Для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки: Україна поглиблює співпрацю з Агентством з ядерної енергії (NEA)

23.02.2024 17:37 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Міненерго продовжує активну співпрацю з Агентством з ядерної енергії.
На виконання попередніх домовленостей під час перемовин у Парижі Міністр енергетики України Герман Галущенко провів онлайн-зустріч з генеральним директором Агентства з ядерної енергії (NEA) Вільямом Магвудом. До зустрічі також долучилися керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін та в.
о.
голови Державної інспекції ядерного регулювання України Олег Коріков. «Ми дякуємо NEA за співпрацю з Україною.
Особливо важливою є програма для українських фахівців, яка надає можливість долучитися до спільної роботи з експертами агентства для обміну досвідом та розширення співпраці у сфері ядерних технологій, безпеки і регулювання.
Низка фахівців уже скористалися нею.
І ми зацікавлені у розширенні та поглибленні такої співпраці», - зазначив Герман Галущенко. Сторони обговорили розвиток співробітництва для зміцнення інституційної спроможності національного регулятора ядерної енергетики України (ДІЯР). Також ішлося про розвиток ядерної енергетики в Україні, а саме важливість будівництва нових енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Окрему увагу було приділено ситуації на окупованій росіянами Запорізькій АЕС.
Міністр поінформував гендиректора NEA про ризики, пов’язані із недопуском українського кваліфікованого персоналу до роботи на станції, а також завершенням строків експлуатації ядерного палива, завантаженого в реактори ЗАЕС. Очільник Міненерго наголосив, що окупація росіянами найбільшої в Європі атомної станції не повинна сприйматися цивілізованим світом як даність.
Натомість необхідно працювати над якнайшвидшим звільненням об’єкта і передачею його Україні, аби уникнути ризиків ядерного інциденту, наслідки якого може відчути не тільки Україна, але і низка інших європейських країн. Герман Галущенко підкреслив, що ядерна і радіаційна безпека – це важлива складова Формули миру Президента Володимира Зеленського, і залучення до роботи над її реалізацією максимальної кількості країн відповідає глобальним безпековим цілям.

Додати коментар

Користувач:
email:





Pension and hedge funds
Sovereign wealth and individuals
Buyers of securities

- Fin.Org.UA

Новини

17:12 - Ощадбанк розповів, як зараз впливає "угорський кейс" на валютний ринок України
16:51 - Податок на надприбутки банків планують продовжити на 2027 рік – Гетманцев
16:30 - Якими мають бути санкції під час війни
16:18 - Ірландський завод російського мільярдера може постачати сировину для оборонних фірм московія
16:15 - Іран вперше дозволив китайському кораблю пройти через Ормузьку протоку за гроші
15:38 - ОККО викупило проєкт вітроелектростанції у ексголови Тернопільської райради
15:34 - "Дитяча надія": Київстар і dobro.ua передали медичне обладнання до лікарні в Дніпрі
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 25.03.2026
15:25 - Радник міністра оборони розповів, наскільки поїзди захищені засобами РЕБ
15:06 - "Нафтогаз" витратив понад $180 мільйонів на підтримку Сил Оборони
14:59 - Kernel виграв апеляцію у Люксембурзі щодо законності 216 мільйонів нових акцій
14:46 - Надходження від транспортного податку з дорогих автівок зросли – ДПС
14:45 - Майже 680 тисяч людей долучились до програми "УЗ-3000": куди найчастіше їздять українці
14:30 - Водогосподарські організації Держрибагентства прифронтових і посушливих регіонів отримали 40 генераторів і важку техніку
14:28 - Електронний кабінет – доступний сучасний сервіс комфортної комунікації з податковою службою
14:27 - Податковий борг (крім єдиного внеску) погашається іншою особою: в якому реквізиті платіжної інструкції вказується РНОКПП/ЄДРПОУ платника?
14:25 - Порядок накладення КЕП посадових осіб платника податків, кваліфікованої електронної печатки на податкову звітність
14:24 - Штрафні санкції та пеня нараховані за результатами перевірки податковими органами: зазначення коду виду сплати при заповненні реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції
14:23 - Оподаткування спадщини (подарунку), отриманих фізичною особою – резидентом від фізичної особи – нерезидента
14:22 - Щодо порушення умов перебування ФОПа – платника єдиного податку третьої групи (ставка 5 відс.) на спрощеній системі оподаткування у разі надання послуг за КВЕД, який відсутній у реєстрі платників ЄП
14:21 - Чи підлягає коригуванню граничний розмір МПЗ, встановлений ПКУ, на кількість місяців фактичного володіння/користування земельними ділянками?
14:20 - Щодо подання нової заяви про отримання ліцензії на право провадження відповідного виду господарської діяльності у разі припинення дії ліцензії за певних умов
14:18 - Як подається до контролюючого органу повідомлення про використання або про відмову від використання єдиного рахунку?
14:17 - Документальна перевірка ФОПа не проводилась (у т. ч. більше 5 років): чи необхідно зберігати первинні документи понад 1095 чи 1825 днів?
14:17 - Незаконний видобуток вугілля під виглядом георозвідки: фігуранти справи отримали підозри
14:16 - Сплачуйте податки правильно: пам’ятка для громадян
14:15 - Платники Дніпропетровщини спрямували до загального фонду держбюджету понад 115,2 млн грн рентної плати за видобування природного газу
14:14 - Дніпропетровщина: до місцевих бюджетів від юридичних осіб надійшло понад 6,5 млн грн збору за місця для паркування транспортних засобів
14:13 - Протягом двох місяців поточного року платники єдиного податку сплатили до місцевих бюджетів Дніпропетровщини понад 1,6 млрд гривень
14:11 - Безбар’єрність: надання кваліфікованих електронних довірчих послуг – забезпечення цифрової доступності


Більше новин