«Льотчики» на дорогах та інші «сюрпризи», які підстерігають застрахованих водіїв

23.02.2024 10:20 | forinsurer.com ... все о страховании

Всі ми, автовласники, до нестями любимо свої «залізних коней» і взагалі не уявляємо без них своє життя. Але водночас ми не можемо не розуміти, що, сідаючи за кермо, автоматично наражаємось на додаткові ризики – від незапланованих зустрічей з безвідповідальними учасниками дорожнього руху, до самих неочікуваних «проколів» в роботі наших шановних дорожніх служб.

Наведемо кілька прикладів, коли клієнти СК «Експрес Страхування» стали жертвами неприємних обставин, що склалися на дорозі – абсолютно не за їх виною.

Перший випадок, про який хочемо розповити, стався в Одесі. Наша клієнтка спокійно їхала на своєму Mercedes-Benz вулицями міста. Раптом, ігноруючи знак «поступитись дорогою», інший водій, що мав пропустити її автомобіль, вирішив цього не робити, а проскочити перед ним на великій швидкості. Результат – зіткнення і розбита практично уся права передня сторона авто клієнтки: бампер, фара, капот, радіатор. Сума страхової виплати склала майже 1 млн 110 тис. грн і СК «Експрес Страхування» не тільки виплатила відшкодування, а й допомогла клієнту повністю відновити авто – бо саме так працює сервіс страхової.

Місце дії другого випадку – Чернігів. Peugeot 3008, застрахований в нашій компанії, під час руху отримав неочікуваний удар у задню частину. При цьому удар був такої сили, що автомобіль викинуло на узбіччя зустрічної смуги, а машина, яка спричинила зіткнення, продовжила рух по інерції ще майже 100 метрів. Можна тільки уявити, на якій швидкості «летів» водій-винуватець ДТП. Оскільки задня частина Peugeot постраждала досить серйозно, відновлення автомобіля коштувало майже 752 тис. грн. Добре, що цю чималу суму покрило КАСКО.

Третій випадок стався у Харківській області. Mazda нашого клієнта в'їхала у бетонні блоки. Сталося це тому, що вищезгадані блоки не були освітлені ніяким чином, тож помітити їх у темряві було практично неможливо, враховуючи світло від фар зустрічних автомобілів. Ніяких застережних знаків, які мали б бути встановлені, теж не було. Тобто склалася ситуація, на жаль, знайома багатьом водіям: про існування перешкоди на дорозі ти дізнаєшся, тільки в момент «зустрічі» з нею. Результат: пошкоджена передня частина автомобіля та розбите лобове скло. Вартість відновлення – майже 828 тис. грн.

Розповімо про два випадки, коли водії не впорались з крутими поворотами за кордоном – не тому, що порушили правила дорожнього руху, а просто тому, що так склалися обставини.

Так, у Франції, наш клієнт виїжджав по «серпантину» з підземного паркінгу. На черговому повороті його відволікли діти й він зачепив одну з колон. Цілком зрозуміло, що в цій ситуації водій на хвилину розгубився, автоматично натиснув на газ – і врізався в іншу колону, що стирчала поруч. Всі, кому довелося відвідати підземні паркінги (особливо не нові, а збудовані в містах Європи багато років тому) прекрасно знають, що проїзди там дуже вузькі, а колони, відбійники та інші перешкоди розташовані буквально на кожному метрі. В результаті зіткнення з колонами пошкоджень зазнали праве та ліве крила автомобіля, передній бампер та фара. Повне відновлення Mercedes-Benz коштувало майже 270 тис. грн, які наша компанія відшкодувала згідно з договором КАСКО.

Ще один страховий випадок на серпантині – у цьому випадку, наземному – стався з нашої клієнткою у Польщі. На своєму KIA вона рухалась звивистою гірською дорогою – і загубилась. Дорога була дуже слизькою, нічим не обробленою, тож спроба вчасно загальмувати перед поворотом виявилась невдалою, авто стало некерованим і в результаті злетіло з дороги. Постраждали праве переднє крило, бампер, підкрилки. Дзеркало взагалі відпало, тож їхати далі було неможливо. На відновлення автомобіля знадобилось майже 100 тисяч грн. Тож, якби у клієнтки не було КАСКО, її невдала «прогулянка» горами коштувала б їй не тільки нервів, а й чималих грошей.

І наостанок – ще один випадок у Польщі, менш драматичний, але від того – не менш неприємний. Клієнтка приїхала в гості до друзів і залишила свій KIA біля їхнього будинку. Коли ж ввечері вона зібралась їхати у готель, знайшла своє авто розтрощеним спереду та ззаду. Свідки бачили, як водій, що явно був напідпитку, «маневрував» між припаркованими автомобілями, в'їхав у декілька з них та зник з місця аварії. Перелік пошкоджень виявився досить неприємним, а ціна питання – понад 250 тисяч грн. Добре, що договір КАСКО повністю покрив витрати на відновлення.

