Пропонуємо іноземному бізнесу інвестувати в Україні у сектори з найбільшим потенціалом до зростання, - Надія Бігун

23.02.2024 10:51 | Fin.Org.UA за інформацією КМУ

Зміцнення торговельно-економічних відносин, посилення співпраці у відбудові України, інвестиції в розвиток ключових секторів, програми підтримки приватного сектору та інші питання обговорювали під час зустрічі заступника Міністра економіки України Надії Бігун з делегацією Латвійської Республіки на чолі з Державним секретарем Міністерства економіки Латвії Едмундсом Валантісом.
В зустрічі також взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява, керівник представництва Латвійського агентства інвестицій та розвитку в Україні Айнарс Межуліс.
  “Економіка України демонструє стійкість, адаптується до війни та відновлюється швидше, ніж передбачалося раніше.
За підсумками 2023 року зростання ВВП склало 5%.
Цього року ми прогнозуємо зростання на рівні 4,6%.
В пріоритеті Уряду на поточний рік - стимулювання розвитку і залучення інвестицій в ключові сектори: енергетику, транспортно-експортну логістику, агровиробництво, критичні матеріали, ІТ та цифровізацію, зелений перехід, переробну промисловість.
Саме вони мають найбільший потенціал до зростання, тож закликаємо іноземний бізнес інвестувати в Україну зараз, не очікуючи закінчення війни”, - зазначила Надія Бігун. За її словами, цього року Уряд передбачив в бюджеті понад 40 млрд грн на програми стимулювання малого й середнього бізнесу, особлива підтримка - для підприємств переробної галузі, які виготовляють продукцію з високою часткою доданої вартості.
Адже Україна прагне збільшити частку переробки в структурі ВВП з нинішніх 10% до 20-25%. Окрім того, в ході зустрічі обговорювалось питання розбудови страхової інфраструктури для страхування інвестицій від воєнних ризиків та підтримки іноземних інвесторів з великими інвестиціями.  Надія Бігун також подякувала латвійській стороні за підтримку України у боротьбі з агресором та участь у відбудові інфраструктури Чернігівської області, зруйнованої внаслідок війни.
Зокрема, Уряд Латвії у 2023 році спрямував 5 млн євро на відбудову об’єктів соціальної та критичної інфраструктури області і стільки ж заплановано витратити у поточному році.

Додати коментар

Користувач:
email:





Saving for the future is quite wise,
With money in the bank, you'll feel quite nice.
Don't spend all your cash in just one place,
Or your bank account will soon be a disgrace.

- Fin.Org.UA

Новини

11:25 - Чорноморськ лишився без світла та тепла після ворожої атаки
11:17 - У московії сотнями закриваються салони китайських автомобілів
10:55 - Банки України показали актуальний курс валют на 22 січня
10:29 - Міністр економіки сказав, скільки Україні не вистачає імпорту газу для проходження зими
10:07 - Трамп розглядає безмитну зону для України – Віткофф
10:00 - Переробна промисловість у 2025 році стала лідером за сумою сплачених податків 
09:43 - В Україні впали продажі нових бензинових авто: найпопулярніші моделі
09:31 - План-графік Міністерства економіки, довкілля та сільського господарства України щодо здійснення заходів з відстеження результативності власних регуляторних актів та актів Кабінету Міністрів України на 2026 рік
09:30 - Нафта відреагувала на те, як Трамп відступив від митних погроз через Гренландію
09:21 - НАКАЗ Мінекономіки від 15 січня 2026 року № 725 “Про внесення зміни до плану діяльності з підготовки проєктів регуляторних актів у сфері господарської діяльності на 2026 рік”
08:54 - На Дніпропетровщині застосували екстрені відключення
08:30 - Спадок минулого та шок війни
08:00 - Бізнес тримається на генераторах. Але ресурс перших та других не безкінечний
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 22.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
22:01 - Уряд затвердив Уряд затвердив Державну програму розвитку тваринництва до 2033 року
21:43 - 160 ремонтних бригад працюють над відновлення тепла та світла в столиці, – Денис Шмигаль
21:07 - Понад 3000 будинків Києва отримають тепло: Кличко назвав, які саме та строк
21:00 - Новини 21 січня: загинув ексголова "Укренерго" Брехт, продовження історії про Шурму
20:40 - Preply став українським "єдинорогом": компанію оцінили у $1,2 мільярда
20:24 - Японія відновила роботу найбільшої АЕС
19:55 - Фондові ринки відреагували на промову Трампа в Давосі
19:46 - Мінекономіки спростить оцінку впливу на довкілля на територіях бойових дій
19:30 - Україна та Швейцарія підписали Меморандум про запуск програми економічної стійкості на 2026-2030 роки
19:20 - 22 січня графіки відключення діятимуть цілодобово по всій Україні
19:05 - Виконання банками вимог законодавства з питань фінансового моніторингу не має обмежуватися формальними підходами, зокрема щодо виявлення ознак компаній-оболонок
19:00 - Регіони московія не витримують фінансового тиску – СЗРУ
18:40 - У Yasno прокоментували ситуацію у Києві: дуже складна
18:25 - Золото вперше перевищило $4800 на тлі "апетиту" Трампа щодо Гренландії
18:20 - "Укрзалізниця" розпочинає імпорт електроенергії


Більше новин