Національний банк України актуалізував валютні обмеження у сфері страхування

23.02.2024 10:20 | forinsurer.com ... все о страховании

В Україні діють нові вимоги щодо платоспроможності страховиків та формування резервівНаціональний банк України актуалізував валютні обмеження у сфері страхування. Зокрема, внесено зміни до окремих норм постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року №18 “Про роботу банківської системи в період запровадження воєнного стану”, які стосуються обмежень на валютні операції у сфері страхування.

Це зроблено з метою приведення їх у відповідність до Закону України від 18 листопада 2021 року № 1909-IX “Про страхування” (далі – Закон про страхування) та Закону України від 14 грудня 2021 року № 1953-IX “Про фінансові послуги та фінансові компанії” (далі – Закон про фінансові послуги), які введено в дію з 01 січня 2024 року.

Так, з 20 лютого 2024 року:

- внесено уточнення щодо нових класів страхування, нових вимог до капіталу платоспроможності та мінімального капіталу, установлених Положенням про встановлення вимог щодо забезпечення платоспроможності та інвестиційної діяльності страховика, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2023 року № 201. Також уточнено термінологію, що використовується в Законі про страхування;
- приведено у відповідність до вимог Закону про фінансові послуги та Положення про авторизацію надавачів фінансових послуг та умови здійснення ними діяльності з надання фінансових послуг, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2023 року № 199, вимоги щодо небездоганної ділової репутації для цілей перебування у Переліку страховиків.

Зазначені технічні зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 16 лютого 2024 року № 22 “Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 24 лютого 2022 року № 18”, що набирає чинності з 20 лютого 2024 року.

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





Біржові коти,
Мишачий бій в грошовім
Чишні від труду

- Fin.Org.UA

Новини

15:34 - Протягом якого періоду юридична особа має право подати уточнюючу податкову декларацію з плати за землю?
15:30 - Курси валют, встановлені НБУ на 23.03.2026
14:19 - Ринок нерухомості у прифронтових областях: як змінились ціни та попит на житло за рік
14:15 - FlixBus запустив нові міжнародні маршрути з Києва до Вроцлава і Франкфурта
14:12 - Ціни на пальне зросли: скільки коштує бензин та ДП
14:00 - Визначено порядок встановлення вимог та обмежень до діяльності банків у межах безвиїзного нагляду із застосуванням ризик-орієнтованого підходу
13:50 - У "Сільпо" підрахували, скільки коштуватиме великодній кошик
13:35 - Переобладнанням транспортного засобу: алгоритм розрахунку податкової знижки
13:35 - московія заробила понад 7 мільярдів євро за два тижні завдяки війні в Ірані – ЗМІ
13:34 - Де можна ознайомитись з інформацією щодо мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої?
13:33 - Фізична особа, яка провадить незалежну професійну діяльність, припиняє її: в який термін подається податкова декларація про майновий стан і доходи?
13:32 - Чи необхідно ФОП – платникам ЄП першої, другої груп та третьої групи, які не є платниками ПДВ (крім е-резидентів), зберігати первинні документи?
13:32 - Гетманцев відреагував на податковий законопроєкт від Мінфіну
13:31 - Чи може працівник ЮО підписати реєстраційну картку для отримання кваліфікованих ЕДП, додавши при цьому засвідчену копію наказу на призначення?
13:30 - Надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю): визначення об’єкта оподаткування ПДФО
13:27 - Що є базою нарахування єдиного внеску для осіб, які отримують дохід за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць?
13:24 - Чи сплачується єдиний внесок, якщо рахунки платника заблоковано (арештовано)?
13:23 - Податковий календар на 23 березня 2026 року
13:21 - Від платників Дніпропетровщини до загального фонду держбюджету надійшло 613,0 тис. грн частини чистого прибутку
13:20 - Дніпропетровщина: внесок до місцевих бюджетів від платників рентної плати за видобування надр місцевого значення – понад 3,3 млн гривень
13:18 - Туристичний збір: надходження від платників до місцевих бюджетів Дніпропетровщини зросли на понад 19 відсотків
13:18 - Захист критичної інфраструктури: уряд виділив 12,85 мільярда гривень
13:17 - У Головному управлінні ДПС у Дніпропетровській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Електронні сервіси ДПС»
13:15 - Дніпропетровщина: системна комунікація з ветеранською спільнотою триває
13:13 - Деклараційна кампанія 2026 триває
13:12 - Податкова Дніпропетровщини: разом з платниками підвищуємо ефективність управління ризиками
13:11 - Відкритий діалог з бізнесом триває: адміністрування мінімального податкового зобов’язання
13:10 - Деклараційна кампанія 2026: Хто має подавати декларацію та які ставки
13:09 - Надходження туристичного збору зростають: бюджети отримали понад 72 млн грн
13:08 - Леся Карнаух: Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів


Більше новин