Україна отримала від партнерів спеціально обладнані автомобілі для паліативної допомоги

01.03.2024 17:09 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Європейський Союз (ЄС) та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України розподілили шість спеціалізованих автомобілів серед медичних закладів, з якими укладено договори про надання паліативної допомоги. Ініціатива має на меті полегшити доступ до паліативної допомоги пацієнтам та їхнім родинам, особливо у віддалених районах, забезпечивши їх комфортним та безпечним транспортуванням до медичних закладів.  Автівки дозволять мультидисциплінарним командам надавати паліативну допомогу та підтримку пацієнтам та їхнім родинам, забезпечуючи комфорт та гідність.
Машини обладнані підіймачами для пацієнтів з інвалідністю, а також інвалідними візками та іншим допоміжним обладнанням.  Заступник Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку Марія Карчевич, висловила вдячність міжнародним партнерам за надійну підтримку: «Ця ініціатива є значним кроком у розвитку сфери охорони здоров’я України, зокрема у частині паліативної допомоги.
Автомобілі дозволять нам надавати більш доступну, своєчасну та якісну допомогу пацієнтам, які перебувають у складних життєвих обставинах.
Ми дякуємо ЄС та ПРООН за допомогу у реалізації важливих проєктів, що безпосередньо впливають на здоров’я та добробут українського народу». Керівник відділу співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефан Шльойнінг підкреслив важливість спільних зусиль та послідовної підтримки України з боку ЄС.  «Перед обличчям викликів Європейський Союз розпочав комплексну відповідь, щоб забезпечити доступ населенню України до основних послуг, включаючи охорону здоров’я.
Надання автомобілів паліативної допомоги є кроком вперед у нашому глобальному зобов’язанні щодо підвищення доступності та якості охорони здоров’я для вразливих верств населення, особливо на територіях, що постраждали від війни», - зазначив він. Постійний представник UNDP в Україні Яко Сілльє наголосив на гострій потребі в покращенні охорони здоров’я – фундаментального права людини, особливо під час війни, що триває в Україні: «Сьогодні, завдяки підтримці Європейського Союзу та у співпраці з урядом України, UNDP пишається тим, що може зробити свій внесок у зміцнення соціальної інфраструктури України.
Ця ініціатива є лише частиною наших ширших зусиль по всій Україні, що демонструє відданість UNDP забезпеченню рівного доступу до медичних послуг для всіх та покращенню життя тих, хто їх потребує». Автомобілі паліативної допомоги були закуплені та обладнані UNDP в Україні у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в рамках проекту «EU4Recovery – розширення прав і можливостей громад в Україні» (EU4Recovery).  Автомобілі передані шістьом громадам: Ніжин, Чернігівська область; Конотоп та Ромни, Сумська область; Кам’янське, Дніпропетровська область; Миргород, Полтавська область;  Нова Водолага, Харківська область.

Додати коментар

Користувач:
email:





AID, OECD
Development and cooperation
Investing in growth

- Fin.Org.UA

Новини

21:00 - Новини 8 січня: знеструмлений південь, хуртовина на дорогах
20:45 - Веревський купує 9 агропідприємств "Агро-Регіону" ексміністра економіки
20:35 - Світове економічне зростання впаде до 2,7% у 2026 році – ООН
20:15 - У Нікополі відновили теплопостачання після російського обстрілу
20:05 - Пришвидшення: НБУ пояснив, навіщо купив машину для знищення монет за 12 мільйонів
19:57 - московіяни атакували порт на Одещині
19:30 - Кабмін погодив призначення експосолки Німеччини на посаду бізнес-омбудсмена
19:23 - Засідання Комісії
19:15 - Ірак націоналізує операції на нафтовому родовищі "Лукойлу"
18:50 - В Украні зменшились внутрішні перепродажі вживаних авто: які моделі обирають
18:46 - Знайшлися 911 МВт: Свириденко розповіла про результати перегляду списку критичних об'єктів
18:40 - Китайський ШІ-стартап MiniMax Group залучив 619 мільйонів доларів під час IPO
18:10 - Через негоду 75 тисяч родин на Київщині залишились без світла
18:01 - Нові антирекорди гривні: офіційно євро вперше перетне позначку 50, долар – по 43
17:48 - На Дніпропетровщині заживили майже усю критичну інфраструктуру – Yasno
17:21 - 9 січня графіки відключення світла діятимуть усю добу
17:14 - Кабмін звільнив очільника Держгеонадр
17:10 - "Нова пошта" попередила про затримку доставок на заході країни через негоду
16:35 - Біля Туреччини БПЛА атакував танкер, який йшов до російського порту
16:30 - "Запоріжсталь" призупинив роботу через блекаут
16:30 - Які рішення потрібні прифронтовим регіонам
16:12 - Контролючи нафту Венесуели, Трамп хоче знизити ціни до 50 доларів за барель – WSJ
15:45 - Киян закликають подбати про безпеку та комфорт через похолодання та загрозу атак
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 09.01.2026
15:20 - Мінцифри повідомило про ситуацію зі зв'язком на Дніпропетровщині після атаки московія
15:12 - Попри санкції ЄС: московія знову купила авіаційні шини Michelin — The Guardian
15:11 - Звіт про надходження запитів на публічну інформацію за грудень 2025 р.
15:08 - Запрошення до виcловлення зацікавленості (консультаційні послуги – відбір індивідуального консультанта) «КОНСУЛЬТАНТ ІЗ ЗАКУПІВЕЛЬ»
15:00 - 25 українських професіоналів повернулись з-за кордону і розпочали роботу в 9 міністерствах і офісах: стартував Create Ukraine 2.0
14:50 - На дорогах Волині та Рівненщини обмежили рух для вантажівок через снігопади


Більше новин