Для розвитку нових «зелених» потужностей: Уряд схвалив постанову «Про запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ»

27.02.2024 14:20 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Кабінет Міністрів України підтримав постанову «Про запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ».
Документ розроблено командою Міненерго спільно з НКРЕКП.
Його реалізація сприятиме залученню іноземних інвестицій у будівництво нових «зелених» потужностей навіть в умовах війни. «Незважаючи на колосальні пошкодження та втрату потужностей, яких зазнала «зелена» енергетика з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, за 2022 - 2023 роки в Україні було побудовано понад 650 додаткових МВт потужностей ВДЕ.
Запровадження гарантій походження електроенергії, виробленої з ВДЕ, - це ще один крок до розбудови «зеленої» енергетики в Україні», - зазначив Міністр енергетики Герман Галущенко. Постановою передбачено: затвердження Порядку видачі, обігу та погашення гарантій походження електричної енергії, виробленої з відновлюваних джерел, а також затвердження Порядку визначення екологічної цінності цієї електроенергії.
Також буде створено реєстр гарантій походження, який адмініструватиме НКРЕКП.
Гарантії формуватимуться в електронному вигляді в МВт*год відповідно до наданих адміністратором комерційного обліку обсягів відпуску електричної енергії з ВДЕ. Гарантії походження на відпущену «зелену» електроенергію тими виробниками з ВДЕ, яким надається державна підтримка (у вигляді «зеленого» тарифу або майбутніх аукціонів), будуть належати Державному підприємству «Гарантований покупець». Впровадження гарантій походження електроенергії суттєво збільшить експортний потенціал енергосектору України, адже споживачі електричної енергії матимуть можливість підтвердити її походження з ВДЕ та екологічну цінність (обсяг викидів СО2, яких вдалось уникнути).
Також це дозволить промисловим підприємствам довести, що їхні товари були вироблені з чистої енергії та відповідно підвищити конкурентоспроможність українських товарів на європейському ринку. Ухвалена ініціатива відповідає цілям Енергетичної стратегії, яка передбачає суттєве збільшення виробництва електроенергії з ВДЕ.

Додати коментар

Користувач:
email:





У бізнесі йдеться
Не про гроші, а про людей
Так що тримайтеся!

- Fin.Org.UA

Новини

13:31 - Декларування інвестиційного прибутку (при купівлі-продажу акцій іноземної компанії): підтвердження отриманих доходів та понесених витрат
13:29 - Платникам екологічного податку про деякі особливості заповнення звітності
13:19 - Операції з ввезення товарів у митному режимі імпорту: деякі особливості заповнення таблиці 2 додатка 4 (Д4) декларації з ПДВ
13:18 - Роботодавцем надана цільова матеріальна допомога працівнику на лікування: за якою ознакою доходу у додатку 4ДФ до Розрахунку відображати?
13:17 - Особливості заповнення деяких полів заголовної частини додатка КІК до податкової декларації про майновий стан і доходи
13:14 - До уваги платників ПДВ!
13:13 - Леся Карнаух: У квітні до загального фонду державного бюджету надійшло 93,9 млрд грн податків та зборів
13:13 - Щодо отримання інформації про стан розрахунків платника за податками, зборами, платежами та єдиним внеском
13:11 - Роздрібна торгівля з реалізації підакцизних товарів здійснюється в декількох пунктах продажу: подання декларації з акцизного податку
13:10 - Про особливості оподаткування інститутів спільного інвестування (ІСІ) та суб’єктів недержавного пенсійного забезпечення
13:09 - До уваги резидентів Дія Сіті!
13:08 - Єдиний рахунок: повідомлення про використання/відмову від використання подається через Електронний кабінет
13:07 - Майже 58,2 млрд грн – внесок платників Дніпропетровщини у економічну стійкість держави
12:55 - Комунікація з платниками: податківці Дніпропетровщини роз’яснили бізнесу ключові правила розрахункових операцій
12:51 - Philip Morris в Україні отримала нового керівника
12:40 - Розкрадання гуманітарки: поліція викрила тіньову схему на 44 мільйона гривень
12:30 - Як книгарні тримаються під час війни
12:28 - Плануєте використовувати податкові документи за кордоном? Нагадуємо правила проставлення апостиля
12:26 - Фішингові листи нібито від імені ДПС: зафіксовано нову хвилю фейкової розсилки
12:23 - Леся Карнаух: У квітні до загального фонду державного бюджету надійшло 93,9 млрд грн податків та зборів
12:20 - Україна збільшила експорт яєць попри зниження виробництва
12:10 - Два мільйона гривень на житлі у Ірпені: правоохоронці викрили шахрая
12:06 - ОАЕ вийшли з групи арабських експортерів нафти OAPEC
11:42 - З початку року садівники та виноградарі отримали гранти на 71 мільйон гривень
11:35 - Уряд змінив механізм співфінансування захисту критичної інфраструктури окремих регіонів
11:24 - Польська група купує лідера страхового ринку України
11:12 - Через паливну кризу у Британії авіакомпаніям дозволять об'єднувати рейси
10:42 - У 6 регіонах України змінилися лідери найбільших роботодавців
10:30 - Споживання електроенергії в Україні різко знизилось, в кількох областях є знеструмлення через атаки московія
10:01 - Ціни на нафту відреагували на заяви Трампа про допомогу суднам в Ормузькій протоці


Більше новин