економічний ефект, аніж децентралізовані.
ЦЗО консолідують та агрегують потреби багатьох замовників в одному центрі закупівель, що спрощує підготовку до торгів та забезпечує високий рівень конкуренції серед постачальників.
Постанова Уряду надає можливість Держагентству відновлення та розвитку інфраструктури України створити централізовану закупівельну організацію, яка буде проводити закупівлі робіт та послуг в інтересах замовників, підпорядкованих Держагенству, шляхом проведення відкритих торгів та закупівель за рамковими угодами.
Надалі Уряд буде визначати перелік робіт та послуг, а також перелік замовників, для яких закупівля через централізовану закупівельну організацію стане обов"язковою», - пояснила заступник Міністра економіки України Надія Бігун. Також вносяться зміни до особливостей закупівель, які направлені на удосконалення здійснення публічних закупівель.
Зокрема, розмежовується строк оприлюднення в електронній системі закупівель оголошення про проведення відкритих торгів та тендерної документації для товарів, послуг та робіт.
Для товарів і послуг мінімальний строк залишається 7 днів, а для робіт збільшився до 14 днів.
Пов’язано це з тим, що закупівлі робіт технологічно складніші, тому потребують від учасників більше часу та ресурсів для оцінки вартості пропозиції та формування документів для участі в закупівлі. Замовникам повертається право здійснювати публічні закупівлі товарів, послуг, робіт, незалежно від їх вартості, шляхом застосування відкритих торгів із публікацією оголошення англійською мовою, що покращить умови участі в закупівлях нашим іноземним партнерам. Ще одне нововведення стосується уникнення дискримінації учасників.
Постановою встановлюється, що замовники не можуть в тендерній документації встановлювати вимоги, що обмежують нижню межу ціни тендерної пропозиції учасника процедури.
Ця норма покликана прибрати маніпуляції з боку державних замовників, які мали місце на закупівлях електричної енергії.

Додати коментар

Користувач:
email:





Fintech innovations
Disrupting traditional ways
Money flows faster

- Fin.Org.UA

Новини

18:00 - АЗС збільшили сплату авансових податків за 4 місяці: як платять компанії та ФОПи
16:58 - Уряд виділить 3,5 мільярда з резервного фонду на ремонт основних місцевих доріг
15:55 - НБУ повідомив, яка частка проблемних кредитів у банках України
14:50 - Депутат за $10 тисяч хабаря бронював ухилянта "під ключ": знайшов "критичне" підприємство
13:45 - Найдовший інтернет-блекаут в Ірані добиває приватний бізнес
12:30 - Газовози пішли на прорив через Ормуз – ринок сподівається на повернення СПГ
11:20 - США вдарили санкціями по супутникових компаніях Китаю через допомогу Ірану
10:10 - Насіров програв у суді 11 мільйонів "Укргазвидобуванню"
08:00 - "Я все перевіряю на собі". Історія засновника винарні CHARA & GARRA
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 09.05.2026
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:20 - Денис Шмигаль провів засідання ЕнергоШтабу
21:00 - Новини 8 травня: Україна атакувала НПЗ московія, у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
20:55 - OnlyFans продав 16% бізнесу після смерті власника
20:25 - Нафта відреагувала на новий обмін ударами США та Ірану
19:55 - Біля головного нафтового хабу Ірану помітили розлив нафти
19:25 - Саудівці й ОАЕ почали таємно возити нафту через Ормуз попри загрози Ірану
18:50 - Фіктивна робота у "критичній" компанії: у Києві викрили схему ухилення від мобілізації
18:25 - США вдарили ще по двох суднах під іранським прапором
18:00 - Частка NPL у банківському секторі далі зменшується
17:56 - Видатки на оборону зростуть на 1,5 трильйона. Проте на збільшення грошового забезпечення коштів поки нема
17:55 - На АЗС почали знижуватися ціни на дизпальне після зростання
17:46 - Інформація про бюджет за бюджетними програмами з деталізацією за кодами економічної класифікації видатків бюджету або класифікації кредитування бюджету за 2025 рік
17:45 - Нацбанк показав курс долара та євро на 11 травня
17:10 - Проєкти енергонезалежності університетів: уряд спрямує понад мільярд
17:03 - Міжвідомча робоча група з підготовки публічних інвестиційних проектів
17:00 - Тарас Висоцький: Відновлена грантова програма на сади та теплиці вже профінансувала проєкти на 70 млн грн
17:00 - На внутрішньому ринку України впав попит на вживані авто: які моделі купують найчастіше
16:49 - Засідання Комісії
16:40 - Страховий та перестраховий брокер виключений з Реєстру страхових посередників


Більше новин