Уряд затвердив розподіл 6,2 млрд грн додаткової дотації для місцевих бюджетів

23.02.2024 17:11 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Сьогодні, 23 лютого, Уряд затвердив перший з двох етапів розподілу додаткових дотацій з державного бюджету.
Ці кошти, у розмірі 6,2 мільярда гривень, будуть спрямовані місцевим бюджетам.  Вони підуть на підтримку органів місцевого самоврядування в деокупованих, тимчасово окупованих та інших регіонах України, постраждалих від російської агресії.
Зокрема, на виплату заробітних плат працівників бюджетної та комунальної сфер місцевих громад. Кошти розподілено між 6 обласними бюджетами та 430 бюджетами територіальних громад за механізмом, встановленим рішенням Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1477. Понад 3,9 мільярда гривень виділяється місцевим бюджетам (крім бюджету міста Києва) за умови, що їхні території знаходяться у переліку деокупованих або тих, де велися бойові дії.
Враховуються фактичні надходження в 2023 році земельного податку, податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, та єдиного податку, порівняно з 2021 роком. Понад 1,8 мільярда гривень отримають місцеві бюджети (за винятком тих, що на тимчасово окупованих територіях рф), для яких держбюджетом передбачена додаткова дотація, скоригована на зростання мінімальної зарплати. Понад 458 мільйонів гривень спрямовується до місцевих бюджетів (окрім бюджету міста Києва), які у 2023 році не отримали податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з виплат військовослужбовцям, але у яких відбулось зменшення надходжень до бюджету.
Враховуватимуться фактичні надходження ПДФО у 2023 році порівняно з 2021 роком. В цілому у 2024 році Уряд планує збільшити підтримку місцевих громад шляхом додаткових дотацій на 33,4 млрд грн.
Загальна сума, що вже була перерозподілена на користь громад, складає 19,3 мільярда гривень.
Це включає 13,1 мільярда гривень, затверджених  у державному бюджеті на цей рік, а також 6,2 мільярда гривень, перерозподілених сьогодні.

Додати коментар

Користувач:
email:





The markets are fickle,
Responding to news and trends,
Investors hold on tight.

- Fin.Org.UA

Новини

15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 05.01.2026
14:44 - ВІДДІЛ КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ УПРАВЛІННЯ ІНФОРМАЦІЙНОЇ ВЗАЄМОДІЇ ГУ ДПС У ДНІПРОПЕТРОВСЬКІЙ ОБЛАСТІ (ТЕРИТОРІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ - МІСТО ДНІПРО) ІНФОРМУЄ!
14:07 - ДБР ліквідувало канал постачання кокаїну: організував українець, який відсидів у США
13:16 - московіяни атакували магазин JYSK у Запоріжжі
13:00 - Що відбувається на ринку нових авто та як премія "Авто Лідер" визначає найкращих
12:45 - ДТЕК показала масштаби руйнувань енергооб’єктів на Одещині
12:25 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:23 - Коли необхідно подавати до контролюючих органів витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
12:22 - Зміна облікових даних: алгоритм дій фізичної особи – платника податків
12:21 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
12:20 - США у 2025 році активніше залучали державні інвестиції, ніж країни, що розвиваються
12:19 - Платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів майже 162 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску
12:17 - Інформація для платників єдиного внеску щодо уточнення категорій платників в розрізі символів звітності
12:16 - Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована
12:15 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:13 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
12:01 - Хто та в яких випадках подає податкову декларацію про майновий стан і доходи?
12:00 - Розпочалась деклараційна кампанія 2026
11:59 - Про сплату військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню
11:58 - Про розміри ставок єдиного податку з 01.01.2026 для ФОП – платників єдиного податку першої та другої груп
11:56 - Платники Дніпропетровщини спрямували до бюджетів усіх рівнів та державних цільових фондів майже 162 млрд грн податкових платежів та єдиного внеску
11:55 - Зміна облікових даних: алгоритм дій фізичної особи – платника податків
11:54 - Електронна акцизна марка: повноцінний запуск перенесено на 1 листопада 2026 року
11:52 - ДПС запровадила Е-аудит
11:51 - До уваги ФОП – платників єдиного податку першої – третьої груп!
11:48 - Вимога щодо обов’язкового використання платіжних терміналів для певних категорій торговців відтермінована
11:46 - «TAX Control» – це про спільну відповідальність
11:45 - 2026 рік для ФОП: нові розміри єдиного податку та військового збору
11:24 - Російські нафтові танкери після паузи знову прямують до Індії
11:15 - У 2025 році уряд залучив від продажу / обміну ОВДП на аукціонах понад 569 млрд грн, а загалом упродовж воєнного стану – майже 2 027 млрд грн


Більше новин