Як працюють Центри життєстійкості - Оксана Жолнович протестувала нову соціальну послугу

02.04.2024 16:45 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Наразі майже у кожній області України працюють або готуються до відкриття Центри життєстійкості.
Щоб пересвідчитися, як надаються послуги в одному з таких просторів, Міністр соціальної політики Оксана Жолнович приїхала на Волинь та пройшла шляхом відвідувачки Центру. Нововолинський Центр життєстійкості – перший такий простір у Волинській області.
Усе в ньому – від входу до кімнат та вбиральні – облаштовано за принципами безбар’єрності, щоб кожен мешканець і мешканка громади могли без перешкод та обмежень отримувати тут підтримку.
Оксана Жолнович спробувала себе у ролі отримувачки послуги і пройшла шляхом  людини, яка звертається по допомогу до фахівців Центру.  Перший етап для кожного відвідувача простору - первинна консультація з фахівцем.
Людина розповідає про свій запит, а спеціаліст направляє до потрібної служби у громаді, або запрошує на індивідувальні чи групові заняття у самому Центрі.
Групи підтримки для різних категорій людей - це основний вектор роботи Центру життєстійкості.
Адже саме завдяки спільній взаємодії - переконана Міністр - людина випрацьовує навичку життєстійкості, може знайти опору і здатна швидше включитися в життя, навіть після кризових ситуацій.  «Основою стійкості громади є її згуртованість.
Саме тому, робота Центрів життєстійкості зосереджена на формуванні осередків взаємопідтримки.
І найкращим інструментом для цього є групи підтримки за участю спеціалістів.
Групи підтримки для внутрішньо переміщених осіб, військових та їхніх сімей, для тих, хто втратив рідну людину, групи для мам з дітьми та багато інших.
Саме завдяки формуванню таких спільнот громада посилює свою спроможність.
Адже, коли нам важко - нас тут підтримають.
А коли ми сильні - ми зможемо підтримати інших», - поділилася Оксана Жолнович.  Ключову роль у процесі надання послуги відіграють спеціалісти Центру - психологи та фахівці соціальної роботи.
Саме тому, Мінсоцполітики пріоритетним напрямком взаємодії з надавачами послуги визначає їхню професіоналізацію через навчання і базові тренінги.  Надавач послуги життєстійкості у Нововолинську - благодійний фонд «Карітас Волинь».
Його очільник - о.
Володимир Кметь - розповів: «Зараз наша команда працює над тим, щоб відкрити Центри життєстійкості у Володимир-Волинській, Поромівській та Зимнівській громадах.
Дуже важливо, щоб ветерани, внутрішньо переміщені люди, сім’ї у складних життєвих обставинах і загалом жителі громад отримували якісну психологічну підтримку, ставали самозарадними». Центр життєстійкості у Нововолинській громаді працює з лютого 2024 року.
За цей час, сюди звернулося понад 2 тисячі людей.
Фахівці центру провели 955 індивідуальних консультацій та 1273 групові заняття.  Понад третина з них - для членів сімей військовослужбовців та для самих військових.
Ще третина - для внутрішньо переміщених осіб.
Решта - для усіх мешканців громади, які з тих чи інших причин потребували психологічної підтримки, чи консультацій з різних соціальних питань. Нагадаємо, Центри життєстійкості - це дружні безбар‘єрні простори, куди може звернутися кожен мешканець громади і отримати першу психологічну допомогу, скерування до потрібних служб та організацій, а також - можливість відвідувати групові заняття з психосоціальної підтримки.  Наразі проект є пілотним і реалізується в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров‘я Першої леді Олени Зеленської.
До участі в ньому долучилися вже 143 територіальні громади з усієї України.
У планах Міністерства соціальної політики - збільшити цю кількість до 200 громад.  

Додати коментар

Користувач:
email:





Traders watch and wait,
Candlesticks rise and fall fast,
Money generates.

- Fin.Org.UA

Новини

17:30 - Битва між московія та Україною в Чорному морі змушує Індію відмовлятися від соняшникової олії
17:00 - Компанія Трампа заробляє на китайських ШІ-моделях із чорних списків США – Reuters
16:44 - "Прапор Незалежності": Акордбанк підтримав проєкт, що повертає історію заради майбутнього
16:30 - Що показала вступна кампанія 2026 року і кого потребуватиме Україна у 2036 році?
16:30 - На місці книжкового ринку на Почайній планували ТРЦ. Що тепер там буде?
16:27 - Управління комплаєнс-ризиками охоплює основні обов’язки платника податків
16:26 - Трудові відносини: офіційне працевлаштування захищає права вагітних і працівників із дітьми
16:23 - Про максимальний розмір доходу для нарахування єдиного внеску у 2026 році
16:20 - Нацбанк показав курс долара та євро на 18 серпня
16:19 - Податкова знижка за витратами, понесеними за навчання
16:17 - Безбар’єрність – основа ефективної взаємодії податкової служби з платниками
15:50 - московіяни обстріляли відділення Приватбанку та вбили двох інкасаторів
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 18.08.2026
15:30 - "Колосальні збитки": Україна майже повністю зупинила експорт зерна з московії
15:15 - Незадеклароване майно на 78 мільйонів гривень: до суду перелдали справу депутата міськради
14:40 - Ворог атакував шахту ДТЕК на Дніпропетровщині: загинув працівник
14:36 - Міненерго готує шахти до передачі ФДМУ: що відомо
14:30 - Обмеження на продаж пального знову поширилися майже на всю Росію – ЗМІ
14:07 - Рішення Національного банку про визнання ділової репутації власника істотної участі в ТОВ "ФК "ФІНУНІВЕРСАЛ" небездоганною є правомірним
13:53 - Автоматизована система стягнення податкового боргу: цьогоріч понад 1 млрд грн вже повернуто до бюджету
13:35 - В Україні зростає кількість ювелірних компаній: хто заробляє найбільше
13:28 - До уваги платників екологічного податку!
13:27 - Якими документами ФОП може підтвердити витрати з оплати товарів, робіт, послуг (оренди) фізичній особі – продавцю (орендодавцю)?
13:26 - Чи можливо виправити помилку в надісланому Повідомленні про подання пояснень та копій документів щодо ПН/РК, реєстрацію яких зупинено?
13:25 - Платник податку на прибуток, для якого базовим звітним (податковим) періодом є календарний квартал, в ІІІ кв. п. р. втратив статус фінансової установи: яку ставку податку зазначати в декларації?
13:24 - У власника квартира загальною площею більше 300 кв. м та/або будинок більше 500 кв. м: чи застосовується пільга з податку на нерухоме майно?
13:23 - Чи подається Додаток Д1 до Розрахунку ЮО або Додаток ФІЗ-Д1 до Розрахунку ФОП/НПД, якщо платник єдиного внеску у звітному періоді не використовує найману працю?
13:21 - Яким чином малолітній особі (до 14 років) отримати документ, що засвідчує реєстрацію у ДРФО – платників податків у разі його втрати або зіпсування?
13:20 - Отримання гуманітарної допомоги: деякі особливості заповнення Звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації
13:18 - Податковий агент змінив місцезнаходження: куди подається Розрахунок ЮО та Розрахунок ФОП/НПД?


Більше новин