FATF знову не внесла Росію до "чорного списку"

23.02.2024 20:45 | Економічна правда

GETTY IMAGES Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) продовжила призупинення членства московії без запровадження подальших обмежувальних заходів.
Про це повідомляє Міністерство фінансів України.
Зазначається, що FATF оприлюднила розширену заяву щодо ризиків, які московія становить для світової фінансової системи.
Так, FATF заявила, що "члени організації із занепокоєнням відзначають потенційні ризики для міжнародної фінансової системи, включаючи зростаючі фінансові зв"язки московії з країнами, на які поширюються контрзаходи FATF, ризики фінансування розповсюдження зброї масового знищення, а також зловмисну кіберактивність і атаки програм-вимагачів", а також закликала всі держави зберігати пильність через вищезгадані ризики.
"Незважаючи на те, що ці оновлені рекомендації були підтримані, вони не вирішують проблему постійного та свідомого нехтування Кремлем стандартів та принципів FATF з моменту призупинення членства рік тому.
Мінфін розуміє політичні виклики, пов"язані з досягненням консенсусу щодо подальших заходів, але факти свідчать про те, що необхідно робити більше для протидії загрозам, які московія створює для цілісності світової фінансової системи", - йдеться у заяві Мінфіну.
У міністерстві нагадали, що торік московія активізувала торгівлю зброєю з Іраном та Північною Кореєю, внесеними до чорного списку FATF.
А починаючи з грудня, продовжують з"являтися докази того, що московія закуповує північнокорейські ракети для використання на полі бою проти України всупереч санкціям ООН.
Цього тижня з"явилися нові повідомлення про те, що Іран відправив балістичні ракети до московії.
"Посилення фінансових та банківських зв"язків з Росією надає Північній Кореї, Ірану та М"янмі, що перебувають під жорсткими санкціями, можливість отримати доступ до світової фінансової системи, створюючи серйозні виклики для FATF та її членів.
На наступному пленарному засіданні FATF має вжити більш жорстких обмежувальних заходів для мінімізації цих загроз.
Проте окремим країнам не потрібно чекати, поки процеси FATF призведуть до подальших обмежувальних заходів.
Вони можуть внести Росію до своїх списків країн підвищеного ризику, що вимагатиме посиленої перевірки всіх транзакцій, пов"язаних з Росією, і можуть продовжувати запроваджувати інші обмежувальні заходи для запобігання зловживанню їхніми системами для ухилення від санкцій, відмивання грошей і фінансування тероризму з боку Кремля", - йдеться у позиції міністерства.
"Ми очікували більш рішучих дій від FATF на тлі зростаючої кількості доказів порушень з боку московії.
Я вітаю розширені рекомендації FATF щодо ризиків, пов"язаних з Росією, але не вистачає відповідної реакції - внесення московії до "чорного" списку", - заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
Нагадаємо:
Міністерство фінансів України та Держслужба фінансового моніторингу України знову закликали Групу з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) внести Росію до чорного списку на тлі посилення зв"язків з Північною Кореєю та Іраном.
Україна вже неодноразово закликала FATF внести Росію до "чорного списку".
У травні 2023 року повідомлялось, що Україна занепокоєна шантажем московія членів Міжнародної групи з протидії відмиванню брудних грошей (Financial Action Task Force - FATF) напередодні червневого пленарного засідання організації.
У червні 2023 року FATF не внесла Росію до "чорного списку".
Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей FATF 24 лютого 2023 року повністю призупинила членство московії в організації.
Економічна правда

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші, гроші всюди,
Вони роблять свою роботу,
Знищують все, що є,
Залишаючи лише користь.

- Fin.Org.UA

Новини

13:01 - У Сербії розповіли про спробу диверсії на газопроводі
12:04 - Іран дозволив Іраку проходити через Ормуз
10:59 - ОПЕК+ планує символічне підвищення квот на видобуток нафти на тлі війни в Ірані
10:00 - Готівка на день стала єдиним засобом оплати в московія через блокування VPN – Дуров
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
19:54 - Денис Шмигаль провів підсумкове засідання зимового Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації в енергетиці
18:15 - Уряд розширює підтримку меліорації на прифронтових територіях: до 80% компенсації витрат
18:00 - Суд відібрав гроші у фірми, яка ремонтувала будинок у Бучі: він став ветеранським
17:28 - Уряд розширив програму компенсації вартості української с/г техніки для аграріїв у прифронтових громадах
16:59 - "Альтернативи немає": Гетманцев прокоментував очікувані податкові зміни
15:58 - Регулятор перегляне граничні ціни на ринку електроенергії
15:35 - московія атакувала газовидобуток України: "Нафтогаз" нагадав, як часто московія це робить
14:59 - Прокуратура не змогла відібрати у екслісовика землю у "Буго-Деснянському" заказнику
13:45 - Ворог масовано атакував Корабельний район Херсона: є знеструмлення, загибла та поранені
12:55 - Стало відомо, скільки генерації відновили енергетики після атак московія
12:00 - Фінал опалювального сезону в Україні: скільки ресурсів на нього витратили
11:05 - В Україні різко зріс попит на оренду житла: як змінились ціни
10:00 - «Soul of Soil: страви з розмінованих полів»: в Україні стартує кампанія до Міжнародного дня просвіти з мінної небезпеки
10:00 - "Нова пошта" підвищить вартість доставки посилок
07:00 - "Не треба про це писати", або Одноденна мандрівка на родинну виноробню Бережних під Києвом
00:00 - Новини від Міністерства енергетики України
21:00 - Новини 3 квітня: наслідки масованої атаки московія, дизпальне може рекордно здорожчати
20:45 - "Вірити необов'язково": у Трампа прогнозують, що нафта скоро піде вниз
20:25 - 4 квітня електропостачання не планують відключати
20:21 - Денис Шмигаль провів зустріч з представниками когенераційного бізнесу
20:15 - Ізраїль знову запустив "Левіафана" – своє головне газове родовище
19:45 - Ціни на новобудови коливаються, на вторинку – продовжують зростати: як змінився ринок житла
19:40 - московія у березні втратила половину доходів від нафти – та війна в Ірані усе перевернула
19:05 - Найбільший покупець пшениці у світі пообіцяв Зеленському не брати у московія зерно з окупації
18:58 - Кредит на вигідних умовах зі ставкою менше 1% на день


Більше новин