Бундесбанк витратив понад 20 мільярдів євро на покриття збитків

23.02.2024 20:52 | Економічна правда

Німецький центральний банк витратив усі 19,2 млрд євро резервів, які він створив для покриття фінансових ризиків, а також більшу частину своїх резервів у розмірі 3,1 млрд євро, щоб покрити величезні збитки, яких він зазнав минулого року через вищі процентні витрати.
Про це повідомляє Financial Times.
Бундесбанк попередив, що очікує ще одного "значного" збитку цього року, який перевищить 700 млн євро залишкових резервів, оскільки в 23 лютого він повідомив, що зазнав би 21,6 млрд євро збитків, якби не використав кошти, зарезервовані для покриття фінансових ризиків.
Різке погіршення результатів діяльності німецького центробанку є прикрим для однієї з найавторитетніших установ країни, особливо з огляду на те, що воно погіршилося через масштабну програму викупу облігацій Європейським центральним банком, проти якої виступали представники Бундесбанку.
Збитки виникають через розбіжність між різко вищими відсотковими ставками, які Бундесбанк платить комерційним банкам за їхніми депозитами, і доходами від його величезного портфеля державних облігацій, багато з яких протягом багатьох років мають низькі або навіть від"ємні ставки.
Минулого року німецька аудиторська служба заявила, що Бундесбанку може знадобитися державна допомога для покриття його збитків.
Але президент центрального банку Йоахім Нагель заявив, що банк планує перенести будь-які збитки на майбутні періоди, щоб компенсувати їх за рахунок майбутніх прибутків, як він робив востаннє у 1970-х роках, коли зазнав збитків.
"Баланс Бундесбанку міцний", - сказав він.
У Morgan Stanley підрахували, що ЄЦБ і національні центральні банки єврозони зазнають сукупних збитків у розмірі 62,2 млрд.
євро цього року, порівняно з 56,6 млрд.
євро минулого року.
Додається, що погіршення фінансових показників Бундесбанку також вдарить по німецькому бюджету, оскільки центральний банк припинив виплачувати дивіденди уряду минулого року, позбавивши Берлін потоку доходів у розмірі 22 млрд євро за останнє десятиліття.
Нагадаємо:
Розрив експорту й імпорту з Німеччини з Китаєм скоротився до 58,4 млрд євро, порівняно з максимальним показником у 86 млрд євро у 2022 році.

Додати коментар

Користувач:
email:





Volatility reigns,
Emotions run high,
The market is alive.

- Fin.Org.UA

Новини

12:22 - Дніпропетровщина: понад 115,8 млрд грн податків, зборів та платежів і більш ніж 46,1 млрд грн єдиного внеску сплатили платники протягом 2025 року
12:20 - Деклараційна кампанія - 2026: Термін подання податкової декларації про майновий стан і доходи
12:18 - Деклараційна кампанія - 2026: Способи подання податкової декларації про майновий стан і доходи
12:15 - В Електронному кабінеті суб’єкт господарювання може переглянути інформацію щодо повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності
11:34 - Український ринок електрокарів у грудні зріс у 8,6 раза: популярні моделі 2025 року
11:20 - В Україні викрили масштабну схему крадіжки газу: нарахували штрафів на десятки мільйонів
11:14 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
10:51 - Київ поступово переходить від аварійних обмежень світла до графіків відключень
10:45 - Банки України показали актуальний курс валют на 12 січня
10:15 - московія вдарила по енергетиці Одещини, пошкодження значні
10:12 - Хто є платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
10:11 - Про повернення або врахування в рахунок сплати наступних платежів надміру сплаченого військового збору
10:09 - До якого контролюючого органу мають право звернутися фізичні особи(громадяни) для звірки даних щодо плати за землю?
10:07 - Доступ до публічної інформації: яким чином можна отримати копії правоустановчих документів органу ДПС?
10:06 - В Електронному кабінеті суб’єкт господарювання може переглянути інформацію щодо повідомлення про необхідність внесення чергового платежу за ліцензію на право провадження відповідного виду господарської діяльності
10:05 - Ворог атакує критичну інфраструктуру Житомирщини другу добу поспіль – ОВА
10:04 - Чи можуть контролюючі органи надавати третім особам інформацію стосовно суб’єкта господарювання та фізичної особи (у т. ч. як «публічну інформацію»)?
10:03 - Е-повідомлення про помилкову сплату платежів
10:01 - Діють нові довідники пільг
09:54 - Дніпропетровщина: понад 115,8 млрд грн податків, зборів та платежів і більш ніж 46,1 млрд грн єдиного внеску сплатили платники протягом 2025 року
09:53 - Податок на нерухоме майно: фізичні особи спрямували до місцевих бюджетів Дніпропетровщини майже 443,8 млн гривень
09:52 - ФОПи – платники збору за місця для паркування транспортних засобів поповнили місцеві бюджети Дніпропетровщини на понад 7,3 млн гривень
09:50 - Платники Дніпропетровщини поповнили загальний фонд держбюджету податком на прибуток підприємств на понад 6,0 млрд гривень
09:48 - Офіційні розрахунки у 2025 році зросли майже на третину: загалом сформовано 10,4 трильйона чеків
09:45 - Великі платники податків можуть заздалегідь узгодити ціноутворення у контрольованих операціях
09:45 - Нафта відреагувала на ризики постачання з Ірану та відновлення з Венесуели
09:38 - Ресурс для пенсій та соцвиплат: надходження ЄСВ у 2025 році зросли на 20,8 %
09:16 - московія вдарила по енергооб'єкту на Чернігівщині: низка населених пунктів знеструмлена
09:00 - Регіони московія охопила фінансова криза: у розвідці розповіли, де найбільші проблеми
08:30 - Як автономність підвищує стійкість енергосистеми


Більше новин