Як повідомляли раніше, в січні 2024 року СК «Експрес Страхування» виплатила клієнтам 29,4 млн грн страхових виплат, що на 10,3 млн грн або 53,8% перевищило аналогічний показник минулого року. В тому числі з КАСКО – 25,6 млн грн (+58,4% до рівня січня 2023 року).

Повну версію тексту новини читайте також у наших партнерів

Додати коментар

Користувач:
email:





A debt crisis looms,
Europeans seek to stay afloat,
Bailouts all around.

- Fin.Org.UA

Новини

11:11 - Єдиний рахунок спрощує процес сплати податкових платежів Механізм сплати платежів з використанням єдиного рахунку
11:09 - Чи можуть бути платниками єдиного податку третьої групи юридичні особи, які здійснюють охоронну діяльність?
11:08 - Національна стратегія доходів до 2030 року – удосконалення адміністрування податків, зборів та платежів
11:06 - Алгоритм дій фізичної особи – громадянина України у разі втрати (зіпсуття) РНОКПП (у тому числі якщо паспорт громадянина України також втрачено)
11:05 - До уваги громадян! Сплачуйте податки через мобільний застосунок або касу банку правильно
11:01 - До уваги платників ПДВ!
10:59 - Деклараційна кампанія – 2026: сумлінне декларування доходів – підтримка фінансової безпеки та обороноздатності держави
10:49 - Туристичний збір: до місцевих бюджетів Дніпропетровщини надійшло майже 17,6 млн гривень
10:47 - Платники Дніпропетровщини за видобування залізних руд спрямували до загального фонду держбюджету майже 4,2 млрд грн рентної плати
10:46 - Плата за землю: протягом 2025 року місцеві бюджети Дніпропетровщини отримали від платників майже 7,6 млрд гривень
10:45 - Податок на нерухомість: у 2025 році надходження зросли на 19,3 %
10:42 - З 1 січня 2026 року змінилися правила оподаткування прибутку банків
09:00 - У Києві і частині області ввели екстрені відключення світла через російську атаку і негоду
08:30 - Хто заплатить за правильні рішення?
08:00 - Рекордний курс: чому знецінюється гривня і чого очікувати далі?
07:35 - Фінансовий астрологічний прогноз на 13.01.2026
23:00 - Новини від Міністерства енергетики України
23:00 - Регуляторні акти Міністерства енергетики України
21:45 - Уряд хоче доплачувати енергетикам з ремонтних бригад
21:15 - Новини 12 січня: долар та євро б'ють історичні рекорди, у Львові запустили пілотну мережу 5G
21:00 - Уряд визначив переможця конкурсу УРП по ділянці «Добра»
20:55 - Paramount намагається перешкодити злиттю Warner Bros. і Netflix
20:36 - Кличко попросить Пантелєєва "пояснити реальний стан справ у Києві"
20:28 - Відновлення енергетики: Україна передала Норвегії перелік необхідного обладнання
20:10 - Уряд продовжив термін подання заявок для звільнення від експортного мита на сою та ріпак
20:05 - Свириденко підтвердила, що Україна віддає одне з найбільших родовищ літію наближеним до Трампа
19:45 - Місцеві бюджети: Мінфін повідомив, у яких областях найвищі надходження
19:31 - Google досяг оцінки у 4 трильйони доларів та обігнав Apple
19:06 - московія атакувала ще два судна біля берегів України
18:55 - В Україні ціни на капусту за тиждень підскочили на чверть


Більше новин

ВалютаКурс
Алжирський динар0.33326
Австралійський долар29.0242
Така0.35401
Канадський долар31.1682
Юань Женьміньбі6.2032
Чеська крона2.0802
Данська крона6.7619
Гонконгівський долар5.5481
Форинт0.130582
Індійська рупія0.47974
Рупія0.0025668
Новий ізраїльський шекель13.7179
Єна0.27399
Теньге0.084759
Вона0.029487
Ліванський фунт0.000483
Малайзійський ринггіт10.6446
Мексиканське песо2.4163
Молдовський лей2.5602
Новозеландський долар24.915
Норвезька крона4.3017
Саудівський ріял11.5341
Сінгапурський долар33.6485
Донг0.0016466
Ренд2.636
Шведська крона4.7209
Швейцарський франк54.2317
Бат1.38403
Дирхам ОАЕ11.7765
Туніський динар15.0306
Єгипетський фунт0.9171
Фунт стерлінгів58.2475
Долар США43.2552
Сербський динар0.43065
Азербайджанський манат25.4397
Румунський лей9.9277
Турецька ліра1.0029
СПЗ (спеціальні права запозичення)59.1088
Євро50.5264
Ларі16.0502
Злотий12.0043
Золото198508.06
Срібло3637.24
Платина101869.02
Паладій81085.77

Курси валют, встановлені НБУ на 13.01.2026