Для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки: Україна поглиблює співпрацю з Агентством з ядерної енергії (NEA)

23.02.2024 17:25 | Міністерство енергетики України

Для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки: Україна поглиблює співпрацю з Агентством з ядерної енергії (NEA) ludmila.petrovska 23 лютого 2024, 17:25 Міненерго продовжує активну співпрацю з Агентством з ядерної енергії.
На виконання попередніх домовленостей під час перемовин у Парижі міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з генеральним директором Агентства з ядерної енергії (NEA) Вільямом Магвудом. 
До зустрічі також долучилися керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та в.
о.
голови Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков. 
«Ми дякуємо NEA за співпрацю з Україною.
Особливо важливою є програма для українських фахівців, яка надає можливість долучитися до спільної роботи з експертами агентства для обміну досвідом та розширення співпраці у сфері ядерних технологій, безпеки і регулювання.
Низка фахівців уже скористалися нею.
І ми зацікавлені у розширенні та поглибленні такої співпраці», - зазначив Герман Галущенко.
Сторони обговорили розвиток співробітництва для зміцнення інституційної спроможності національного регулятора ядерної енергетики України (ДІЯР). 
Також ішлося про розвиток ядерної енергетики в Україні, а саме важливість будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС.
Окрему увагу було приділено ситуації на окупованій росіянами Запорізькій АЕС.
Міністр поінформував гендиректора NEA про ризики, пов’язані із недопуском українського кваліфікованого персоналу до роботи на станції, а також завершенням строків експлуатації ядерного палива, завантаженого в реактори ЗАЕС.
Очільник Міненерго наголосив, що окупація росіянами найбільшої в Європі атомної станції не повинна сприйматися цивілізованим світом як даність.
Натомість необхідно працювати над якнайшвидшим звільненням об’єкта і передачею його Україні, аби уникнути ризиків ядерного інциденту, наслідки якого може відчути не тільки Україна, але і низка інших європейських країн. 
Герман Галущенко підкреслив, що ядерна і радіаційна безпека – це важлива складова Формули миру Президента Володимира Зеленського, і залучення до роботи над її реалізацією максимальної кількості країн відповідає глобальним безпековим цілям.
Новини Новини Міністерства Ядерна енергетика Міжнародна діяльність Енергетична безпека

Додати коментар

Користувач:
email:





Гроші течуть рікою,
На фінансовому ринку,
Інвестуй розумно.

- Fin.Org.UA

Новини

20:00 - Новини 6 серпня: московія нищить бізнес
19:39 - Кабмін зобов’язав податкову передати Міноборони дані чоловіків 18-60 років
19:16 - Єврокомісія попередила Румунію через наміри відкласти відмову від вугільних ТЕС
18:50 - Привласнення мільярдів Приватбанку: справу Коломойського скерували до суду
18:33 - Мегазавод з виробництва чипів у Техасі обійдеться SpaceX у 16,8 мільярдів доларів
18:23 - Електроенергія розподілятиметься за новим принципом – Шмигаль
18:05 - Суд забов’язав "Укррічфлот" Григоришина сплатити великий борг за електроенерію
18:04 - московіяни знищили склади із продукцією двох тютюнових гігантів: чи буде дефіцит
17:57 - Унормовано питання функціонування трекінг-сервісу платіжних операцій СЕП
17:30 - московія налагоджує виробництво акумуляторів для FPV-дронів: хто допомагає
16:50 - Ворог знищив 400 тисяч квадратних метрів складських приміщень за місяць – Forbes Ukraine
16:35 - Більша частина Львова знеструмлена через аварію
16:28 - Засідання Комісії
16:27 - За сім місяців товарообіг України склав 82,2 мільярда доларів
15:53 - 10 мільйонів гривень на масштабування ветеранського та дружнього до ветеранів бізнесу
15:43 - Тепер таксі можна замовляти через ШІ – Bolt
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 07.08.2026
15:18 - До уваги платників рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України!
15:12 - Який розмір орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?
15:10 - Чи переноситься граничний строк сплати авансового внеску з військового збору для ФОП – платників єдиного податку (І, ІІ та ІV групи), якщо останній день строку сплати припадає на вихідний?
15:08 - Уповноважена особа може подати за фізичну особу заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування
15:07 - Путін змусив Центральний банк знизити базову ставку – Bloomberg
15:05 - Фізична особа отримала товар від юридичної особи зі знижкою звичайної ціни: що з оподаткуванням доходу?
15:04 - Порядок заповнення табличної частини РК, що складається продавцем у випадках повернення ним суми авансу/повернення йому товарів
15:01 - До уваги платників внеску на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю!
14:56 - Чи оприлюднюється у період дії воєнного стану на вебпорталі ДПС інформація щодо платників податків, у яких є податковий борг?
14:55 - Договір про надання бухгалтерських послуг (аутсорсинг) з аудиторською фірмою: чи має право працівник фірми підписувати в електронному вигляді податкову звітність суб’єкта господарювання?
14:54 - До уваги платників екологічного податку!
14:53 - ФОП на загальній системі оподаткування отримав суми неустойки (штрафів, пені), відшкодування матеріальної або немайнової (моральної) шкоди (в т.ч. за рішенням суду) за невиконання договорів: чи є дохід?
14:51 - Чи потрібно ФОП повторно подавати Заяву за ф. № 20-ОПП у разі зміни прізвища?


Більше новин