Єврокомісія остаточно розблокувала для Польщі 137 мільярдів євро з фондів ЄС

29.02.2024 18:00 | Економічна правда

Єврокомісія остаточно розблокувала для Польщі доступ до 137 млрд євро з різних фондів Євросоюзу, які раніше Варшава не могла отримати через питання до судової системи і верховенства права.
Про це повідомила пресслужба Єврокомісії, пише "Європейська правда".
Єврокомісія ухвалила два акти, що дозволять Польщі отримати доступ до цих коштів.
Зокрема, Єврокомісія дійшла висновку, що Варшава на достатньому рівні виконала дві вимоги для отримання коштів з Фонду відновлення та стійкості: щодо незалежності судової системи, у частині, що стосувалася дисциплінарної відповідальності суддів, а також щодо використання ІТ-інструменту Arachne для контролю та аудиту, який вважається запобіжником від зловживань.
За підсумками цієї оцінки Єврокомісії, коли її затвердять країни-члени, Польща у наступні тижні зможе отримати перші 6,3 млрд євро із загалом 59,8 млрд доступних коштів.
Окрім того, Єврокомісія визначила, що Польща на цьому етапі виконала вимоги для отримання коштів із бюджету ЄС на 2022-27 роки за програмами для "політики згуртованості", рибного господарства і внутрішніх справ.
Це загалом до 76,5 млрд євро.
"Єврокомісія вітає зобов"язання уряду Польщі звернути увагу на давні занепокоєння щодо верховенства права, у ширшому обсязі, ніж ті, що стосуються дисциплінарного режиму для суддів, відповідно до рекомендацій Єврокомісії.
Під час Ради ЄС із загальних питань 20 лютого польська влада презентувала амбітний план дій щодо верховенства права у Польщі для реагування на проблеми, на які звернула увагу Єврокомісія у процедурі за ст.
7(1)", - зазначили у комюніке.
Якщо із дотриманням умов у майбутньому знову виникнуть проблеми, подальші перерахування коштів можуть знову призупинити.
Нагадаємо, ці рішення щодо розблокування коштів для Польщі анонсували минулого тижня під час візиту президентки Єврокомісії до Варшави.
Європейська правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Inflation, deflation,
Interest rates and fiscal policy,
The world of finance.

- Fin.Org.UA

Новини

14:21 - Квартири та мільйони: суд залишив без руху позов дружини Чернишова про поділ майна
13:52 - Шаг замість копійки: Нацбанк розповів, скільки монет замінить
13:50 - московія обстріляла 5 важливих енергооб'єктів на Чернігівщині: десятки тисяч людей без світла
13:36 - Київський "Гулівер" повідомив, коли знову запрацює
13:26 - АМКУ розпочав розгляд справи про набуття контролю "МХП" над "Агроль Плюс"
13:10 - Українські компанії встановили рекорд щодо кількості невиплачених зарплат
13:03 - Космічний сектор очікує зростання після рекордного 2025 року
12:55 - Тютюновий бізнес: за рік продавців оштрафували на 220,5 мільйона гривень
12:45 - Ціни на нафту знизились через спадання напруженості в Ірані
12:19 - Які способи подачі податкової декларації про майновий стан і доходи?
12:17 - Транспортний податок: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини від юридичних осіб надійшло майже 9,1 млн гривень
12:17 - Стягнення підсанкційних активів: Мін’юст розповів, які справи виграв у 2025 році
12:16 - Про сучасні інструменти управління комплаєнс-ризиками
12:14 - Понад 270,5 млн грн екологічного податку спрямували платники Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету
12:12 - Платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету понад 5,1 млрд грн рентної плати
12:11 - Оновлені формати Витягу про стан розрахунків: що змінилося для платників
12:08 - Майже 599,0 млн грн – надходження від платників акцизного податку до місцевих бюджетів Дніпропетровщини за операціями з роздрібної торгівлі алкогольними напоями
12:07 - Інформація про свої особові рахунки доступна платникам в Електронному кабінеті
12:01 - За яким кодом бюджетної класифікації сплачується ПДФО самозайнятою особою, яка отримала виплати пов’язані з тимчасовою втратою працездатності від ПФУ?
11:59 - До місцевих бюджетів Дніпропетровщини у минулому році юридичні особи – платники збору за місця для паркування транспортних засобів сплатили понад 41,1 млн гривень
11:46 - Деклараційна кампанія – 2026: декларування іноземних доходів
11:40 - Через обстріл московія є знеструмлення у п'яти областях України
11:38 - Мінрозвитку анонсувало зміни у сфері автотранспорту
11:32 - Інтерв’ю Андрія Пишного для інформагентства «Укрінформ» про повернення питомо української назви роздрібної монети – шаг
11:22 - ВАКС розглядає арешт майна Тимошенко
11:02 - московіяни розконсервовують 30-річні літаки через дефіцит у авіації
10:35 - Армія московія значно пошкодила енергооб'єкт ДТЕК в Одесі
10:12 - Наказ Мінекономіки від 29.12.2025 № 4198 “Про внесення змін у додаток 1 до наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 23.01.2014 № 63
10:05 - московія атакувала Запоріжжя: можуть бути перебої з водою та електрикою
09:50 - В Україні вдвічі за рік зріс попит на китайські авто: найпопулярніші моделі


Більше новин